Şiirlerde Aşk Sözleri

Web sitemiz, şiirin duygusal derinliğini ve lirik güzelliğini sevenler için bir cennettir. En sevilen ve en etkileyici aşk hikayelerini anlatan şiirlerin bir koleksiyonunu sunmaktayız. Bu şiirler, aşkı ve romantizmi tüm karmaşıklığı ve zenginliği ile yakalayan güçlü, duygusal sözcüklerle doludur. En güzel aşk şiirlerinden alınan bu kıvrak ifadeler, insanın kalbinin derinliklerine hitap eden bir dokunuşa sahiptir.

Aşk, şairlerin en sevdiği konulardan biridir ve bu sayfamızda şiirlerde aşkı en güzel ve etkileyici şekilde ifade eden sözler sizler için özenle toplandı. Her bir dize, aşkın farklı yönlerini, tonlarını ve boyutlarını yansıtan bir anlam taşır. Bu aşk sözleri, tutkulu bir aşkın ya da özlem dolu bir ayrılığın hikayesini anlatırken, okuyucuyu bu duygusal yolculukta eşlik etmeye davet eder.

Eğer aşkınızı ve duygularınızı geleneksel sözcükler yerine şiirle ifade etmek isterseniz, bu özenle seçilmiş şiirler tam size göre. Aşkı ifade etmek için sıradan bir dil yerine, duygusal ve anlamlı bir dil seçerek, sevdiğiniz kişiye duygularınızı en güzel ve etkileyici şekilde ifade edebilirsiniz. Her bir şiir, aşkın güzelliğini ve karmaşıklığını yansıtan bir sanat eseridir. Bu, aşkınızı ve duygularınızı ifade etmek için mükemmel bir araçtır.

Şiirlerde Aşk Sözleri

“En eski yalnızlığımdır aşk benim gitgide büyüyen karanlıklarla. Ne zaman sevdiysem kavruldu tenim bir ateşin açtığı yanıklarla.”

“Ne zaman aşkın adı geçse sen gelirsin aklıma. Sırtın pencereye dönük, başın öne düşmüş, bir inanç titreşir, yaralı, yorgun omuzlarında.”

“Sevmek ve özlemek bir ateşe dokunmaktır. Yakmaktır yüreğini yangınlarda.”

“Tînet-i Âdemde konmasa eğer sevdâ-yı aşk Cenneti bir dâneye satmazdı ol dânâ-yı aşk kenz-i mahfîden zuhûra geldi eşya lâ-cerem Bâd-ı hubbiyîle temevvüc etdi çün deryâ-yı aşk.”

“Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz.”

“Aşk bir muamma gibidir çözebilen aşk olsun. Aşk bulutunun üstünde gezebilen aşk olsun. Aşk gönlün hitabıdır divanenin hesabıdır. Aşk şiirin kitabıdır yazabilene aşk olsun.”

“Aşk sandığın kadar değil, yandığın kadardır.”

“Sevginle büyüttüm çiçekler soldular birer birer. Susamışlardı onlar da aslında sana, en az benim susadığım kadar.”

“Bu yüzden seviyorum seni, bu yüzden değil, o kadar neden var ki, o kadar az, böyle olmalı aşk kuşatan, genel, üzgün, müthiş, bayraklarda donanmış, yaslı, yıldızlar gibi çiçek açan, bir öpüş kadar ölçüsüz.”

“Hem yanımda hem çok uzaktasın, doğan güneşim kaybolan amacımsın.”

Şiirlerde Aşkı Anlatan Anlamlı Sözler

“Aşk; Hallac-ı Mansur’u dara çekenden olsun. Hazret-i İbrahim’i nara çekenden olsun. Aşk; Mecnun gibi çöle yalnız gidenden olsun. Hazret-i İsmail’i kurban edenden olsun.”

“Bir gül olmak isterdim, dalımdan koptuğum an. Yalnız senin için kopayım ve yalnız senin avuçlarında solayım diye bir tanem.”

“Kevser-i ateş-nihadın adı aşk. Düzah-ı cennet-nümanın adı aşk. Bir lügat gördüm cünun isminde ben. Anda hep cevr ü cefanın adı aşk.”

“Nasıl mümkün değilse yıldızları toplamak gökyüzünden, öylesine imkânsız bir şey aşkımız.”

“Aşk eseri olan karar bağlamaz. Yüreğinde dert olmayan ağlamaz. Bizi bu yerlerde kimse eğlemez. Giden gelsin bizimle aşk iline.”

“Beni yak, kendini yak, her şeyi yak. Bir kıvılcım yeter be hazırım bak. İster öp ister okşa istersen öldür. Aşk için ölmeli aşk o zaman aşk.”

“Ben yürürem yane yane aşk boyadı beni kane. Ne akilem ne divane gel gör beni aşk neyledi.”

“Aşk başlamadan güzel, kalplerde heyecan, bakışlarda korku olduğu zaman güzel.”

“Şimdi aşk zamanıdır, aşk ömrün baharıdır. Bırak sarhoş olalım. Meyler aşk şarabıdır, içtiğim aşk şarabıdır.”

“Tabiplerde ilaç yoktur yarama, aşk deyince ötesini arama, her nesnenin bir bitimi var ama, aşka hudut çizilmiyor Mihriban.”

“Aşk korkuya peçedir, korku da aşka perde, Allah’tan nasıl korkmaz, insan Onu sever de.”

“Sen kocaman çöllerde bir kalabalık gibisin, kocaman denizlerde ender bir balık gibisin.”

“Güzel anılar biriktirdim senden, dudağıma solgun gülücükler getiren, bir yığın oldu daha şimdiden.”

“Gittiğim bütün hekimler aynı şeyleri söylediler söz birliği etmişçesine aşk hastalığıdır bunun adı ve çok sarsar insanı bu yaştan sonra.”

“Vaktim oluyor sen olmadığında, ağzımdan tek bir kelime çıkmaz oluyor sensizlikte zindan oluyor sanki hayat bana, gözlerin görmediği duvarları olan bir mahpushane.”

“Vahim bir aşk kapatmış gözlerini açıp bakmıyor bir kalbi var sanki atmıyor.”

“Nasıl olsa bir sonu olacaktı bu aşkın, bir gün apansız gerçekleşiveren.”

“Güzel gözlerine yaşlar sinerken, sonra damla damla taşıp inerken göğsünde şahkalar coşup dinerken titrek dudakların cidden güzeldi.”

“Yüreğinde aşk olmadan geçen her gün kayıpmış, aşk peşinden neden yalınayak koştuğunu anladım. Acı doruğa ulaştığında gözyaşı gelmezmiş gözlerden, neden hiç ağlamadığını anladım. Sevgi emekmiş, emek ise vazgeçmeyecek kadar, ama özgür bırakacak kadar sevmekmiş.”

“Seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun? Elin elime değmeden avuçlarımı terleten sıcaklığını taa içimde hissetmek. Seninle olmanın en kötü yanı ne biliyor musun? ‘Seni seviyorum’ sözcüğü dilimin ucunu ısırırken her konuşmamızda boş yere saatlerce havadan sudan söz etmek.”

“Dinlerdim telaşlı kanunlardan sarışın Türkçeyi, nasıl da sevdim ne iştir bilmeden sevmeyi ürkek bir çilenti usulca yoklardı bahçeyi, nerde tavus kuşları nerde Müjgân’ın gençliği nasıl da sevdim ne iştir bilmeden sevmeyi.”

“Aşk ölümcül bir hülyadır anlayamadığım, aşk ipek bir karanlıktır kollayamadığım, aşk gizemli bir şarkıdır dinleyemediğim, aşk isyankâr bir korkudur sonlayamadığım, aşk veremli bir türküdür söyleyemediğim, aşk cefa ülkesinde umudun rüyasıdır.”

“Adını anmak güzeldi, dost ağızlarda sana dair cümlelerin ıslatılması… Adını anmak… Yüksek sesle, kimsesiz gecelerin düşsel avutularına sırt çevirip senden söz açmak… Biraz gülünç, biraz sitemkâr… Güzeldi… Adının Türkçedeki yankısı özeldi.”

Yorum yapın