İstanbul Tüp Bebek Merkezleri ve Doktorları

Çocuk sahibi olamamamın birçok sebebi bulunur. Bu sebeplerden bazıları kısırlık, ileri yaş, enfeksiyon veya sperm kalite düşüklüğü olabilir. Bu noktada tüp bebek yöntemi, çocuk sahibi olmak isteyen fakat doğal yollar ile bu isteğini gerçekleştiremeyen çiftlere uygulanır.

Laboratuvar ortamında kadın üreme hücresi olan yumurta ile erkek üreme hücresi olan sperm bir araya getirilerek döllenme amaçlanır. Tüm bu döllenme sürecini kapsayan tedavi yöntemine tüp bebek tedavisi adı verilir. Bu alanda birçok hizmet veren doktor ve hastane mevcuttur.

İstanbul tüp bebek merkezleri listesi size bu konuda yardımcı olabilir. Gerekli tedavi bu kuruluşlar tarafından uygulanarak sizi hayalinize ulaştırmak için çalışmalar yapılır. Bu çalışmalar olumlu yönde ilerlediği takdirde siz de anne ve baba adayı olma yoluna büyük bir adım atmış olursunuz.

Bilinenin aksine tüp bebek, sadece kadınlarda değil, erkeklerde kısırlık belirtileri görüldüğünde ve bu problem netleştirildiğinde de gerçekleştirilebilir.

İstanbul Tüp Bebek

İstanbul Tüp Bebek Doktorları

Çiftler çocuk sahibi olma hayallerini 1 yıl boyunca korunmasız ilişki ile gerçekleştiremedikleri takdirde tüp bebek tedavisine başvurabilirler. Tüp bebek tedavisine karar verdiğinizde en iyi doktorları aramaya başlayabilirsiniz. İstanbul tüp bebek doktorları ise şu şekilde aktarılabilir:

 • Prof. Semra Kahraman: Memorial Hastaneleri’nde çalışan Semra Kahraman’ın 29 yıllık mesleki tecrübesi bulunmaktadır. Tüp bebek ve üreme genetiği alanında uzmanlığı bulunan Semra Kahraman, 2004 yılında profesör olmuştur.
 • Dr. Cenk Özcan: Florence Nightingale Hastanesi’nde İstanbul tüp bebek merkezi doktorları arasında yer alan Cenk Özcan, tüp bebek ve kısırlık uzmanlığında 23 yıldan fazla deneyime sahiptir. Uluslararası dergilerde yayınlanmış yazıları bulunmaktadır.
 • Prof. Dr. Erkut Attar: Yeditepe Üniversitesi Sağlık Kurumları bünyesinde hizmet veren Erkut Attar, seçkin bir tüp bebek uzmanıdır. 25 yıl süre ile Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzmanlaşmıştır.
 • Prof. Dr. Nilgün Turhan: Tüp Bebek Tedavisi İstanbul adı altında Beşiktaş’ta bir kliniği bulunur. İstanbul tüp bebek uzmanı olarak kapsamlı bilgiye sahiptir. İtalya Modena Üniversitesinde çeşitli konularda eğitim almıştır.
 • Dr. M. Üner Karacaoğlu: İstinye Hastanesi’nde çalışmakta olan Üner Karacaoğlu, Türkiye’de 34 yılı aşkın deneyime sahiptir. Pek çok alandaki klinik uzmanlıklarının içerisinde tüp bebek uzmanlığı da yer almaktadır.

İstanbul Anadolu Yakası Tüp Bebek Merkezleri

Tüp bebek tedavisi için bulunduğunuz İstanbul yakasına yakın bir merkez tercih edebilirsiniz. İstanbul Anadolu yakası tüp bebek merkezleri arasından seçebileceğiniz bazı merkezler ise aşağıdaki maddelerde yer almaktadır. İstanbul en iyi tüp merkezi arayışınıza yardımcı olabilecek bu merkezleri inceledikten sonra tedaviye başlayabilirsiniz.

 • Memorial Ataşehir Tüp Bebek Merkezi İstanbul: İstanbul Anadolu yakasında kadim geçmişe sahip olan hastanenin tüp bebek merkezinde öncelikle kadın doğum katında gerekli muayeneler yapılır. Sonrasında tüp bebek merkezinde gerekli tedavi laboratuvarlar tarafından titizce uygulanır.
 • Erdem Hastanesi Tüp Bebek Merkezi: İstanbul tüp bebek merkezi yorumlar ve sık tercih edilenler arasında yer alan Ümraniye ilçesindeki bu hastanede yardım ile üreme adı verilen tüp bebek tedavisi uygulanır. Uzman ekip ile uzun yıllardır başarıyı kovalayan bir tüp bebek merkezidir.
 • Acıbadem Altunizade Tüp Bebek Merkezi: Tüp bebek tedavisi için geniş kapsamlı hizmet sunan İstanbul tüp bebek merkezi, gerekli tetkikler sonucunda tedaviye başlayarak olumlu yanıtı hedefler.
 • Bahçeçi Umut Tüp Bebek Merkezi: Son teknolojiye sahip laboratuvarında uzman kadro eşliğinde hizmet verir. SGK anlaşmalı tüp bebek merkezleri İstanbul içerisinde yer alan bir merkezdir.
 • Eurofertil Tüp Bebek Merkezi: İstanbul Üsküdar’da hizmet veren klinik, SGK heyet raporu olan hastalar ile çalışma olanağı sebebiyle tüp bebek fiyatları İstanbul ili içerisinde tercih edebileceğiniz uygun fiyatlı bir merkezdir.
 • Zeynep Kâmil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi: Tüp bebek tedavisi aşamalarını en uygun şekilde ilerletir. İstanbul tüp bebek ve kadın sağlığı merkezi olarak bu alanda uygulanabilen tüm tanı ve tedavi yöntemlerini kapsamlı bir şekilde ele alır.

İstanbul Avrupa Yakası Tüp Bebek Merkezleri

Aradığınız İstanbul tüp bebek tedavisi için en uygun hizmeti arıyorsanız ve bu hizmetin Avrupa Yakasında olmasını istiyorsanız aşağıdaki İstanbul tüp bebek tedavi merkezleri ve hastanelerine göz gezdirebilirsiniz.

 • 29 Mayıs Hastanesi: Fatih ilçesinde bulunan 29 Mayıs Hastanesi’nde tüp bebek tedavisi yapılmaktadır. Tüp bebek profesörleri İstanbul kapsamında bu hastanede de bulunmaktadır.
 • Amerikan Hastanesi: İstanbul tüp bebek tedavisi alanında başarıları üst seviyede olan hastanede uzman ekip hizmet vermektedir.
 • Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi: Kısırlık başta olmak üzere çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin ihtiyaçlarına yönelik tüp bebek tedavi imkanlarına sahiptir. Tedaviye uygunluk için gerekli analizler yapılarak İstanbul tüp bebek doktoru tarafından tedaviye başlanır. İstanbul tüp bebek merkezi fiyatları açısından da bu hastanede uygun fiyata tedavi görebilme imkânınız bulunmaktadır.
 • İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi: İstanbul tüp bebek hastaneleri arasında hizmet veren bir merkezdir. Tüp bebek tedavisini ayrıntılı ve dikkatli bir şekilde ilerleterek çiftlere umut dolu kapılar açar.
 • İstanbul Tüp Bebek Merkezi: İstanbul Avrupa yakası tüp bebek merkezleri arasında Taksim ilçesinde hizmet vermektedir. Tecrübeli ekip ileri teknoloji ile hayallerinize kavuşmanız için gerekli çalışmaları üstlenir.

Kadınlarda kısırlık belirtileri sayfamıza göz atmayı unutmayın!

Tüp bebek kimlere yapılır?

Tüp bebek tedavisi nedeni açıklanamayan kısırlık, tüplerde tıkanma, sperm kalitesi düşüklüğü, aşırı kilo veya ileri yaşta olan kişilere uygulanır.

Neden tüp bebek yapılır?

Cinsel ilişki yolu ile bebek sahibi olamayan ve bebek sahibi olmak isteyen çiftlere tüp bebek tedavisi yapılır.

İstanbul’da en iyi tüp bebek doktorları hangileri?

İstanbul’da en iyi tüp bebek doktorları deneyim kazanmış ve bu konuda uzmanlaşmış doktorlardır. Doç. Dr. Ayla Aktulay, Dr. Orhan Ünal, Dr. Nesrin Baştuğ, Prof. Semra Kahraman bu doktorlar arasındadır.

İstanbul’da hangi devlet hastanesi tüp bebek yapıyor?

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Zeynep Kâmil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi devlet hastaneleri olarak tüp bebek tedavisi uygulayan hastanelerdir.

Yorum yapın