Cinsellikle İlgili Bilinmeyen Gerçekler

İçgüdülerimizden gelen sinyallerin ateşlemesiyle yaşadığımız cinsel ilişkiler üzerine yapılan araştırmalar seks konusunda bilinmeyen gerçekleri ortaya çıkarmış bulunmaktadır.

Alışılagelmiş deneyimler olarak gördüğümüz cinsel ilişki ruhen ve bedenen farklı olumu etkileri de bizlere sunmaktadır. Cinsellikle ilgili bilinmeyen gerçekleri öğrendikçe sekse karşı konulamaz bir istekle arzulayacağınızı düşünüyoruz. Cinsel ilişkiler üzerine araştırmalar yapan uzmanlar kadınların bin bir güçlükle vermeye çalıştıkları kilolarından uzaklaşmaları için etkili yollardan birinin seks yapmak olduğunu ve 20 dakikalık cinsel ilişkide yaklaşık 200 kalori yakıldığını ortaya koymuşlardır. Eşlerinin seksten sonra arkasını dönüp uyumasında şikayetçi olan kadınların bu duruma takılmamaları gerektiği ve cinsel ilişkinin ardından parasempatik yani dinlenme mekanizmasının devreye girdiğini bilmeleri gerekmektedir. Erkeklerin sürekli düşündükleri kadının orgazm olduğunu anlama yöntemi aslında sanıldığı kadar zor olmamakla birlikte orgazm sırasında yaşanan ritmik kasılmalar bu durumun anlaşılmasında yardımcı olabilir. Kadınların seks sırasında zevk almalarını sağlayan klitorisin ucunda 8000 sinir ucu bulunması buranın en hassas bölge olmasını sağlamaktadır.

Cinsel ilişki hakkında en belirgin ve önemli sorular üzerine konuşacağız, birçok kişinin aklında olabilecek şunlar:

Cinsel İlişki Hakkında Sorular Cinsel ilişki hakkında birçok olası soru örneği vardır ve aşağıda cinsel ilişki hakkında en önemli ve belirgin soruları tartışacağız:

Cinsel İlişki Hakkında Sorular

  1. Kadınlar menopozda libido kaybeder mi?

Gerçeklik, menopozda olan kadınların, yani döngü geciktiğinde veya bozulduğunda daha az dişi hormon salgılayabileceğini gösterir, çünkü cinsel istekte bir azalma ve hatta cinsel ilişki isteğinde bir azalma şikayetçi olurlar. İlişkinin ve aşkın aşınması da bazı durumlardaki bu duruma katkıda bulunabilir.

Cinsel ilişki hakkında bu bağlamdaki en önemli bilgilerden biri, menopoz sonrası kadınların, geçmişte cinsel olarak aktif olan ve bu aktiviteyi seven, spor yapan, istihdam edilen ve hatta kronolojik yaşlarından yaklaşık 10 yıl daha genç görünen kadınların cinsel arzuyu kaybetmeyebileceğidir.

  1. Hamile kadınlar seks ilgisini kaybeder mi?

Cevap, hamileliğin trimesterlerine göre bölünür:

İlk trimesterde: Çoğu kadın, spontan düşük korkusu ve gebeliğin bütünlüğünü en iyi şekilde koruma isteği nedeniyle cinsel arzusunu kaybeder.

İkinci trimesterde: Alt pelvisteki kan birikmesi ve kan damarı sayısındaki artış nedeniyle cinsel ilişkiye yeniden ilgi gösterebilirler.

Üçüncü trimesterde: Büyüyen bir karın ve fiziksel değişikliklerden kaynaklanan düşük bir benlik imajı nedeniyle seks ilgisini kaybedebilirler.

Cinsel İsteksizliğin Şaşırtıcı Nedenleri
  1. Bir kadın kaç orgazm yaşayabilir?

Birden fazla orgazm hisseden kadınlar vardır ve her kadın, ardışık orgazmları hissetme yeteneğine sahip değildir, bazı kadınlar tek bir güçlü ve uzun orgazmla yetinirken, diğerleri diğer orgazmları hissetmek için daha fazla uyarılma ve tatmin duyabilirler.

  1. Erkeklerin kadınlardan daha fazla seks ihtiyacı var mı?

18-28 yaşları arasındaki erkekler genellikle bu yaşlardaki çoğu kadından daha fazla cinsel tatmin arzusu duyar ve bu arzu, büyük miktarda testosteron salgılamanın doğrudan bir sonucudur. Daha sonraki yıllarda kadınlar, geçmiş yıllardan daha fazla cinsel tatmin arzusu bildirir.

Bu nedenle, başarılı bir cinsel eşleşme, 18 yaşındaki erkekler ve 33 yaşındaki kadınlar arasında, 35 yaşındaki erkekler ve 20 yaşındaki kadınlar arasında bulunabilir ve genel olarak cinsiyet hakkındaki en önemli bilgilerden biri ve yanlış, yıllar boyunca cinsiyetler arasındaki farkların ve cinsel arzunun silinebileceğini söyleyebiliriz. Her iki cinsiyette de yaklaşık olarak eşittir.

  1. Cinsel olarak uyarılan erkekler testislerinde acı hisseder mi?

Eğer gerçekten genç erkeklerse, pelvisin alt kısmında bir tür rahatsızlık hissedebilirler, ama testislerde değil çünkü testisler çok hassastır ve acı alt pelvik bölgededir. ve penisin etrafında.

Gerçek şu ki, her iki cinsiyetin de benzer duyguları vardır ve tüm bunlar, alt pelvik bölgede birikmiş ve boşaltılmamış kanın bir sonucudur ve buradan onlar için bu his ortaya çıkar ve uyarılma sonrası cinsel doyumsuzluktan kaynaklanan hayal kırıklığı erkekler için daha zordur.

  1. Mastürbasyon erkeklerin doğurganlığını artırabilir mi?

Cinsel ilişki hakkında en tartışmalı gerçeklerden biri, gelişim aşamasını tamamlamış spermlerin seminal keselere ve seminal kanallara yüzüp biriktiği ve boşalana kadar orada kaldığıdır. Yeni, genç sperm her zaman, yaklaşık 10 gün boyunca boşaltılmayan spermden daha doğurgandır. Cinsel ilişkiden önce seminal kanallar ve vas deferens yaşlanmıştır.

1-2 günlük genç sperm döllenme şanslarını artırır.

Cinsel Hayatta Ön Sevişmenin Önemi
  1. Bir kadının orgazm hissi sağlığını iyileştirir mi?

Cinsel ilişki hakkındaki en önemli bilgilerden biri, istatistiklere göre kadın orgazmının bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, bu yüzden tehlikeli hastalıklara karşı koruduğunu göstermektedir. Ayrıca, orgazmik kasılmalarla vajinal bölgede salgılanır, yani, rahim ağzının yaşlanmış ve sıkışmış hücreleri, vücut üzerinde olumsuz bir etkisi vardır.

Ayrıca, yüz derisini korur, cinsel isteği artırır ve elbette evlilik ilişkisinin rahatlamasını ve iyileşmesini sağlar.

  1. Uzun bir penis nasıl kısa bir vajinaya sığar?

Tamamen dik olduğunda ortalama uzunluğu 15 santimetre olan bir penisin, yalnızca yaklaşık 8 santimetre derinliğindeki bir vajinaya acıya neden olmadan nasıl girebileceği ?

Bir kadın uyarıldığında, ayrıca iç bir ereksiyon yaşar, yani vajina çapının yaklaşık üç katı kadar genişler ve hatta uzunluğunun yaklaşık iki katı kadar olur, bu yüzden neredeyse hiçbir sorun yok, özellikle penisin dokunduğu ve biraz gerildiği vajinanın arka zarı çok esnektir ve 20 santimetreden büyük bir penis, sonuna kadar giremez.

  1. Kıskançlık cinsel uyarılmayı artırır mı?

Kıskançlığın bir partneri daha fazla cinsel arzuya nasıl artırabileceği?

Beyindeki seks merkezi, cinsel arzudan sorumludur ve cinsel hormonların salgılanması, görünüşe göre kıskançlığı bile etkiler, çünkü aralarında karşılıklı bir ilişki vardır. Bu yüzden, kıskançlık arttıkça, cinsel arzu da aynı oranda artar ve tersi de doğrudur, cinsel arzunun artması, kıskançlığın artmasına yol açabilir.

Ekonomik olarak belinizi büken kozmetik masraflarına gerek kalmadan seks yaparak cildinizin parlak görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Seks sırasında kan dolaşımının hızlanması cildinize güzellik kazandıracağı gibi aynı zamanda terleme sayesinde toksinlerinde vücudunuzdan atılmasını sağlayabilirsiniz. Düzenli cinsel ilişkinin kadınlar için en büyük faylarından biri de adet düzensizliklerinin önüne geçmesidir. Düzenli seks yapan kadınların endorfin miktarlarında oluşan düzen ağrısız adet dönemi geçirmelerini de mümkün kılmaktadır. Bağırsaklarında sorun yaşayan kadınlara düzenli seks tavsiye eden uzmanlar karın kaslarının kasılmasıyla bu bölgeye masaj yapıldığını ifade etmektedirler. Seksin yatıştırıcı etkisi çağımızın hastalığı olarak nitelendirilen stresten de uzaklaşmanızı sağlayacaktır.

Cinsel ilişki sırasında konuşan çiftlerin daha rahat orgazm oldukları ve seksten daha fazla zevk aldıkları ortaya çıkmıştır. Orgazm olmakta sorun yaşayan kadınların eşlerinin ritmlerini ve hareketlerini konuşarak yönlendirmeye çalışmaları mutlaka olumlu sonuç verecektir. Çoğu kadın için zor olan cinsel ilişkiye girmekten kendinizi alıkoyamıyorsanız bu durumdan hiç şikayetçi olmayın ve size verilen büyük bir şans olarak bu durumun keyfini sürmeye çalışın. Son yıllarda yapılan araştırmalar seksin baş ağrısı başta olmak üzere farklı ağrıları geçirme etkisinin olduğu da ortaya konulmuş bulunmaktadır.

Yorum yapın