Öpüşmek Neden Seksten Çok Daha Samimidir?

İlk gerçek öpücüğünüzü hatırlıyor musunuz ? Ben hatırlıyorum. Daha önce başkalarıyla öpüşmüştüm, sevişmek muhtemelen daha iyi bir yol olabilir ama bu benim ilk öpücüğümdü.

Saatlerce beklediğim o heyecanı ilk hissettiğimde, sinemada film müziğinin taşıyamayacağı kadar yüksek uğultuları, yanında oturmanın iç gıcıklığı, kıvılcımlar eşliğinde “Ateş Arabaları”nı izlerken ona aşık olduğumu hissettim. Güçlü elini elimde hissediyorum, kokusunu yanımda.

Ve sonra, annemin şiddetle uzak dur dediği kişiyi evime götürüp gözlerine baktığımda titredim, ne yapacağını merak ettim. Ve bekledim.

Fısıldadı ama güçlü bir şekilde, “Bir öpücük çalabilir miyim?” “Onu çalmana gerek yok,” dedim ve yüzümü ellerinin arasına aldı ve dudakları benimkilerle buluştu ve bu şimdiye kadarki en samimi, en şehvetli, en inanılmaz öpücüktü.

On sekiz yaşındaydım. Ve hala aklımda görebiliyorum ve hala kalbimde hissedebiliyorum.

Öpüşmek, bence, romantik bir ilişkideki en önemli sevgi gösterilerinden biridir; yakınlıkta son nokta.

Biraz daha yakın bir şey daha olduğunu düşünüyor olabilirsiniz: seks.

Cinsel yakınlık, iki insan bir arada olduğunda, beden, zihin ve ruh en son yollarla birbirine bağlanır. Bence ilişki yaşamak harika. Romantik bir ilişki içindeyken, bu yakınlık kıyaslanamaz.

Ama her şey bir öpücükle başlar ve öpüşmeden aynı şey olmaz.

Kişisel olmayan seks, samimi, gözlerine bakmak istiyorum, vücudundan daha fazlasını istiyorum, yumuşak yanağını elime almak ya da traşsız çenenin benimkine karşı kaşınan hissini istiyorum.

Öpüşmek sadece samimi değil, aynı zamanda son derece kişiseldir.

“Pretty Woman” filminde, her iki taraf da başlangıçta bir anlaşma yapar, tüm hafta seks yapacaklar, burada, orada ve her yerde eşlik edecekler, ancak dudaktan öpüşmeyecekler. Fazla kişisel ve romantik. Ve olay örgüsü değiştiğinde ve aşık olduklarında öpüşürler. Ve öpüştüklerinde her şey değişir.

Evet, temize çıkan bir fahişeyle ilgili bir Hollywood filminden bahsediyorum ama mesele şu ki, öpüşme olayına çivilenmişler. Kişisel.

Öpüşmek seksten daha kişiseldir. Ve bu durumda, Hollywood’un bir anlamı var. Kiminle yattığım konusunda Armani takım elbiseli yaşlı Richard Gere’den biraz daha seçiciyim ve öpmek istemeyeceğim kimseyle seks yapmaya meyilli değilim, ama bence sen anladın.

Neden Bir Kadın Aşk İsterken Bir Erkek Seks İster

Öpüşme: Aşk Uyuşturucu

İlk Öpücük‘ün İlk Cinsel Karşılaşmadan Daha Güçlü Olduğunu söyleyebiliriz. Aslında, insanların %90’a kadarı ilk romantik öpüşmelerinin ayrıntılarını, ilk cinsel karşılaşmalarından bile daha güçlü bir anı olarak hatırlıyor.

Dudaklar, sıcak ve soğuk, keskin ve yumuşak gibi tepkileri işaret eden sinir uçlarına sahip oldukça hassas bir dokudur.

Dudaklardaki sinir uçları da beynin oksitosin gibi aşk kimyasallarını uyararak yakınlık ve bağlanma duygularını harekete geçirir. Oksitosin, bize o harika, zayıf diz hissini veren bir hormondur. Ve bu hissi üreten kimyasallar, bir aşk ilacı gibi, daha fazla öpüşmek ve daha fazlasını yaratmak istemenizi sağlar. Öyleyse öp gitsin. 🙂

Gündelik seks bu günlerde çok yaygın, bir öpücüğün ne kadar çok şey yapabileceğini unutmak kolay. Öpücükler, ilk dokunuşun güçlü bağlayıcılarıdır ve sizi zevkle boğabilir.

Peki ya Göz Teması? Yoksa Konuşmak mı?

Göz teması, herhangi bir cinsel eylemin samimiyetine katkıda bulunur, bu yüzden gözleriniz kapalı öpüşüyorsanız, kaçırırsınız.

Partnerinize göz göze bir bakın ve bunun özel bir an olduğunu belirleyin. Bu, bir bakış yarışması yapmanız gerektiği anlamına gelmez, eşinizi korkutabilirsiniz. Ama arada sırada gizlice bir zirve yapın ve eğer partnerinizin gözleri kapalıysa, belki bir sonraki konuşma ipucunu kullanın ve onlara fısıldayarak, “Sana bakmak istiyorum, gözlerini aç, bu çok özel hissettiriyor” diyebilirsin.

Öpüşmek güçlü bir dildir.

Konuşmak anı bozar mı? Her zaman değil.

Öpüşme Sanatı ” konuşmanın kimyaya katkıda bulunabileceğini söylüyor. Araştırmalar, en çok duymaktan hoşlanılan bir numaralı cümlenin “Sen çok iyi öpüşüyorsun” olduğunu buldu. Ayrıca “Çok güzelsin”, “Çok ateşlisin” veya “Seni öpmeyi asla bırakmak istemiyorum” diye de öneriyor.

İlk olarak, kimi öptüğünüz konusunda ciddi olduğunuzu gösterin. İkincisi, daha yakın bir bağlantı olmasını istediğiniz şeyin ilk aşamasında olduğunuzu bilin. Bu sadece bir öpücük değil, daha fazlasının başlangıcı. Kabul edelim, öpüştüğü kişiden bunu kim istemez ki?

Seks Duyguları Nasıl Etkiler? Seks ve Refah Arasındaki Bağlantı

Bir öpücük nihai turnusol testidir.

Öpücüğün, partnerinin öpüşme stiline karşı duyarlı olma ve buna uyum sağlama yeteneği de dahil olmak üzere, bir öpücükle pek çok şey iletilir.

Bir öpücük, romantizme kapı açmanın, tekniği ve hassasiyeti ortaya çıkarmanın yanı sıra, evrimsel bir amaca da hizmet edebilir. Erkek tükürüğü, tekrarlanan maruziyette bir kadının libidosunu uyandırabilen ve sonunda onu çiftleşmeye ikna edebilen testosteron içerir.

Ayrıca, erkekler öpüşmeyi “sona giden yol” olarak tanımlarken, kadınlar daha derin bir ilişkiye giden yol olarak görürler.

Kadınlar, erkeğin “doğru eş” olup olmadığını algılamak için duyularını kullanarak koku ve tada daha duyarlıdır.

Öpüşmek hem doğayı hem de beslenmeyi içerir.

İlk gerçek öpücüğüm, ilk aşık olduğum andı ve onunla ilgili her şey mükemmeldi. Pek çok başkasını hatırlıyorum: Eyfel Kulesi’nin tepesinde bir öpücük; yılbaşında özel bir aşktan bir öpücük; sonunda ilişkimizi bir üst seviyeye çıkardığımızda arkadaş olarak sevdiğim bir adamın öpücüğü; korktuğum ve güvenceye ihtiyacım olduğu zaman bir kayak pistinin tepesinde bir öpücük; mükemmel olacağını bilerek yıllarca süren flörtün ardından bir öpücük ve ertesi sabah bir sabah öpücüğü.

Öpüşmek içgüdüsel, romantik, cinsel, duygusal, besleyici, rahatlatıcı, nazik, agresif, koruyucu, savunmasız, kendine güvenen, korkmuş ve sevgi dolu bir bağlantıdır.

Bir öpücükle çok şey anlatılabilir. İşte bu yüzden bir öpücük, bir öpücükten daha fazlasıdır.

Yorum yapın