Örgülü Saç Modelleri

Bayanların saçları onlar için her şeyden önemlidir. Onların bakımlı olması ve güzel gözükmesi için zamanlarının büyük bir bölümünü harcarlar. Hatta örgülü saç modelleri için çok fazla para bile harcadıklarını söyleyebiliriz. Bu yazımızda sizlere saçlara uygulanan ve güzel görünmelerine yardımcı olacak saç örgü modelleri hakkında detaylı bir içerik paylaşmaya çalışacağız. Yazımızın içinde son yıllarda kadınların çok tercih ettikleri örgülü saç modelleri neler olduğunu aktarmaya çalışacağız. Ayrıca yazımızın içerisinde o modeller hakkında detaylı bilgiler de bulabileceksiniz. Şelale örgü, Rodarte Rozert, İp ve Balıksırtı örgü modellerinin neler olduğu ve nasıl yapılacağını sizlere aktaracağız. Resimlerle desteklenen içerikler sayesinde konuyu iyice anlatmaya çalışacağız.

En Güzel Örgülü Saç Modelleri

Şelale saç örgü modeli

Bu model dışarıdan bakıldığın yapan kişiye çok farklı bir hava kazandırmaktadır. Şelale saç örgü modeli bayanlar tarafından son yıllarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu modelin bir mevsimi yoktur yaz, ilk bahar, sonbahar ve kış istediğiniz zaman saçınıza uygulayabilirsiniz. Bu modele başlamadan önce saçınızı iyice temizlemeniz gerekiyor. Saçınızı şampuan ile yıkadıktan sonra tamamen kurutmayın. Havlu ile ıslaklığı aldıktan sonra 20 dakika kadar bekleyin ve saçınızı tarayın. Ardından çok sayıda olan şelale modellerinden birisini tercih ederek saçınıza uygulamaya başlayın. Bu modelin uygulaması zor gibi gözükse de birkaç sefer pratik yaptıktan sonra kısa süre içerisinde saçınıza uygulayabilirsiniz.

Şelale saç örgü modeli

 

Şelale saç örgü modeli

 

Şelale saç örgü modeli

Rodarte rozert saç örgüsü

Rodarte rozert saç örgüsü adından da anlaşılacağı gibi Fransız bir saç modelidir. Türkçesi Rodarte Defile saçı diyebiliriz. Bu saç tasarımcı tarafından Rodarte içinde yapmış olduğu bir model olarak ortaya çıkmıştır. Bunu uygulamaya başlamadan önce saçımızı gene yıkıyoruz. Ardından kurutma işlemini yapmadan önce bukle belirginleştirici köpük’ü saça sürüyoruz. Ardından saçımızı kurutuyoruz. Ve saç maşası yardımı ile geniş dalgalar yaratmaya çalışıyoruz. Oluşturduğunuz dalgaların üzerine saç spreyi sıkıyoruz. Dolgunluğu arttırmak için kalın bir tarak yardımı ile tarama işlemini yapıyoruz. Saçların ucunda kalan kısımları saçın altında toplayarak tokalıyoruz. Bu  işlemi saçımıza gül şekli verebilmek için yapıyoruz. Son olarak görüntüyü tamamlamak için ısıya karşı koruyucu bakım serumunu saça uyguluyoruz.

Rodarte rozert saç örgüsü

 

Rodarte rozert saç örgüsü

 

Rodarte rozert saç örgüsü

İp örgüsü

Saçınıza uygulayabileceğiniz ve size sportif bir hava katacak olan ip saç örgüsü modeli nasıl yapılacağına gelelim. Bu modelin çok basit bir şekilde yapılacağını söyleyebiliriz. Bu modeli yapmak için tüm saçınızdan bir demet alarak ikiye ayırmalısınız. Ardından ayırdığınız kısımları bir kez birbirine dolamanız gerekiyor. Aynı işlemi saçınızı dışa taşırmadan sıra ile devam ettirmeniz gerekiyor. Bu örme işleminin sonuna geldiğinizde ise saçın en sonunda birbirine dolaşmasını sağlayarak noktayı koyun. Bu modeli yapmak kolay gibi görünse de size biraz güç harcattıracaktır. Ancak ortaya çıkacak olan sonuçtan hem siz hem de etrafınızda bulunan tüm insanlar etkilenecektir. Birkaç kez yaptıktan sonra alışacağınıza eminiz.

İp örgüsü

 

İp örgüsü

 

İp örgüsü

Balıksırtı saç örgüsü

Son saç modelimizde balıksırtı saç örgüsü modeli olacak. Bu modeli yapmak için ihtiyacınız olacaklar saç tokası, su ve briyantin gerekiyor. İlk işlem olarak saçınızı spreyin içine koyduğunuz su ile ıslatın. Ardından tarak yardımı ile saçınızın tepe noktasından bir tutam saç alın. Tepe noktasından aldığınız saçı 3’e ayırın ve örün. Ardından bu örgüye saçınızın kenarlarından tutamlar alarak örmeye sürekli olarak devam edin. Saçınızın etrafını tamamen topladıktan sonra düz örgü ile saçın örme işlemini bitirin. Saçın kabarmasını engellemek ve modelin bozulmasının önüne geçmek için bir miktar briyantini saçınıza hafifçe uygulayın. Bu işlemlerin ardından ortaya çıkacak sonuç harika olacaktır. Biraz uğraşacaksınız ancak elde edeceğiniz sonuç sizlere mutlu edecektir.

Balıksırtı saç örgüsü

 

Balıksırtı saç örgüsü

 

Balıksırtı saç örgüsü

Yorum yapın