Hayırlı Cumalar Mesajları

Cuma gününün manevi atmosferini yansıtan bir sayfa hazırladık; Hayırlı Cumalar Mesajları sayfamıza hoş geldiniz. Bu özel sayfada, kısa ve öz Cuma mesajlarından, sosyal medya için uygun olan Facebook ve Twitter Cuma sözlerine kadar geniş bir yelpazede içerik bulacaksınız. Cuma gününün ruhunu en iyi şekilde yansıtmak için dini ve manevi sözler de eklemeyi ihmal etmedik.

Bu sayfamız, Cuma gününü özel kılan her türlü mesaj ve sözü bir araya getirmeyi amaçlıyor. Sadece kısa mesajlar ve günlük kullanıma uygun sözler değil, aynı zamanda daha derin ve dini boyutu olan Cuma mesajları da burada yer alıyor. Sayfamızı ziyaret ederek, Cuma günü ile ilgili her türlü duyguyu ve düşünceyi kolaylıkla paylaşabileceğiniz bir kaynak bulmuş olacaksınız.

Sosyal medyada paylaşabileceğiniz birbirinden güzel Cuma sözleri sayesinde, bu mübarek günün getirdiği huzur ve mutluluğu çevrenizle paylaşabilirsiniz. En güzel Cuma sözlerinin yanı sıra, sayfamızda yer alan yazılar ve alıntılar da, Cuma’nın derin anlamını ve önemini anlamak için size yardımcı olacak. Özellikle Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında kolaylıkla paylaşabileceğiniz bu içerikler, Cuma gününün manevi atmosferini daha geniş kitlelere yaymanıza olanak sağlayacak.

Anlamlı Cuma Mesajları

 1. Ya Rabbi, faydasız ilimden, makbul olmayan ibadetten ve kabul edilmeyen duadan sana sığınırım. Ya Rabbi, bildiğimiz ve bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz bilmediğimiz bütün kötülüklerden de bizleri koru. Amin, hayırlı cumalar.
 2. Ey Rabbim! Dinimizden dolayı bizi zillete düşürmeye çaba sarf edenlere fırsat verme. Bizleri İslamın yolundan ayırma. Amin. Hayırlı nuru cumalar.
 3. Allah’ım! Senden istediklerimiz ve isteyeceklerimiz için rahmet yağmurunda bizi susuz bırakma. Cumamız mübarek ve hayırlı olsun.
 4. Yine takvim yaprakları Cuma’yı gösteriyor, Rabbim bu mübarek gün hürmetine günahlarımızı af buyursun. Bize esenlik versin. Ahir zaman fitnelerinden, kazalardan, belalardan, sıkıntılardan, şerli kimselerin ve şeytanın tuzaklarından bizi ve sevdiklerimizi korusun. Hakkımızda hayırlı olan hacetlerimizi kabul buyursun. Hayırlı nuru cumalar.
 5. Rabbim dünyada sağlıklı, mutlu, huzurlu ve barış içinde yaşamayı ahirette ise cennet bahçelerinde olmayı Peygamber Efendimizin bütün ümmetine nasip eylesin inşallah. Amin ve hayırlı cumalar.
 6. Allah’ın rahmetini arzulayanlar. Allah’tan gelen imtihanlara iyi sabretsinler. Rahmet meyvesi çile çekmeden olgunlaşmaz. Hayırlı Cumalar.
 7. Kalbimiz imana, gönlümüz İslama, dilimiz Kur’ana, kulağımız ezana, gözümüz nura, evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Amin. Hayırlı cumalar.
 8. Ey Rabbim! İstemeden verdiklerine bakınca istediklerimizi vereceğine inanarak; duasını beklediğimizi hayırlara ulaştırmamanı diliyorum. Hayırlı cumalar!
 9. Ya Rabbim! Bu mübarek cuma günün yüzüsuyu hürmetine biz aciz kulların ne derdi varsa, ne sıkıntısı varsa; dertlilere deva, hastalara şifa, borçlu kullarına edalar nasip et Ya Rabbim. Biz kulların dualarını kabul et. Amin. Hayırlı nuru cumalar.
 10. Ya Rabbi! Sana açılan elleri, sana yönelen gönlü, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme, amin. Hayırlı nuru cumalar.
 11. Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nuru Peygamberin (sav) şefaati üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar.
 12. Allah’ım! Bizi rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Hayırlı cumalar.
 13. Ey Rabbimiz! Bu gün edeceğimiz dualarımızı kabul et ve bizi Makam-ı Mahmud’a komşu olmaya mazhar olanlardan eyle. Hayırlı cumalar.
 14. Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimizi bilensin. Açtık gönlümüzü sana, sen imdat eyle, sen affet, sen yollarımızı hayır eyle.
 15. Melekler daima duacınız olsun. Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun. Sevgili Peygamberimiz, şefaatçimiz olsun. Cumamız mübarek olsun.
 16. Ya Rabbi! Gönlümün tesbihine umut boncukları dizdim tane tane. Her bir çekişte ‘AF’ diyerek sığındım rahmetine. Hayırlı cumalar.
 17. Allah’ım! İnancımızdan ötürü bizi zillete düşürmeye gayret edenlere fırsat verme. Bizi İslam yolundan ayırma. (amin) Hayırlı nuru cumalar.
 18. Allah’ım, peygamberin Muhammed (s.a.v) in hürmeti için senden istiyorum, sana yöneliyorum! Bu mübarek gün dualarımızı kabul eyle. Amin. Hayırlı nuru cumalar.
 19. Mübarek Cuma günü fazilet ve üstünlüğün ümmetteki kokusudur. Müminlerin eza, hasret ve keder dolu cumalarında, varlıkların özü, sevdaların en yücesi olan Sevgili Peygamberimiz Muhammed’imizi (s.a.v) maneviyatta cumalayanlardan olabilmemiz duasıyla. Hayırlı Nurlu Cumalar. Cumamız mübarek olsun.
Cuma Günü İle İlgili Sözler

Cuma Günü Mesajları

Cuma Günü Mesajları
Cuma Günü Mesajları
 1. Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu kaybetme, Rabbim kulunu bırakmaz. Hayırlı Cumalar.
 2. Allah’ım! Dilediğini veren, dilediğini de alan kudretinle hayatımıza bereket ihsan eyle. Amin. Hayırlı, Nurlu Feyizli Cumalar.
 3. Rabbim! Benim hatalarımı, bilmeden yaptıklarımı, işimde aşırıya gitmemi ve Senin benden çok daha iyi bildiğin hallerimi affet. Yüce Allah’ım, benim latifeleşmelerimi, ciddiyet hallerimi, hataen; kasıtlı yaptıklarımı ve bende olan her şeyimi mağfiret eyle! (Amin). Hayırlı Cumalar Dilerim.
 4. Allah hikmetiyle bir kapıyı kapatırsa rahmetiyle diğerini açar. Ya Rabbi bu mübarek cuma günü hürmetine bize hayırlı kapılar aç. Amin. Hayırlı Nurlu Cumalar.
 5. Ya Rabbi! Gönlümdeki boşlukları öyle güzel şeylerle doldur ki; kemiği olmayan dilim Allah kelimesinden başka bir şey demesin. Hayırlı Nurlu Cumalar.
 6. Duaların geri çevrilmeyeceği bugünde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizi rahmetinden mahrum bırakmasın güzel Mevlam. Hayırlı Cuma’lar.
 7. İnsan; Geçmişin Hasretçisi, Geleceğin Özlemcisi, Yaşadığı Anın Şikayetçisidir! ALLAH bizi şikayet değil Şükredenlerden eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar.
 8. Allahım, Sen benim Rabbimsin; Senden başka ilah yoktur. Beni Sen yarattın; ben, Senin kulum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdimle ve vaadimle bağlıyım. İşlediklerimin (kötülüklerin) şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira günahları bağışlayan ancak sensin. Cuma’mız Mübarek olsun. Hayırlı nurlu cumalar.
 9. İmkânların bittiği yerde iman vardır. Derdin ne kadar büyük olursa olsun, derdinden büyük ALLAH vardır. Cumanız Mübarek Olsun.
 10. Dilimiz alışmış, fitne tadına, İslam zulmedermiş, güya kadına. Yalan söylüyoruz, Kur’an adına; Yüce kelamına, açmışız harbi Ne kadar da sabırlısın.. Ya Rabî… Anlatmaya, dile ilâhiyet yetmiyor, Utancından, durdu kalem gitmiyor, Ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; Olmuşuz.. bir kere isyana tabi; Kurtar bizi.. kurtar bizi.. Ya Rabbi… AMİN.. AMİN. AMİN… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun.
 11. Ya Rabbi! İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür demeyi nasip et. Cumanız mübarek olsun inşallah.

Hayırlı Cumalar Mesajları Anlamlı

Hayırlı Cumalar Mesajları Anlamlı
Hayırlı Cumalar Mesajları Anlamlı
 1. Cuma günü yapılan ibadetlere, başka günde yapılanların en az iki katı verilir. Buna karşılık, Cuma günü işlenen günahlar da iki kat yazılır. Allah c.c cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.
 2. Ya Celil, etme zelil, gönder delil. İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasına ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir. Allah cumamızı kabul ve mübarek eylesin.
 3. ‘Kalû bela’yı unuttuk çoktan, işret soframızda, kuş sütü noksan. Kimin umurunda; ‘maide doksan’; Olmuşuz.. ‘hayyamcı’ fırkaya tabi; Ne kadar da sabırlısın.. Ya Rabbi… Anlatmaya, dile lisan yetmiyor, Utancından, durdu kalem gitmiyor, Ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; Olmuşuz.. bir kere isyana tabi; Kurtar bizi.. kurtar bizi.. Ya Rabbi… AMİN.. AMİN. AMİN… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun.
 4. Ya Rabbi! Eğer bilmeden amelimle riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür demeyi nasip et. Cumanız mübarek olsun inşallah.
 5. Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahibimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne. Allah cumanızı kabul ve mübarek eylesin.
 6. Sıkıntılardan uzak, huzurun gölgesinde geçireceğiniz günlerin ömrünüze yayılması, ömürlerinizin bereketli, kazançlarınızın karlı, sevinçlerinizin daim olması dileğiyle… Cuma’nız mübarek, dualarınız kabul olsun.
 7. Ey Rabbim…Sen ölümlerin en güzeli ile bizi huzuruna al. Ey Rabbim… Ölümümüzü her türlü şerden kurtulup rahata erme vesilesi yap. Ey Rabbim… Bizi Sen’i çok zikreden, Sana çok şükreden, Sen’den çok korkan, Sana çok itaat eden, Sana karşı saygı ile dolu olan, ahu efgan edip dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden kullarından eyle. Cumanız mübarek ve kabul olur inşallah.
 8. ‘Ana-Babasının veya ikisinden birinin kabrini her günleri ziyaret edenin günahları affolur. Haklarını ödemiş olur inşallah. Allah cumanızı kabul ve mübarek eylesin.
 9. Cuma günleri, duanın kabul olacağı bir an vardır. Cuma’nın gündüzü, gecesinden daha kıymetlidir. Allah cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.
 10. Cuma günü, günlerin en kıymetlisi, Müslümanların bayramıdır. Diğer bayram günlerinden daha kıymetlidir. Cumamız Mübarek olsun inşallah.
 11. Cumayı Cuma yapın, Yalnız Allah’a tapın, Cumayı idrak edip, Ondan fazilet kapın. Cumanız kutlu olsun, Ezan sela duyulsun, Cumaya müdrik olan, kullar mağfiret bulsun. Allah cumanızı kabul ve mübarek eylesin.
 1. Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki: Allah’tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür demeyi nasip et. Cumanız mübarek dualarınız kabul olsun.
 2. ‘Cuma, fakirlerin Haccıdır ve müminlerin, gök ehlinin bayramıdır, Cennete de bayram günüdür, Günlerin en iyisi en şereflisi Cuma’dır.’ Allah c.c cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.
 3. Ya Rabbi! Eğer bilmeden Seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür demeyi nasip et. Cumanız mübarek dualarınız kabul olsun.
 4. Ey Rabbim… Sana itaat edilir, Sen karşılığını verirsin; Sana isyan edilir, Sen bağışlar ve af edersin, darda kalanlara icabet eder, zararı, sıkıntıyı ortadan kaldırıp, hastalara şifa, dertlilere deva verir, günahları bağışlar, tövbeleri kabul edersin. Sen bizim dualarımızı kabul buyur Ey Rabbim… Cumanız mübarek ve kabul olur inşallah…
 5. Selatü selama yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya. Allah cumamızı kabul ve mübarek eylesin.
 6. Yüz yüze ikramda, sahte bir yarış, Dostun arkasından, diller bir karış. Lafta kalmış… sevgi, saygı ve barış; Olmuşuz.. selamsız bir nesle tabi; Ne kadar da sabırlısın.. Ya Rabbi… Anlatmaya, dile lisân yetmiyor, Utancından, durdu kalem gitmiyor, Ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; Olmuşuz.. bir kere isyana tabi; Kurtar bizi.. kurtar bizi.. Ya Rabbi… AMİN.. AMİN. AMİN… Cumanız hayırlı ve mübarek olsun.
 7. Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, ne de dostlar unutulsun. Cumanız mübarek olsun.
 8. ‘Ey Rabbimiz! Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi göster, tevbemizi kabul et. Zira, tevbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sensin.’ (Bakara, 128) Âlem-i İslâm’ın efendisine selatü selam(a.s.m) ile… Hayırlı Cumalar Dualarla…
 9. Dostsuz dünya olmaz imiş, dost duasız kalmaz imiş. Dostun duasını alanın sırtı yere gelmez imiş. Dualarınızda bulunabilmek ümidiyle hayırlı cumalar.
 10. Ey insanlar! Gaflet uykusundan uyanın! Bekliyor bizi bu dehşetli günler… Tevbe edin kardeşler… Allah belki affeder.. Hayırlı cumalar.
 11. Rabbim, sen unutan kullarından etme bizi, dara düşünce hatırlayan kullardan et bizi, Yüce Rabbim, seni her vakit anan kullardan eyle bizi. www.guzele.com cumanız mübarek olsun.
 12. Ne yaprağınız kurusun ne gülünüz solsun, her tuttuğunuz altın olsun avuçlarınız semada, dudaklarınız duada olsun, her an ve her günki dualarınız kabul olsun. CUMANIZ MÜBAREK OLSUN!
 13. Allah yolundan ayrılmayalım, ne kadar sabrınızı zorlasalar da karşınızda yine sabır bulacaklardır. Hayırlı cumalar.
 14. Rabbim hizmet kapısından Rahmet nazarından Cennet kokusundan Kendi rızasından mahrum etmesin. Hayırlı Cumalar.

Hayırlı Cumalar Sözleri

Hayırlı Cumalar Mesajı
Hayırlı Cumalar Mesajı
 1. Cumamız mübarek dualarımız ve tövbelerimiz kabul olsun.
 2. Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.
 3. Cennetine davet et Allah’ım, kabrimizde rahatlık, sıratte selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.
 4. Ya Resulullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana. Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana.
 5. La ilahe illallah üç muradım var, biri cennet, bir irmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını.
 6. Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nisfina, mühürledim üstüne.
 7. La ilahe illallah’tır özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetel kürsi için sen kabul eyle sözüm.
 8. Kulhüve’llehü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarız senden şefa’at.
 9. Sirrim sübhânim Allah, derdim dermanım Allah, gafil kulluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed.
 10. Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahibimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.
 11. Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resulullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resulullah.
 12. Gece gündüz yalvarırım sana, dünya ve ahiret muradımı ver bana.
 13. İlahi kabre vardığım gece lütfeyLe, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir.
 14. Benim günahım varsa senin gibi Hâlikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var.
 15. Melekler duasıyla, Ya Vedudüm, entel maksudum, Kulhüve’llahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç.
 16. La ilahe illallah Cuma’nın sebebiyle, Muhammedün Resulullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver.
 17. Kul nafilelerle bana durmadan yaklaşır, nihayet onu severim. Bir kere de onu sevdim mi, artık o kulun işiteceği kulağı olurum, göreceği gözü olurum. (Kudsi Hadis) Sevilen kullardan olmak duasıyla… Cumamız mübarek olsun arkadaşlar.
 18. Huzur ve güven içinde yenilen kuru bir ekmek, endişe içinde yenilen baldan daha tatlıdır. Namus içinde yaşanan bir çadır,ahlaksızlığın hüküm sürdüğü bir köşkte yaşamaktan daha sevimlidir. Cumamız Mübarek Olsun…
 19. Cumamız mübarek dualarımız ve tövbelerimiz kabul olsun, Selamların en güzeli sizlerin üzerine olsun.
 20. Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.
 21. Cuma günü bana çokça salavat getirin. Çünkü, Cuma, meleklerin şehadet ettiği şahitli bir gündür. Bana salavat getiren bir kulun sesi, nerede olursa olsun bana ulaşır.
 22. Ne yaprağınız kurusun ne güLünüz solsun her tuttuğunuz altın olsun avuçlarınız semada dudaklarınız duada olsun her an ve her günki dualarınız kabul olsun CUMANIZ MÜBAREK OLSUN!

Yorum yapın