Oroferon Nedir? Nasıl Kullanılır?

Oroferon bir demir türüdür. Normalde yediğiniz yiyeceklerden demir alırsınız. Vücudunuzdaki demir, hemoglobin ve miyoglobinin bir parçası haline gelir. Hemoglobin, kanınızdaki oksijeni dokulara ve organlara taşır. Miyoglobin, kas hücrelerinizin oksijen depolamasına yardımcı olur.

Oroferon önemli bir vücut mineralidir. Oroferon, demir eksikliği anemisini (vücutta çok az demir bulunmasından kaynaklanan kırmızı kan hücrelerinin eksikliği) tedavi etmek için kullanılır.

Oroferon, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş başka amaçlar için de kullanılabilir.

İçindekiler

Oroferon Endikasyonları

Endikasyon, ilacın hasta tarafından reçete edildiği veya kullanıldığı durum veya semptom veya hastalık listesi için kullanılan bir terimdir. Örneğin, asetaminofen veya parasetamol hasta tarafından ateş için kullanılır veya doktor baş ağrısı veya vücut ağrıları için reçete eder. Şimdi ateş, baş ağrısı ve vücut ağrıları parasetamolün belirtileridir. Doktor tarafından reçetesiz olarak eczane anlamında reçetesiz alınabileceğinden, hasta genel durumlar için kullanılan ilaçların endikasyonlarının farkında olmalıdır.

Demir eksikliği ve demir eksikliği anemilerinin önlenmesi ve tedavisi, Oroferon ve amino asit içeren kompleks, normal kan seviyesinin ve vücuttaki kaynaklarının hızlı bir şekilde yeniden başlatılmasıyla sonuçlanan yüksek bir demir emilebilirliği ile karakterize edilir. . Oroferon’un avantajı, düşük doz uygulama imkanının yanı sıra preparasyonun çok iyi tolerans göstermesidir.

Dicetel Kullananlar Yorumları
İLGİLİ İÇERİK Dicetel Kullananlar Yorumları

Oroferon’u Nasıl Kullanmalıyım?

Oroferon kontrollü salımlı kapsülleri doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Tam dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etiketi kontrol edin.

  • Oroferon kontrollü salımlı kapsülleri bütün olarak yutun. Yutmadan önce kırmayın, ezmeyin veya çiğnemeyin.
  • Oroferon kontrollü salımlı kapsüller aç karnına daha iyi emilir, ancak midenizi rahatsız ederse yiyeceklerle birlikte alınabilir. Bazı yiyecekler (örneğin yumurta, tam tahıllı ekmek, tahıl, süt ürünleri, kahve, çay) vücudunuz tarafından emilen demir miktarını azaltabilir. Midenizi rahatsız ederse, Oroferon kontrollü salımlı kapsülleri yemekle birlikte almanın en iyi yolu hakkında doktorunuzla konuşun.
  • Oroferon kontrollü salımlı kapsülleri bir bardak su (8 oz [240 mL]) ile birlikte alın. Oroferon kontrollü salımlı kapsülleri aldıktan sonra 30 dakika uzanmayın.
  • Bir antasit, bifosfonat (örn. alendronat), sefdinir, eltrombopag, metildopa, penisillamin, kinolon (örn. siprofloksasin) veya bir tetrasiklin (örn. minosiklin) kullanıyorsanız, doktorunuza veya eczacınıza bu ilacı OROFERON ile nasıl alacağınızı sorun.
  • Oroferon kontrollü salımlı kapsül dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bir sonraki dozun zamanı yaklaşıyorsa, kaçırdığınız dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Aynı anda 2 doz almayınız.

Oroferon kontrollü salımlı kapsüllerin nasıl kullanılacağıyla ilgili sorularınızı sağlık uzmanınıza sorun.

Yorum yapın