Cinsel Hayatta Ön Sevişmenin Önemi

Eşinizle yaşadığınız seks deneyimlerinde orgazm olamıyor, artık arzuladığınız kadar zevk alamıyor veya cinsellikte soğukluk hissediyorsanız ön sevişmenin size katacağı ateşten kendinizi mahrum bırakıyorsunuz demektir.

Cinsel ön sevişme nedir?

Cinsel ön sevişme , ” cinsel uyarılma yaratmak ve artırmak amacıyla eşler arasında bir dizi yakın psikolojik ve fiziksel eylem ” olarak tanımlanabilir .

  • Ön sevişme sadece belirli adım ve hareketlerden ibaret değildir , eşler arasında farkındalık ve doyum ve karşılıklı mutluluk arzusu gerektiren bir süreçtir , bu nedenle bir kadına yakışan ve iyi bir ön sevişme yöntemi olarak gören başka bir kadına yakışmayabilir ve aynısı erkeklerde durum böyle ama eşlerden birinin tercihi ya da reddi zaman zaman değişebiliyor.
  • Cinsel ön sevişme , orgazma veya orgazma ulaşma ile ilişkilidir. İyi bir ön sevişme, bir kadını seks için hazırlar, bu da orgazma ulaşma şansını artırır, çünkü ön sevişme klitorisi dikleştirir, serviksi yükseltir, vajinal kanalı uzatır ve vajinayı kayganlaştırır . kadını daha rahat ve ilişkiye hazır hale getirir.
  • Birçok çalışmada kadınlar, ön sevişmenin cinsel sürecin en iyi parçası olduğunu ve orgazma ulaşmalarını kolaylaştırdığını söylediler.
  • Ön sevişme, kanı doğru yerlere pompaladığı ve seks yapma isteğini artırdığı için erkekler için de faydalı ve keyiflidir.

Eşler arasındaki cinsel ön sevişmenin önemi

İyi evlilik ön sevişmesinin pek çok faydası vardır , heyecanı artırır, cinsel yaşamı iyileştirir ve ayrıca eşleri duygusal olarak yakınlaştırır.

Cinsel ön sevişmenin önemi bazılarının düşündüğü gibi sadece kadınlarla sınırlı değil, erkekler için de önemlidir. Dokunma ve yakınlık arzusu içeren her türlü ön sevişme, oksitosin ve diğer aşk hormonlarını serbest bırakır , seksi geliştirir ve kortizol ile diğer stres hormonlarının etkilerini azaltmaya yardımcı olur.

Ön sevişmenin samimiyeti ve duygusal ilişkiyi sürdürmeye yardımcı olduğunu ve bunun eşler arasındaki seksi ve yatak odası dışında da ilişkilerini geliştirmenin harika bir yolu olduğunu söyleyebiliriz.

Ön sevişmenin özellikle evlilik gibi uzun süreli ilişkilerde önemli olduğunu, çünkü zamanın geçmesiyle birlikte can sıkıntısı, stres ve hayatın çeşitli yüklerinin bir sonucu olarak eşler arasındaki samimi iletişimin zayıfladığını ve seksin şimşek çakmasına dönüşebileceğini aktaralım.

Cinsel İlişkiye Hazırlanma Taktikleri

Eşler arasında cinsel ön sevişme zamanı

Kadınların genellikle iyi bir seks yapmak için yeterince ön sevişmeye ihtiyaç duyarlar . Ön sevişmeyi uzatmak, bir kadının istenen ruh haline ulaşması için önemlidir.

Bazı çiftler üzerinde cinsel ön sevişme için harcadıkları süre ve seksten önce ön sevişmeye harcamak istedikleri süre hakkında 2004 yılında yapılan bir araştırmaya göre, hem erkekler hem de kadınlar ön sevişmenin yaklaşık üçte biri kadar sürmesini istediler. Ön sevişme ortalama olarak 19 dakika ve 13 dakika sürdü.

Ön sevişme, kadınlar için cinsel sürecin en önemli parçasıdır. Ön sevişme sırasında çift seks isteğini uyaran hormonlar salgılar ve bu yoğun cinsel istek cinsel doyumu ve doyumu artırır.

Cinsel ön sevişmenin sırları

Seks ve ilişki uzmanlarının cinsel ön sevişme hakkında paylaştığı birçok sır ve ipucu var:

1. Yavaşça ve hassas yerlerden uzak başlayın: Erkekler görsel uyarı alma eğilimindedir, ancak kadınlar için heyecan beyinde başlar ve bu, erkeğin doğrudan kadının cinsel organına gitmemesi, yavaş ve nazikçe başlaması gerektiği anlamına gelir.

2. Ön sevişme bağımsız bir olay olabilir! Ön sevişme mutlaka ilişkiye yol açmaz, cinsel ön sevişme bağımsız bir olay olabilir ve kadınlar yalnızca ön sevişme yoluyla orgazma ulaşabilir.

3. Ön sevişmenin sırrı arzudur: Onun heyecan duygusunu artıran bir yol.

4. Seks sırasında ön sevişmenin devam etmesi : Cinsel ilişkiler uzmanları, ön sevişmenin cinsel bir karşılaşma sırasında uzamasını tavsiye ediyor çünkü ayartma, temas ve konuşma seks sırasında devam etmeli ve ona nüfuz etmelidir.

5. Kutunun dışında düşünün: Seks ve ilişki uzmanları, eşlere can sıkıntısını kırmak ve cinsel mutluluğu artırmak için deneylere ve yenilenmeye açılmalarını tavsiye ediyor ve fikirlerden ilham alınarak değiştirilebilecek veya artırılabilecek geniş bir teklif listesi var, örneğin: masaj, dans, farklı kıyafetler ve kolay olmasına rağmen ön sevişmenin en güçlü biçimlerinden biri olan flört.

Mutlu Seks Hayatı İçin Bilinmesi Gerekenler

Eşler arasında cinsel ön sevişme nasıl yapılır?

Cinsel ön sevişmeyi teşvik etmede ve eşleri keyifli bir yakın ilişki için hazırlamada yararlı olan birçok ipucu ve fikir vardır:

1. İletişim: Kocanın karısına neyi sevdiğini ve tercih ettiğini söylemesi ve tam tersi ve geri bildirim, her bir tarafın diğerine iletmesi için belirsizliği, kafa karışıklığını ve yanlış anlaşılmayı ortadan kaldırdığı için eşler arasındaki iletişimi artırmada önemli bir role sahiptir. sert eleştiriden veya alaydan kaçınırken, her deneyimde veya harekette beğenisini ve fikrini alır.

2. Eşlerdeki heyecan yerlerinin belirlenmesi: Ön sevişmede neyin işe yaradığını öğrenmek için eşlerin konuşması ve deney yapması gerekir. Sessizlik, ilgisizlik, utangaçlık, deney yapma isteksizliği eşler arasındaki ön sevişmeyi güçlendirme şanslarını ortadan kaldırır ve Guntobali, genel olarak insan vücudunun çok hassas olduğunu, Zevk için tasarlandığını söylüyor , ancak genel olarak, bir kadının vücudunun en önemli ve son derece hassas üç bölgesi: dudaklar, göğüs ve klitoris, klitoris içinde sekiz bin sinir ucu bulunduğundan, kadınların cinsel zevk almalarının ana sorumlusudur.

3. Yatak odasının dışındaki başlangıç: Bir kadının bir erkekten daha fazla cinsel hazırlığa ihtiyacı vardır, bu nedenle hafif ön sevişme, sözlü ipuçları ve yatak odasının dışında kocanın arzu ifadesi ve seksten önce yeterli zaman, kadının evlilik karşılaşmasına hazırlanmasına yardımcı olur. Ön sevişme yatak odasıyla sınırlı kalmamalı.

4. Sözlerin ve seslerin gücü: Kulak bir kadın için en önemli kapıdır ve cinsel ilişki öncesi ve sırasında eşler arasındaki konuşma zevk ve doyum üzerinde önemli bir etkiye sahiptir ve eşlerin uyum içinde uyum sağlaması için Tercih ettikleri kelimelerin doğası, ister duygusal ister açık olsun, arzularını sorarken ve ifade ederken öncelikle açık ve dürüst olmalıdırlar. Kocanın karısına ifadeler ve kelimelerle ilgili tercihlerini ilgiyle sorması için, karısı da öyle. .

5. Zihinsel uyarılma: Bir erkeği beş duyu ile cinsel olarak uyarmak kolay olsa da, birçok kadın için durum farklıdır. Birçok uzmana göre, kadınlar için ilk cinsel dürtü zihindir ve zihinsel uyarılma, duyusal uyarılma kadar önemlidir.

6. Romantik ön sevişme: O seks istiyor, o romantizm istiyor. Bu, erkeklerin romantizmi sevmediği anlamına gelmez veya cinsiyetler arasındaki gerçek fark, yakınlaşmanın önceliklerindedir ve her bir taraf diğerinin ihtiyaçlarını karşılamaya ne kadar hevesli olursa, cinsel süreç o kadar tatmin edici olacaktır.

7. Duyuların kullanımı: Cinsel ön sevişme çeşitli duyulara odaklanarak gelebilir, gençleşmek ve belirli bir duyuya odaklanmak mümkündür, görme, duyma, tatma, dokunma veya koku alma, örneğin ön sevişme görsel olarak yapılabilir mum ışığında uyarılma veya artan göz teması veya yatak odasında sık sık ayna kullanımı vb.

8. Cinsel fantezi: Beynin bir insandaki en önemli cinsel organ olduğunu ve zihin kapalıyken vücuttaki duyuları çalıştırmanın zor olduğunu bilmemiz gerekir. Çifte hayali heyecan kullanmak ve cinsel fantezi kurarak oyun ve hayal gücü şeklinde seks yapın.

Son olarak , ön sevişme, çift için keyifli cinsel ilişkinin önemli bir parçasıdır ve can sıkıntısından bir mola ve cinsel soğukluğa bir çare olarak, iletişim ve diğerini onunla mutlu ve mutlu etmek için karşılıklı arzuya dayanır.

Yorum yapın