Bir Kadını Bir Erkeğe Seksi Gösteren 11 İpucu

Seksi olmak istediğimizi kadınlar olarak hepimiz biliyoruz. Ancak seksi olmak yalnızca seksle mi ilgilidir? Kesinlikle hayır. Çoğu insanın, nasıl yürüdüğümüz ya da ne giydiğimizle çok da ilgilenmediği aşikârdır. Bu daha çok kişiliğimizle, ne söylediğimiz ve nasıl hareket ettiğimizle ilgili.

“Fiziksel olarak en çekici olmayan kadınların bile seksi olarak algılandığı durumları her zaman ilginç bulmuşumdur. Kendilerini seven, kendine güvenen, ilgi çekici hobileri olan ve enerjik olan kadınlar genellikle seksi olarak kabul edilir. Erkekler genellikle enerjik ve ‘hayatı dolu dolu yaşayan’ kadınları seksi bulurlar. İlginç bir şekilde, fiziksel olarak en çekici kadınlardan bazıları, eğer ihtiyaç sahibi, itici ya da olumsuz bir tavır sergilerlerse, seksi olarak algılanmayabilirler. Ben her zaman seksi olmanın, tamamen kişiliğimizle ve tavırlarımızla ilgili olduğuna inanmışımdır.”

Peki, erkekler için bir kadını seksi yapan şeyler nelerdir?

 1. Kendinden Emin Olmak.

Kesinlik, başkalarının size güven duymasını sağlayan ve manyetik bir çekicilik yaratan en önemli özelliklerden biridir.

Kesinlik, güven duygusundan daha derindir ve kişinin kendini beğenmişliğe kapılmadan kim olduğunu, neye inandığını ve ne sunduğunu bilmesini içerir. Bu, kendinden emin bir şekilde savunmasız olmanın güzelliğidir. Kendinizi kabul edin, kendinize sahip çıkın; ne kadar çok parıldarsanız, o kadar manyetik, unutulmaz ve etkileyici bir şekilde kendinize güven duyarsınız.

 1. Kendinize güvenmek.

Bir kadın kendisine güveniyor ise, kibirlenmeden, bir erkek için süper seksi ve çekicidir .

“Kendinden emin bir kadın kendine olan güvenini yayar. Erkekler için sürekli güvenceye ihtiyaç duymamak ya da bir ilişkide oyun oynamakla eşdeğerdir. Bu, kendini bilen, hayallerinin peşinden giden ve kendine saygı duyan bir kadındır. Çoğu erkek için inanılmaz seksidir.

Seksi Olmanın En Kolay Yolu
İLGİLİ İÇERİK Seksi Olmanın En Kolay Yolu
 1. Gülüşleriniz.

Kocaman bir gülümsemeye sahip olmak ve kendinizden ve hayatınızdan gerçekten mutlu olmak, bir kadını bir erkek için seksi yapan şeydir.

Bir erkek, kadınını memnun edebilmek ister ve eğer zaten tatmin olmuşsa, arzuladığı hayatı yaşıyorsa, o zaman kendini onunla hayata kolayca adım attığını ve onu mutlu ettiğini görebilir.

 1. Güçlü Kadın.

İddialı ve içsel güce sahip olan go-getter (istediğini elde eden) seksidir.

“Onun desteğine ya da yardımına ihtiyaç duyduğu zamanlar olacak, ama muhtaç değil. Dirençli ve hayatın inişli çıkışlı olduğu zamanlarda bile dağılmayacağını biliyor. Bu içsel güç, ona hayatı birlikte yaşayabileceklerini garanti ediyor. Güçlü kadın seksidir.

 1. Manyetik olmak.

“‘Tamamlanmış’ olmak istemezsin çünkü sen zaten bir bütünsün. Kendin için hem kendin hem de onlar için çaba harcarsın. Seni düşünerek uyanırlar, gün boyunca akıllarına gelirsin ve senin sesini duymaktan hoşlanırlar. Yatağa gitmeden önce bir metinde sesin ya da adınızın aydınlandığını görmek Erkek/kız arkadaş malzemesisiniz ve bundan daha fazlası evlilik malzemesisiniz. Özür dilemeden sizsiniz Kanıtlayacak hiçbir şeyiniz yok çünkü zaten sahip olduğunuzu biliyorsunuz ve öylesiniz. Kendine çeken kadın seksidir.

Kadınsı Cazibenizi Geliştirmenin 5 Yolu
 1. Eğlenceli Olmak.

Mutlu musunuz? Hayatınızdan, işinizden, amacınızdan, genel durumunuzdan memnun musunuz? Yoksa sürekli negatif bir bakış açısına sahip misiniz? Bir iltifata “evet, ama…” diye başlayan bir yanıt mı veriyorsunuz? Belki de neşeli çiftleri görür görmez alaycı yorumlarda bulunuyor, hızla şikayet ediyor ve hayal kırıklığına uğramayı bekliyorsunuzdur.

“Bir erkeğin sizi mutlu etmek gibi bir görevi yoktur. Aslında, sizin bunu beklemeniz bile yanlıştır. Ancak bir kadın eğer kendisi mutluysa, erkekler için son derece çekici hale gelir. Çünkü erkeklerin asıl istediği şey bu. Kendilerini iyi hissetmek, gülmek, eğlenmek ve elbette mutlu olmak isterler. Sadece yanınızda televizyon izlemek veya gece sizinle yatmak isterler. Sizin neşenizle canlanmak, inancınızla güç bulmak ve huzurunuzla huzurlu hissetmek isterler.” İşte bu yüzden neşeli kadınlar çekicidir.

 1. Bağımsızsınız.

Siz meşgulsünüz, azimlisiniz, kendi kendinize yeten ve bağımsız bir bireysiniz. Kendi ilgi alanlarınıza sahipsiniz. Siz ilgi çekici ve tutkuluyken, aynı zamanda yüksek kaliteli sohbetlere değer katan biri olarak öne çıkıyorsunuz. Bir hayatınız var ve bu hayatı seviyorsunuz.

“Ona meydan okuyorsunuz, fakat sürekli bir meydan okuyucu olmaktan ziyade kendi en iyi hali olma konusunda ona ilham veriyorsunuz. İster sevdiğiniz bir işiniz, ister duygusal ve yaratıcı bir şekilde tatmin edici hobileriniz olsun, onu görmek için heyecan duyuyorsunuz. Ona istendiğini ve arzulandığını hissettiriyorsunuz.” Bağımsız kadın, çekicidir.

 1. Gücünüz ve bütünlüğünüz var.

Zayıf anlarınızda ayakta kalabiliyor musunuz? Yoksa direnciniz yetersiz kalıp çöküyor mu? İhtiyaç duyulduğunda ayaklarınızın üzerinde durup kendi işinizi halledebilir misiniz? Bu duruşunuz, partnerinizin yükünü bir nebze hafifletebilir ve ona güçlü olduğunuzu hissettirebilir.

Zor zamanlarda işleri halletme yeteneği“nden daha fazlasını ifade eder. Değerlerinize ve inançlarınıza karşı duruşunuz ne kadar güçlü? Yoksa kararsız, dalgacı, pesimist ya da kolayca etkilenen biri misiniz? Kim olduğunuz konusunda net misiniz? Neye inanıyorsunuz ve bu inançlarınızı uygulamaya geçiriyor musunuz? Yanında durduğunuz ilkeleriniz var mı, yoksa sözleriniz ve inançlarınız mı değersiz? Söylediklerinize güvenebilir mi biri? Eylemleriniz sözlerinizle uyumlu mu?

Sarsılmaz inançlara sahip bir kadın, aynı değerleri taşıyan ve bu değerleri dışa vuran biri, erkeğin kendini güvende hissetmesini sağlar. Güvenlik hissi, erkeğin size güvenebilmesi, gardını indirebilmesi ve kalbini tamamen açabilmesi açısından en önemli unsurlardan biridir. Onun size sonsuza kadar güvenebileceğini bilmelidir.

Kadına Seksilik Katan Şeyler Nelerdir Seksi Gösteren İpuçları
 1. Savunmasız ve açıksınız.

Kırılganlığınızı, hassas noktalarınızı ve güvensizliklerinizi ortaya çıkarmak, hatta gurur duymadığınız veya pişman olduğunuz durumları ifşa etmek – işte bu, gerçek güç gerektirir.

“Solgun bir çiçek, sıkıntı içinde bir genç kız veya açık bir yara olmaktan bahsetmiyorum. Savunmasızlık, gerçek, açık ve saklı bir şey olmamakla ilgilidir. Zayıflıklarınızı göstermek, ilk bakışta gücün tam zıttı gibi görünebilir, ancak gerçek güç, savunmasızlığınızı ifade edebilme yeteneğinizde saklıdır.”

 1. Sen kadınsısın.

Erkekler, kadınsı bir kadınla birlikte olduklarında kendilerini daha erkeksi hissederler ve bu, tek başına bir erkeği etkileyebilir.

“Kadınlık hem görünüm hem de tutumla ilgilidir. Kadınsı olmak, genellikle erkeklerin sahip olmadığı güzelliğinizi, yumuşaklığınızı, hassasiyetinizi ve besleyici, tatlı yönünüzü benimsemekle ilgilidir. Kadın olun. Kız gibi davranın. Elbiseler ve ruj giyin, güzel kokun. Sana boyun eğmeni, teslim olmanı istemiyorum. Kim diyor ki bir elbise ve stiletto ayakkabılarla güçlü olamazsınız? Kendinizi iyi göstermeyi sevin. Kendinizi de iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz.”

 1. Besliyorsunuz.

“Kırılgan olabilir ve ona ihtiyacınız olduğunu gösterebilirsiniz, ama aynı zamanda ona da bakabilirsiniz. Ne kadar güçlü, bağımsız ve erkeksi olursa olsun, tüm erkekler, bakılma, ilgi gösterilme ve hatta zaman zaman şımartılma ihtiyacı duyarlar. Ona bakabileceğinizi göstermek, savunmasını düşürmesine ve size ihtiyaç duymanın sorun olmadığını, hatta güvenli olduğunu anlamasına yardımcı olur. Bir erkek zayıflığını sergileyip savunmasız tarafını size göstermeye razı olduğunda, gerçek gücünüz burada ortaya çıkar.”

Yorum yapın