Kadınların Kocalarından Nefret Etmeye Başlamalarının 7 Nedeni

“Kocamdan nefret ediyorum!” en iyi arkadaşın ağlıyor – ve onun nasıl hissettiğini çok iyi bildiğin için uzun, derin bir iç çekiyorsun.

Bazen evlilikler daha da kötüye gidebilir ve kendinizi kocanızdan nefret ederken bulabilirsiniz.

Neden kocamdan nefret ediyorum?

Evliliğinizde neden kırgınlık hissettiğinizi anlamak, barındırdığınız tüm duygu yelpazesini anlamanın ve ilişkinizin buradan nereye gitmesi gerektiğine karar vermenin ilk adımıdır.

Ne de olsa, bir gün uyanıp aniden eşinizden nefret ettiğinize karar vermediniz. İlişkiler zamanla parçalanma eğilimindedir ve yavaş yavaş ufalanır. Başlangıçta, zaman geçtikçe daha da sinir bozucu hale gelen davranışları görmezden gelmiş olabilirsiniz.

Belki de sizi aşağılama ve öfkeyle dolduran yenilerini geliştirmiştir. Ya da sonsuza kadar sevmeniz gereken adama karşı nefret duymanıza neden olan başka faktörler de olabilir.

Kadınların kocalarından nefret etmesinin 7 yaygın nedeni

1. Dırdır ediyor.

“Tatlım, kuru temizlemeciye gitmen gerekiyor.”

“Bebeğim, hesabı çoktan ödedin, değil mi?”

“Şekerim, evi temizlemeyi ne zaman bitireceksin?”

Kocanız sizi dırdır ettiğinde, sizin hakkınızda harika olan diğer her şey yerine, tek fark ettiği şey sevmediği şeylermiş gibi geliyor.

2. Sizi küçümsüyor.

Seni aşağılayan bir adamdan daha kötü çok az şey vardır.

Bu, dikkatli bir şekilde ilerlemeniz gereken bir alandır, çünkü sizi küçük gören bir adam, sizi sadece aşağılamaktan duygusal ve fiziksel olarak taciz edici olmaya doğru ilerliyor olabilir.

Asla taciz eden bir adamla birlikte kalmayın. Bundan daha iyisini hak ediyorsun.

Evlilikte Ten Uyumunun Önemi
İLGİLİ İÇERİK Evlilikte Ten Uyumunun Önemi

3. Size ilgi göstermiyor.

Neden en başta seninle evlendi?

Siz ondan çöpü çıkarmasını istediniz ya da tartışılması gereken ciddi sorunları gündeme getirdiğinizde sizi görmezden geliyor olsun, bu adam la-la diyarında yaşıyor ve sorunu görmezden gelirse sorunun ortadan kalkacağını umuyor.

4. Seni aldattı.

Kabul edelim, bu gerçekten acıtıyor.

“Kocamdan nefret ediyorum,” diye ağladı kız kardeşim, “Bir konferansta olması gerekiyordu ve başka bir kadınla yatıyordu!”

Bu, iyileşmesi gereken en karmaşık ilişki sorunlarından biri olabilir çünkü güveniniz sadece kırılmakla kalmadı, aynı zamanda sizin yerinize başka biriyle olmayı tercih edeceğini de açıkça belirtti.

5. Onu aldattığınız için kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsunuz.

Bazen evli bir kadın bir başkasına inanılmaz derecede çekici geldiğinde, bilinçaltında mevcut partnerinden nefret etmeye veya ona içerlemeye başlar, böylece bu yeni kişiye suçluluk duymadan çekilmelerine izin verebilirler.

Belki iş yerinde bir adama aşıksınız (ve belki bu adam da sizin için aynı şeyi hissediyor) ve sonuç olarak, kocanıza karşı nefret duygularınızı onu aldatmak için gerekçe olarak kullanıyorsunuz.

6. Başka kadınlarla flört ediyor.

Yüzük parmağını sürekli diğer kadınların yüzlerine gösterme ihtiyacı duyuyor musun?

Erkekler bunu sadece oyun oynamak ya da egolarını geliştirmek için yapsalar da, bazıları bunun ne kadar incitici olduğunun farkında değil ya da kasıtlı olarak senden intikam almanın bir yolu olarak yapıyor.

Aşırı Hassas Kadınlar İçin 10 Evlilik Önerisi

7. Sizinle seks yapmayı reddediyor.

Bunu seninle konuşmayı reddetmekle birleştirirsen, burada bir ilişki katili var demektir. Burada öğrenilmesi gereken en önemli şey nedenidir.

Erkekler genellikle bir ilişkiden çekilmeye çalıştıklarında eşleriyle seks yapmayı bırakırlar, ancak bazen bunun nedeni fiziksel veya duygusal bir sorundur.

Son zamanlarda bir şey değişti mi? Eğer öyleyse, buna duyarlı olmaya çalışın.

Kocanızın yaptığı ve ondan bu kadar nefret etmenize neden olan belirli bir şey olup olmadığını anlamalısınız.

Pek çok kadının keşfettiği şey, eşlerinin onları üzecek kadar büyük ya da gerçekten korkunç bir şey yapmadığıdır.

Bunun yerine, zamanla bir evlilikte yavaş yavaş biriken ve gerçek sorunlara neden olan birkaç küçük kırgınlığın toplamıdır – tuvaleti kullandıktan sonra klozetin kapağını bırakmamak, yemekten önce ellerini yıkamamak veya ayakkabılarını almayı unutmak gibi şeyler.

Belki de sen onlara minnettarlığını göstermeyi bıraktığın için sana çiçek almayı bıraktı ve şimdi onun bir pislik olduğunu düşünüyorsun.

Bunlar genel olarak büyük sorunlar olmasa da, birikmeleri kolaydır ve zamanla şişeldiklerinde olması gerekenden daha büyük sorunlar haline gelebilir veya başka bir şekilde orantısız hale gelebilir. Ancak kızgınlığınızı herhangi bir nedenle – ciddi olsun ya da olmasın – bastırmak size yarardan çok zarar verir.

Ne olursa olsun, duygularınız geçerli ve bir sebep için oradalar ve bunun ele alınması gerekiyor.

Yorum yapın