Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın 6 Kurnaz Yolu

Size “Eski Sevgilinizi Geri Kazanmanın Olasılığı Nedir?” diye sorduk.

%43’lük bir çoğunluk, eski sevgilileriyle yeniden bir araya gelmenin, “ilerlemek yerine vazgeçmek” anlamına geleceğini ve onları fikirlerini değiştirecek hiçbir şeyin olmadığını belirtti. Gerçek şu ki, birini sizi sevmeye zorlayamazsınız.

Fakat bir duraklama noktası var… Eğer hâlâ birbirinizi seviyorsanız (ister açıkça isterse bilinçaltında) ve sadece yanlış zamanlama yüzünden ayrıldıysanız ne olur? Belki de sahip olduğunuz duygular, başka hiç kimsenin kıyaslanamayacağı kadar güçlüydü, ya da belki de her ikiniz de hayatınızı düzene sokacak durumda değildiniz.

Bu durumda, ilişkinizi yeniden canlandırma potansiyeli mevcuttur. Ancak, eski sevgilinizin ilgi göstermeme ihtimaline karşı hazırlıklı olmanız gerekir. Yeniden kur yapmaya çalışmakta orta yol yoktur: ya işe yarar ya da bu durumu, nihayetinde ilerlemek için bir fırsat olarak değerlendirmeniz gerekir. Hâlâ bilinmezlikler sizi çıldırtıyor mu?

İşte eski sevgiliyi geri kazanmanın yapılması ve yapılmaması gerekenler:

1. İletişim Kurun

Erkekler için genellikle daha kolay olabilir çünkü yapmanız gereken temel şey, bir konuşma başlatmaktır. Yüzde yirmi dokuz (çoğunluğu kadın olduğunu varsayarak) konuşmak istemenin, birinin gerçekten umursadığının belirgin bir işareti olduğunu belirtti. Eski sevgilinizle yeniden bağ kurmanın ilk adımı, sağlıklı ve anlamlı bir diyalog kurmaktır. Bu, onların da ilişki hakkında düşünmeye başlamasını sağlayabilir.

2. Romantik Komedi Taktikleri

Büyük romantik jestler, genellikle erkekler için bir seçenek olarak görülür; bir kadın tarafından yapıldığında ise çaresizlik izlenimi uyandırabilir. Ancak, bu tür girişimler risklidir ve ancak eski partnerinizin sizden hâlâ hoşlandığından emin olduğunuz durumlarda yapılmalıdır. Büyük harcamalar ve çabalar, karşılıklı ilgi olmadığı sürece değmez. Romantik filmlerdeki gibi büyük jestler, gerçek hayatta her zaman işe yaramayabilir.

Size Aşık Olduğunun 3 İnkar Edilemez İşareti

3. Faydalı Dost Olmak

Eğer ilişkinin bitmesinin nedenlerinden biri karşılıklı çabayı göstermemekse, yalnızca fiziksel ilişki teklif etmek işleri karmaşık hale getirebilir. Gerçek bir bağ kurmak ve ilişkiyi yeniden canlandırmak istiyorsanız, sadece cinsel bir nesne olarak görülme riskini göze almadan, eski sevgilinize gerçekten yardımcı olacak şekilde davranın. Daha fazla vakit geçirmek, ilişkinizi tekrar canlandırabilir, ancak bu, her zaman daha derin duygusal bağlantılara yol açmayabilir.

4. İyi Anıları Hatırlatın

Eski e-postaları veya mesajları gözden geçirerek özellikle sevimli veya sevgi dolu geçmiş diyalogları yeniden canlandırmak, eski güzel günleri hatırlatmanın bir yolu olabilir. Bu, bazen eski sevgilinizin neden sizinle birlikte olduğunu ve ilişkinin güzel yanlarını hatırlamasına yardımcı olabilir. Anıları tazelemek, eski ilişkinize olan özlemi yeniden alevlendirebilir.

5. Sosyal Medya Üzerinden İlgi Çekin

Sosyal medyada çekici fotoğraflar paylaşmak, eski sevgilinizin ilgisini çekebilir. Ancak, bu fotoğrafların çok provokatif olmamasına dikkat edin; amacınız sadece dikkat çekmek değil, onların ilgisini zarif bir şekilde yeniden kazanmak olmalı. Merak uyandırmak, eski sevgilinizin size tekrar yaklaşmasına neden olabilir.

6. Daha Çekici Olun

Bu yöntem yüzeysel görünebilir ancak bazen etkili olabilir. Kendinize iyi bakarak ve fiziksel görünümünüzü geliştirerek, eski sevgilinizin dikkatini tekrar çekebilirsiniz. Güzel görünmek, eski sevgilinizle tekrar bir araya gelme şansınızı artırabilir, ancak ilişkinin derinliklerini geliştirmek için yeterli olmayabilir.

Yorum yapın