Aşırı Hassas Kadınlar İçin 10 Evlilik Önerisi

Aşırı Hassas Kadınlar İçin 10 Evlilik Önerisi

Danışmanlıkta ve hayatta (ve ilk evliliğimde!) gözlemlediğim yaygın bir eşleşme, Yüksek Duyarlı bir kadın ile Yüksek Duyarlı olmayan bir erkektir. Bu eşleşme hakkında sık sık tartışmalarda bulundum.

Bu dinamik, çift danışmanlığında sıklıkla karşılaştığımız, zaman zaman kadının, zaman zaman da erkeğin memnuniyetsizliğinden kaynaklanabilir. Yüksek Duyarlı bir kadın, Yüksek Duyarlı olmayan bir erkekle evliyse, aşağıdaki liste, bu kadınların akılda tutması gereken şeyleri içermektedir.

İşte aşırı hassas kadınlar için 10 evlilik ipucu:

Hassasiyet

Yüksek Duyarlı olmayan kocanız her zaman derin bir seviyede konuşmak istemeyebilir, hatta belki neredeyse hiç istemeyebilir. Ancak, derin bir seviyede konuşan biri olarak, depresyon ve kaygıya eğilimli bir sanatçıdan daha iyi bir eş olabilir. Hayatla ilgili konularda boğulduğunuzda, Yüksek Duyarlı olmayan biri görevi devralabilir. Onun kalp atış hızı normalden saptırılmaz.

İLGİLİ İÇERİK: Sadece En Mutlu Çiftlerin Sahip Olduğu 7 Nadir Yakınlık Türü

Empati

Somut çözümlerle gelirseniz, duygusal olsa bile, empatiyi ön plana çıkarmak veya sohbet konuları sunmak (veya birlikte bir kitap okumak) gibi şeyler, belirsiz şikayetlerinizle başa çıkmak için daha etkili olabilir. “Hiçbir şey hissediyor musun?” gibi ifadelerle bunu anlatabilirsiniz.

Cinsel ilişki

Cinsel ilişki, evliliğinizin sağlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olabilir.

Kendinizi anlatabilmek

Kocanızın gerçekten bir Yüksek Duyarlı kişi olduğunuzu anladığından emin olmak için çaba gösterin. Bu anlamda onu eğitmeye çalışın. Eğer böyle bir terapist bulamazsanız, size bu konuda yardımcı olabilirim.

Tartışmalarla başa çıkmak

İç dünyanızı değiştirmeye çalışmayın. Ancak, kendinizi bir insan olarak ifade etmek için yeniden çerçeveleme yapabilir ve ödün verebilirsiniz. Hassas bir denge gerektirir.

Çocuklara bakım

Daha sık bir bebek bakıcısı bulmak, ebeveynlik sorumluluğunu başkasına devretmeniz için yeterli olmayabilir.

Daha fazla cinsel ilişki

Daha fazla cinsel ilişkiden bahsetmiş miydim? Herhangi bir zamanda, mümkün olduğunca sık yapın. Kocanızın daha geç gitmesini veya çocuklar uyuduktan hemen sonra yapmasını isteyin. Bu, yaptığım çalışmalardan yola çıkarak evliliği değiştireceğine inandığım bir durum.

Ev temizliği

Mümkünse bir temizlikçi tutun. Para biriktirmek için üniversite eğitimi için çaba sarf etmekten daha iyi bir seçenektir.

Yalnız olma

Yalnız kalmaya ihtiyacınız varsa, bunu kocanıza anlatın. Eğer anlamıyorsa, çeşitli yöntemlerle ona bunu anlatmaya çalışın. Bu konuda derinlemesine konuşmalar yaparak tehditler savurun. Kendi ego ve kaygınız önemlidir. Evet, çocuklar bağırabilir, ancak biraz zamanınızı ayırmanız gerekiyor ve kocanız onları hayatta tutabilir.

Karşılıklı anlayış

Kocanızın bakış açısını anlamaya çalışın ve mümkün olduğunda anlayışınızı iletmeye çalışın. Sizin gibi Yüksek Duyarlı bir kişi için zor olabilecek şeyleri yapmak önemlidir. İşlevsel bir evlilikte “ben” yoktur. (Son derece gözlemci bir Yüksek Duyarlı kişi olduğunuz için bu şakayı anlarsınız.)

Yorum yapın