Uzun Aşk Sözleri, Uzun Aşk Mesajları

Aşk, hayatın en karmaşık ve aynı zamanda en güzel duygularından biridir. Web sitemizde yer alan “Dünyanın En Güzel Uzun Aşk Sözleri ve Uzun Aşk Mesajları” sayfası, bu harika duygunun farklı boyutlarını yansıtan bir seçki sunuyor. Aşk ile ilgili yazılarımızı hazırlarken, her bir kelimeyi özenle seçerek beğeninize sunuyoruz. Aşk, sadece duygusal bir bağ değil, aynı zamanda insan ruhunu besleyen ve hayata anlam katan bir güçtür. Bu nedenle, aşk sözlerinin de bu derinliği ve etkiyi taşıması gerekmektedir. Sitemizde bulunan aşk mesajları ve sözleri, bu ölçütlere uygun olarak hazırlanmıştır.

Aşkın sıkça eşlik ettiği bir başka duygu ise acıdır. Kimi zaman aşkla iç içe geçmiş olan bu acı, insanları düşündürür; “Neden aşk yaşayan insanlar hep acı çekmek zorundalar ki?”. Aslında, acı çekmeden de dolu dolu ve mutlu bir aşk yaşamak mümkündür. Sevdiğinize duyduğunuz sevgiyi ifade etmek, ona anlamlı uzun aşk sözleri göndermek ve ona olan aşkınızı kelimelerle pekiştirmek, bu mutluluğun anahtarlarından biridir. Sevdiğinize güzel aşk sözleri söylemek, ona iltifat etmek ve onunla içten ve samimi anlar paylaşmak, aşkın getirdiği mutluluğu artırmaya yardımcı olabilir.

Bizler de bu sayfamızda aşkınıza katkı sağlamak ve aşkın güzelliklerini yaşamanıza yardımcı olmak amacıyla özenle seçilmiş sevgiliye uzun aşk sözleri ve mesajları paylaşıyoruz. Sevgi dolu kalplerle, bu sözlerin aşkınızı pekiştirmesine, ilişkinizi güçlendirmesine ve sizi mutlu etmesine katkı sağlamasını umuyoruz. Aşkın her tonunu, derinliğini ve sıcaklığını bu özel sözlerle keşfedin ve sevdiğiniz kişiye olan duygularınızı en içten şekilde ifade edin.

İçindekiler

Uzun Aşk Sözleri

Ve biz seninIe tarih boyu geç kalınmış aşkız, hiç vaktinde yetişemedik hayal kırıklıklarımızı taşıyan vapurun kalkışına..

Yumma gözlerini, eksik kalmasın ışığın. Gülümse ve hep konuş. Seni dinlemek, seni izlemek ruhumu bilinmeyen diyarlara taşır ey sevgili. Kendimi bilinmedik yerlerde, bilinmedik dillerde bulurum. Kimseyi anlayamam, kimseye cevap veremem ama senin varlığın bana umut yolu. En bilinmez dilleri öğrenir, en bilinmedik yerleri severim. Yeter ki sen hep gülümse ve konuş.

Aşk trafik lambaları gibidir. Yeşil ışıkta geçecek kadar aşık olursun. Ama sarıda hep bir engele takılma ihtimali için hazırlıklı olursun. Kırmızı ışık yandığında ise aniden duracak gibidir.

Yaşamın kaynağı sevgi ise, eğer sevgi bir tutku, tutku bir amaç, amaç bir şeyleri biri ile paylaşmaksa, paylaşmak

Ya sevecek kadar yaklaş yada öldürecek kadar uzaklaş.. İki kör tanıyorum biri senden başkasını görmeyen ben, diğeri beni görmeyen sen.

Aşk dilin olupta konuşamamak, kulağın olupta duyamamak, ölüpte yerinden kalkmaktır.

Bazı Aşklar okyanus gibidir. Görmesem de sonun bir yerde bittiğini bilirsin, şimdi okyanuslar bile kıskanır sana olan sevgimi, görmesem de biliyorum sonunu sonsuza dek bitmeyecek…

Seni sevmek bir notayı diğer notayla birleştirmek gibidir. Seni sevmek gönül bestesi yapmak, geceye fener yakmak, gündüzleri karartmak, belki de bir sigara yakmak gibidir. Çekersin içine dumanı, önce ciğerlerin doIar, sonra gözlerin. Tek nefeste dumanı dışarı salmak gibidir seni sevmek. Belki de geceye senden bir şarkı bırakmak.

Aşk; rahat rahat yetişip bindiğin vapura erken mi kaldık? demektir.

Avuçlarıma sığmaz güzelliğin, dolar taşar parmak aralarımdan. Tutmaya çalışmak ne mümkün, sen ki şairlere ilham perisi. Yudum yudum içmeli seni; ne dert, ne keder bırakırsın sinede.

Beni sevecek kadar deliysen, hak edecek kadar mertsen, yalan söylemeyecek kadar şerefliysen, bende uğruna ölecek kadar yürekliyim!

Dünyanın En Güzel Aşk Sözleri

Seni seviyorum, fakat aklımla veya kalbimle değil. Olur ya akıl unutur, kalp durur. Bu yüzden seni ruhumla seviyorum. O ne unutur ne de durur.

Ben seninIe bir çay bahçesinde çay içme ihtimaline aşık oldum ben seninIe ıslanmış kaldırımlarda yürüme ihtimaline aşık oldum ben senin beni sevebilme ihtimali

Biliyordum, seni seviyorum derken yeni bir alfabe keşfettiğimi, kimsenin okuma yazma bilmediği bir kentte..

Gün geceye kavuşmak üzere ve sen hala buralarda izi bulunamayansın. Ayak bas toprağıma artık sevgili. Dinsin içimdeki yangınların harı. Sönsün bu ateş, serin sular taşı kendinden biraz. Filizlen, kök sal toprağımda. Bakar büyütürüm seni, kırmam dalını, dökmem yapraklarını.

Eğer seni nasıI ve ne kadar sevdiğimi öğrenmek istiyorsan bana yeni bir dil bulmalısın çünkü sana oIan sevgimi anlatmak için kelimeler bulamıyorum.

Bir gün yanına geleceğim. Bir elimde silah, bir elimde gül, ya o gülü alır benimIe olursun, ya o silahı alıp beni vurursun.

Uzun Aşk Mesajları
Uzun Aşk Mesajları

Yataklara düşürür sevda derler. Aşk bedene girince, deli divane eder derler. Bir kere aldın mı ten kokusunu, bir daha kopamazsın derler. Güler geçerdim de almazdım kulağıma küpe diye. Şimdi medet umar oldum sevdadan, kokundan. Çok değiI; bir kere sarsan yeter. Ben kuru zindanlarda yatmaya razıyım, sen sadece bir kere el ver.

Güller anlatsın sana oIan sevgimi, güller anlatsın yalnızlığımı, çaresizliğimi? Yavaş yavaş eriyen yüreğimi güller anlatsın ben anlatamadım.

Anayasamızın 269. maddesine göre seni tutukluyorum kalbime kilitliyorum sakın kaçmaya çalışma çünkü seni seviyorum.

Ruhumu okşayan bir el aradım. Arayınca gelmezmiş bu meret başa. İnanmayı bıraktım. “Aşk” dedikleri benim harcım değiI sandım. Uğrama kapıma eyy aşk diye bağırdım zira uğramadı da. Dün gece sokakta rastladım kokuna, içim bir hoş, kafam bir deli. Ey aşk; bul beni, gir bedenime. Soluğumu kes, döndür başımı. Gel artık. O kokuyla, o tutkuyla gel.

Bir gün yanına geIeceğim bir elimde gül bir elimde tabanca ile ya gülü alıp benim olursun ya tetiği çeker beni vurursun.

Benden aşkı tarif etmemi beklemeyin. Çünkü edemem. Aşk tarif edilemez muhteşem bir duygudur.

Aşık olupta onun acısını çekene sorun aşk nedir? diye, aşkı boş sözlerle tarif edemezsiniz! Kalbin acı çekiyorsa anlarsın ancak aşkı..

Bazen rüyalarımda seni görüyorum, O zaman sana aşık olduğumu anlıyorum, Sana deliler gibi aşık oluyorum, Söylemek istiyorum ama söyleyemiyorum.

Denizlere mavilik katan gözlerinden bir parça da bana çal sevgili. Gökyüzünü ağlatan güzelliğinden bir parça da bana sun. Boncuk boncuk terleyen boynundan bana bir damla nehir ol. Boğulayım orada. Göm beni boynuna sevgili. Çıkarma bedenimi yuvamdan. Orada kalayım, nefes almadan.

Uzun Aşk Mesajları

Ben seni dün sevmedim çünkü dün geride kaldı, ben seni bugün de sevmeyeceğim çünkü bugün de bitecek; ben seni yarın seveceğim çünkü.

Toplansa bütün insanlık, hepsi bir araya girse ve içlerinde sen olsan sadece, gözüm kapalı bulurum nerede olduğunu. Benim gözüme görünen tek insan sensin. Benim burnumun aldığı tek koku senin kokun. Benim gözlerim baktığı her noktada sadece sen varsın. Bir gün seni sevdiğimden şüphe edersen, kaybol kalabalıkların içinde, ben yine seni bulacağım ve ilk günkü aşkla saracağım.

Güneşi seviyorum diyorsun güneş açınca göIgeye kaçıyorsun. Yağmuru seviyorum diyorsun yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun. Korkuyorum sevgiIim

Aşk sen, aşk ben, aşk özlem, aşk acı, aşk ölüm demek. Aşk, her an düşünmek demek. Ben aşkın uğruna ölümü göze aldım.

Şüpheler kemiriyor içimi, ya sevmiyorsan diyorum bazen. Ya hiç benim olmadıysan, ya hiç gerçek duygulara sarılmadıysan. Bir sıkıntı doğuyor gün batımında içime. Yakamı bırakmıyor huzur düşmanları. İçimi tırmalıyor düşünceler, en iyisi mi sen hiç yanımdan gitme sevgili.

Sen benim Meleğim sin Senin için Besteledim hayatımızın Şarkısını SeninIe bir ömür boyu giderim Korkmam Asla, Sana Güveniyorum Bu hayat Senin Bunu Unutma Sen Benimsin Seviyorum Seni Sonsuza Denk Kimse giremez Aşkımızın Arasına..

Varlığın varlığıma anlam katan en nadide çiçek tadında, taze ve bahar kokulu… Duyguların saçlarımın arasına yerleşen bir taç, gözlerin yüzümü aydınlatan ve ısıtan en sıcak güneş… Seni seviyorum be kadın, hiç olmadığım kadar ve hiç olmadığım bir yerde yine adını zikrediyorum.

Benim için bir insanı sevmek onunla yaşlanmayı kabul etmek demektir. Ben seni seviyorum ve bir ömür boyu seninIe oImak istiyorum.

Senin kıymet verdiğin kişi eğer senin kıymetini bilmiyorsa, bırak kendi değeriyle kalsın.

Klasik Aşk Sözleri, Klasik Aşk Mesajları Anlamlı

Sessiz tepelerden gün ışıyor seninIe birlikte. Bütün kaIabalıklar dağılıyor, büyük bir sessizlik hakim oluyor buralara. Seni sevmek adamı düşündürüyor sevgili; hem tatlı duygular boğuşuyor, hem acı günler buluşuyor.

Karanlık gecede önemli değildir yıldızları görmek. Gündüzleri yıldızları görmek marifet, aşık oImak önemli değiI, bir ömür boyu sevebilmektir meziyet.

Keşke sarabilsem kokunu en derinlerime kadar… Koysam içime seni saklasam ve hiç oradan çıkmasan…

Sana bahçeden gül değiI güneşten atom koparıp getirmek istiyorum ama kalbim gibi eIIerin de yanar diye korkuyorum.

İnsan hiçbir zaman aşık oImamalı ki hayatını yaşasın.

İçimin mumlarına can veren kadın; gönlümün kapısından daha ilk girdiğin an alev aldı ortalık. KalbimIe birlikte bütün bedenim küle döndü. Küllerimden yeniden doğdum gül cemaline ereyim diye. Yüzünü görmediğim gün, küllerimin rüzgarla savrulup, kaybolduğu gündür.

Güneşin buz tuttuğu yerde bir alev görürsen, bil ki o yalnız senin için yanan kalbimdir.

Elleri pamuk, içi yufka olan sevgilim… Doyamadım sevmelere seni. Gülüşlerinin ardında saklanan bahçeleri, yüzünün güzelliğini, vücudunun narinliğini sevmeye doyamadım.

Aşk insanın hayatı boyunca yaşamadığı ilk defa yaşanılan bir duygudur. Bu eğer birine aşıksan sevdiğini gördüğünde kalbinde bir heyecan basar.

Seven çeker acısını sevmeyen ne bilsin. Bana aşktan söz etme sevmek kim sen kimsin.

Başka birinin yanında uyanıyorsun diye değil bu halim.. Sana benzeyecek bir kızım olmayacak diye bu haldeyim.

Seni asil insanların basit sevgileriyle değiI, basit insanların asil sevgileriyle sevdim. Bu güzel aşkımıza nokta koyma, sana kucak dolusu virgül getirdim.

Adını aynalara yazamadım sinirden kırarım diye adını duvarlara yazamadım zalimin biri boyar diye adını kalbime bile yazamadım ben ölünce organlarım bağışlanır da sen başkasının olursun diye…

Gamzelerinin içinde yaşamak geliyor içimden bazen. Taşısam bütün varımı yoğumu gamzelerine, yaşım geçse o gamzeIerin içinde. Kendime bir pencere açsam www.guzele.com sana bakan ve oradan hiç çıkmasam. Ne güzel olurdu…

Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamı taşısaydı ve sen bana seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın, inan ki bir tanem her gün yağmur yağardı.

İnan her günün sabahı gözlerimde senin gözlerinin görme umudu olmasaydı sevgilim hiç uyanmazdım.

Sevgilisine sorar kız; beni ne kadar seviyorsun? Erkek, minik bir serçenin gözyaşı kadar seviyorum. der.. Kız, o kadar az mı seviyorsun? der.. Erkek, serçeler gözyaşı döktüğünde ölürmüş…

Aşk sevipte kavuşamamaktır. Eğer kavuşursan bir süre sonra o duyguları yitirdiğini göreceksin..

Ey gönül.. Aşkı arama.. İnan ki ararken kaybolursun.. Bulduğunda ya veli yada deli olursun.

Sizin dediğiniz aşk; ayakta başlayıp yatakta biten.. Bizim bildiğimiz aşk; yürekte başlayıp mezarda biten.

Gülmek için mutlu olmayı bekleme, belki mutluluk gülüşünde saklıdır. Sakın ağlayayım deme, belki bir yerde bir tek gülüşün için yaşayan biri vardır.

Yorum yapın