Yengeç Burcu ve Kova Burcu Burç Uyumu

Yengeç ve Kova burçları arasındaki uyum, tüm çiftlerin mükemmel olması gerekmediğini hatırlatır ve bu ikili için de bu durum geçerlidir. Duygusal ve sevecen bir su burcu olan Yengeç, geleneksel değerlere önem verir. Diğer taraftan, özgürlüğünü seven ve sıra dışı bir hava burcu olan Kova, mantığını ve entelektüel yönünü ön plana çıkarır. Farklılıkları üzerinde çalışarak uyumu yakalayabilen zodyak çiftleri olsa da, Yengeç ve Kova’nın uyumu konusunda daha fazla çaba gerekebilir. İşte Yengeç ve Kova’nın astrolojik uyumluluğu hakkında bilinmesi gerekenler.

Yengeç ve Kova’nın uyumunun zor olduğu söylenebilir, ancak bu ilişkide inkar edilemez bir kimya da söz konusu olabilir.

Temelleri anlamak için, Yengeç burcu bir ana su burcu ve Kova burcu sabit bir hava burcu olarak kabul edilir. Bu, Yengeç’in yeni başlangıçlara ve değişime açık olduğunu gösterir. Kendi duygularıyla ve başkalarının duygularıyla empati kurabilirler. Zodyakta başlatıcı olarak kabul edilen Yengeç, ilişkilerinde proaktif davranır ve partnerine ihtiyaçları olduğundan önce yardım eder.

Sabit bir hava burcu olarak Kova ise odaklanmış ve kararlıdır. Sürekli yeni bilgiler öğrenir ve sınırlarını zorlar. Bir fikri kafalarına koyduklarında, onları durdurmak neredeyse imkansızdır. Sabit bir burç olmalarından ötürü, geçici ilişkiler yerine daha kalıcı ve istikrarlı ilişkilere değer verirler. Ancak bağımsızlık da onlar için önemlidir ve bir çift olarak davranma konusunda biraz zaman alabilirler.

Zodyak çemberinde, Yengeç ve Kova arasında beşli bir açı bulunur; yani aralarında beş burç vardır. Bu, çiftin birbirlerini anlama konusunda zorluk yaşayabileceğine işaret eder.

Gezegenlerin birbirleriyle tamamen farklı burçlarda olmaları nedeniyle bu durum bir miktar gerginliğe sebep olabilir. Ancak bu durum aynı zamanda, bir çiftin birbirine yoğun bir merak ve ilgi duymasını da sağlar. Bu nedenle, Yengeç ve Kova, gece ve gündüz kadar farklı olsalar da, aralarında reddedilemez bir bağ olabilir.

Yengeç ve Kova arasında bir çekim olması olasıdır. Ancak bu ikilinin gerçek bir ilişki kurabilmeleri için ekstra çaba sarf etmeleri gerekebilir.

Yengeç ve Kova’nın Cinsel Uyumluluğu

Cinsel uyumluluk konusunda, Yengeç ve Kova kendilerini birbirlerine doğru çekilirken bulabilirler. Bu çekim, ikisinin de tam anlamıyla birbirlerinin ideal tipi olmamasına rağmen var olabilir ve bu durum, ikisinin de kafasını karıştırabilir. Neden sürekli olarak birbirlerini düşündüklerini tam olarak anlamakta zorlanabilirler.

Kova, yaratıcı bir aşık olarak bilinirken, Yengeç ise duygusal bir yapıya sahiptir. Bu durum, yatak odasında bazı sürprizlere yol açabilir. Yengeç, daha yavaş, nazik ve romantik bir sevişmeyi tercih eder, ancak partnerini mutlu etmek adına biraz denemeye açık olabilirler. Eğer Yengeç, Kova ile duygusal bir bağ kuramazsa, ilgisini kaybedebilir ve ilişkiyi sürdürmeyi tercih etmeyebilir. Kova, özellikle ilişkinin ilk aşamalarındaysa, sevgi gösterilerine çok açık olmayabilir ve Yengeç’in sevişme sonrası sarılma ve sohbet etme ihtiyacı, Kova’ya fazla “bağımlı” gibi gelebilir.

Yengeç ve Kova’nın Duygusal Uyumluluğu

Yengeç ve Kova arasındaki ilişkinin sağlamlaşması, tahmin edebileceğiniz gibi, önemli ölçüde çaba gerektirir. “Bu ikili, kalıcı bir duygusal bağlantı kurmaya çalışırken, sanki bir tuğla duvara çarpmış gibi hissedebilirler.” Kova genellikle duygusal mesafeyi korurken, Yengeç hassastır; bu, yağ ve suyu karıştırmaya benzer bir durumdur.

Yengeç burcu, duygularını ifade etmekte çekinmez ve bu durumla rahattır. Onlar, hassas olmanın ve duygularını partnerleriyle paylaşmanın, uzun vadeli bir ilişki sürdürmenin anahtarı olduğuna inanır.

Buna karşılık, Kova burcu genellikle duygusal anlamda daha soğuk ve mesafeli olarak görülür. Elbette Kova’nın da duygularını paylaşma yeteneği vardır, ancak bu, genellikle karşılarındaki kişiye güvendikleri ve durumun mantıklı geldiği durumlarda gerçekleşir. Örneğin, Yengeç genellikle duygusal olarak yönlendirilir ve bir tartışma sırasında tüm hayal kırıklıklarını dışa vurabilir. Daha soğukkanlı olan Kova ise, durumu objektif bir şekilde değerlendirmek için kişisel duygularını bir kenara bırakabilir ve sonra bir çözüm arayabilir. Bu durum, Yengeç’in Kova’nın gerçekten umursamadığını düşünmesine yol açabilir, ki bu aslında durumun gerçeği olmayabilir.

Ancak, bu farklılıklar, çiftlere birbirlerinden öğrenme fırsatı da sunar. Yengeç, Kova’dan belki de duygusal tepkilerini kontrol etmeyi öğrenebilirken, Kova Yengeç’ten daha duygusal bir iletişim biçimini öğrenebilir. Eğer bu iki burç, etkili bir iletişim kurmak için çaba sarf ederlerse, ilişkilerini sağlamlaştırma şansları olabilir.

Yengeç ve Kova İlişkisinde En Büyük Sorunlar

Bir ilişkiye tam anlamıyla bağlanma, Yengeç ve Kova için en büyük sorunlardan biri olabilir. “Bu genellikle kolayca bir araya gelmeyen iki burçtur.”

Ayrıca, birbirlerinin duygusal ve düşünsel durumlarını anlamak için çaba göstermeleri gerekecektir. Kova’nın, Yengeç’in duygusal dalgalanmalarını nasıl idare edeceğini öğrenmesi gerekebilirken, Yengeç de, Kova’nın düşünme süreci için gereken boşluğa ihtiyaç duyduğunda, durumu kişisel olarak algılamamayı öğrenmelidir. “Eğer Kova, Yengeç’in duygusal ihtiyaçlarını karşılamak için bir yol bulabilirse, kalıcı bir ilişki kurma şansı bulunabilir”. “Bu büyük bir meydan okuma olabilir, ancak Kova, bulmacaları çözmeyi sever, bu nedenle Yengeç’in duygusal kodlarını çözmeye ve anlamaya istekli olabilirler.”

Genel olarak, Yengeç ve Kova, zodyak çemberinde uyumsuz bir eşleşme olarak görülür. Ancak, ne kadar uyumsuz olursa olsun, hiçbir çift başarısız olmaya mahkum değildir. Ancak bu durum, ilişkilerini sürdürebilmek için her iki tarafın da ekstra çaba sarf etmesi gerektiği anlamına gelir.

İyi yanı, her iki burcun da bağlılık konusunda yüksek değerlere sahip olması ve son derece sadık olmalarıdır. Eğer Kova duygusal olarak daha açık olmayı başarabilir ve Yengeç de duygusal tepkilerini biraz daha kontrol edebilirse, bu ikili için heyecan verici bir ilişki olabilir.

Yorum yapın