Mutlu Seks Hayatı İçin Bilinmesi Gerekenler

Mutlu bir yaşamın vazgeçilmezleri arasında yer alan cinsellikten alacağınız zevkin sizin iş hayatınıza, ilişkilerinize hatta hayata bakış açınıza bile etkisi olacaktır.

Hayattan keyif almamızı sağlayan cinsellik maalesef çoğumuz tarafından gerektiği gibi yaşanılamamakta ve detaylarla uğraşılarak yaşam çekilmez bir hale getirilmektedir. Cinsellik üzerine yazılan yüzlerce kitap ve binlerce makale olmasına rağmen yapmanız gereken aslında yatakta doğallığı yakalamanız, hiçbir şey düşünmeden olduğunuz ilişkinin keyfini çıkarmak olmalıdır. Cinsellikten mutlu olmamanın mutlu olmaktan daha zor olduğunu ifade eden uzmanlar yatakta başarının yolunun zevk alınmaya odaklanılması olduğunu ifade etmektedirler. Mutlu seks hayatı için bilinmesi gerekenlerin başında yer alan zevk almak üzere ilişkiye başlamanın ardından en önemli etken heyecanın asla yitirilmemesi gerektiğidir. Uzun süreli evliliklerde karşılaşılan bu en büyük sorun seksin sıradanlaşmasına ve yaşamda yakalayacağınız en güzel anları kaçırmanıza neden olacaktır.

Cinsellikte kadınların unutmaması gereken en önemli nokta seksi ilk başta kendisinin zevk alması sonrasında erkeğini mutlu etmesi için yaptığı olmalıdır. İlk bakışta bencilce bir düşünce gibi görünse de sizde bunu yaşadıkça anlayacak ve mutlu oldukça mutlu ettiğinizi fark edeceksiniz. Cinsellikte temasın önemi çözen kadınlar erkeğini ufak dokunuşlarla zevk sarhoşu edebileceği gibi partnerini yönlendirerek kendisi de mükemmel birlikteliği yaşayabilirler. Cinsel ilişkide mutlu olmanın ilk adımı öne sevişmeden geçtiğinden en az 20 dakika boyunca bu heyecanı yaşayarak adrenalininizi yükseltmeniz çok faydalı olacaktır. Seks pozisyonlarından hangisinde rahat orgazm olabiliyorsanız ve en çok zevki alabiliyorsanız bunu belirlemeniz de sizin hayalini kuruduğunuz mutluluğu yaşatmaya yetecektir.

Erkekler ve kadınlar arasındaki farklar ve boşluklar, hatta cinsel ilişkiye giriş yöntemlerinde bile hayatın birçok alanında mevcuttur.

Erkekler ve Kadınlar Arasında Cinsel İlişki Yöntemlerindeki Farklar

Farklar, erkekler ve kadınların farklı fiziksel yapıları ve toplumsal yetiştirmelerinden kaynaklanır. Ancak, erkekler ve kadınlar arasında cinsel ilişkiye giriş yöntemleri konusunda farklılıklar olduğunu genelleştirmek, özellikle birçok kadın ve erkeği haksızlığa uğratır. Çünkü birçok kadın cinsel ilişkiye girmek ve daha erkeksi davranmak ister ve diğer yandan, cinsel ilişkileri tıpkı kadınlar gibi tutkuya doğrudan ve güçlü bir şekilde bağlı olan oldukça fazla erkek vardır.

Ancak, cinsiyetler arasında cinsel ilişkiye giriş yöntemlerindeki farkı bulmaya çalıştık ve erkekler ve kadınlar için uyarılma faktörlerindeki farkları incelemek istedik. Seksologlar, erkekler ve kadınlar arasında cinsel arzu konusunda temel bir fark olduğunu açıkladı:

  • Erkeklerle Cinsel İlişkiye Girmek

Erkeklerin testosteron seviyeleri daha yüksektir, bu yüzden sürekli olarak cinsel ilişkiye girmek isteyebilirler. Uzmanların belirttiği gibi bir erkeğin şefkati, cinsel ilişki sırasında ortaya çıkar ve bir erkeğin şefkatini gösterebilmesi için cinsel ilişkiye girmesi gerekir. Cinsel ilişkiden sonra erkek daha duygusal olarak açılır. Seksoloğa göre erkeklerin güçlü cinsel arzusu, fantezilerinin sadece sekse odaklanmasına neden olabilir.

  • Kadınlar için Cinsel İlişki

Kadınların cinsel ilişkiye giriş yöntemleri, adet döngüsü nedeniyle erkeklerden farklıdır. Adet döngüsü, vücuttaki hormon seviyelerinde büyük değişikliklere neden olur. Cinsel arzunun arttığı günler ve cinsel arzunun azaldığı günler vardır. Hormonal problemlerden dolayı sürekli olarak yüksek cinsel arzusu olan kadınlar da vardır ve bunun tam tersi durumlar da söz konusudur.

Kadınların cinsel arzusu genellikle cinsel ilişkiye girdikleri erkekle ve ilişkiye giriş şekilleriyle de ilgilidir. Eğer bir erkek nasıl okşayacağını, sevgi göstereceğini biliyorsa, gözlerinin içine bakıp değer veriyorsa, kadını daha çok uyarabilir. Ancak güçlü bir cinsel arzusu olan ve bu yüzden içgüdülerine göre davranan, sevgi dolu olmaktan çok, erkekler de vardır ve bu, kadınları ondan uzaklaştırabilir.

Neden Bir Kadın Aşk İsterken Bir Erkek Seks İster

Erkekler ve Kadınlar arasında Cinsel Uyarılma

Erkekler ve kadınlar arasında cinsel uyarılma şeklinde temel bir fark olduğu düşünülür. Erkeklerde fiziksel çekicilik işe yarar, yani güzel bir kızı görünce heyecan ve ereksiyon oluşur, ancak kadınlarda mekanizmanın nasıl çalıştığı ve cinsel uyarılmanın nasıl oluştuğu henüz bilinmiyor.

Uzmanlar da aynı fikirdedir ve ayrıca erkeklerde seksin bir içgüdü olduğunu, erkeklerin her zaman cinsel ilişkiye girmeye ve kolayca uyarılmaya hazır olduğunu söylerler. Kadınlarda ise, seks bir tepkidir, yani adamı tanıdıktan sonra geçirdiği psikolojik ve duygusal sürece bir yanıttır.

Cinsel İlişki Öncesi Ön Sevişme Farkı

Seksologlar, erkeklerin daha az ön sevişmeye ihtiyaç duyduğuna inanırlar. Erkekler için odak noktası cinsel organlardır ve doğrudan kendi cinsel organlarına ve eşlerinin cinsel organlarına yönelirler. Diğer taraftan, kadınlar için odak noktası daha çok uçlardadır ve kadın cinsel organlarına ulaşana kadar uzun bir ön sevişmeye ihtiyaç duyar.

Ayrıca, kadınlar için ön sevişme, cinsel uyarılma durumuna ulaşmak için daha önemlidir, ancak erkekler için tüm bu şeyler genellikle daha az önemlidir ve erkekler ön sevişme aşamasını atlamaya eğilimli olabilirler; çünkü onlar arzularını tatmin etmeye ulaşmak isterler.

Genel Atmosferin Cinsel İlişkiye Etkisi

Kadınlar, cinsel sürece girmek için uygun bir atmosfere ihtiyaç duyarlar, örneğin loş ışıklar, müzik ve kocanın temiz ve hoş kokulu olmasını isterler. Kadınlar, cinsel ilişki sırasında binlerce şey düşünebilen çoklu görevlilerdir ve buna rağmen ondan zevk alırlar.

Ama erkeklerde cinsel ilişkiye giriş yöntemleri konusunda her şey daha basit çalışır, onların özel bir atmosfere ihtiyaçları yoktur ve bu onlar için gereksiz bir şey olarak kabul edilir. Ayrıca, onlar da kadınların ereksiyon ve cinsel uyarılma elde etmek için ihtiyaç duyduğu kadar uygun bir atmosfere ihtiyaç duymazlar.

Seks Duyguları Nasıl Etkiler? Seks ve Refah Arasındaki Bağlantı

Erkekler ve Kadınlar Arasındaki Farklılıklar Evlilik İlişkisini Nasıl Etkiler?

Teorik olarak, çoğu durumda, bir erkek ilk buluşmadan ve hatta evlilikten önce cinsel ilişkiye girmek isterken, kadınlar bunu yapmazlar. Erkekler, kızın dış görünüşü nedeniyle cinsel ilişkiye girmek isterler. Ancak kadınlar genellikle, erkeğin onlara uymadığını düşündükleri takdirde, erkeği kabul etmeyeceklerdir, gözlerinde ne kadar güzel görünürse görünsün.

Bir erkek ve bir kadın arasındaki farklılıklar, cinsel açıdan ve hayatın diğer her yönünde, üç farklı şekilde etkileyebilir:

  • İlişkinin sona ermesi.
  • İlişki içinde çatışmalar.
  • Çiftin olgun bir diyalog yürütmesi, sonunda bir uzlaşmaya varırlar.

Eşinizin yanında sergileyeceğiniz doğal tavırlar her zaman etkisin göstereceği gibi partnerinizin de rahatlamasını sağlayacaktır. Kafanızda büyüttüğünüz fazlalıklarınız veya gizlemek istediğiniz kusurlarınız hiçbir zaman seks ateşi ile yanan eşinizde büyütülecek bir mesele olmayacaktır. Seks yaptığınız mekan da sizin rahatınız için önemli olmakla birlikte kendinizi sıkıntıya sokmak yerine rahat hareket edebileceğiniz ortamda ilişkiye girmeniz daha yerinde bir tercih olacaktır. Elbette heyecan istediğinizde farklı fantezilerle kendinizi ve eşinizi şımartarak heyecanın kaybolmamasını da sağlamanız gerekmektedir. Orgazm konusunda sorun yaşıyorsanız size tavsiyemiz birde mastürbasyon yaparak kendinizi denemeniz olacaktır. Mastürbasyon sırasında yaşadığınız ve seks sırasında yaşayamadığınız zevki keşfetmeniz mutlaka sizin eksik taşları yerine oturtmanızı sağlayacaktır. Cinsel ilişkiye girerken orgazm olmayacağım kaygısı taşıyorsanız yatağa mağlubiyeti kabul ederek girdiğinizi unutmayın ve bu maçı kazanmak yani mutlu olmak için sadece bu gereksiz fikri aklınızdan atmaya çalışın.

Yorum yapın