Erkeklerin Sevdiği 9 Sevimli Kişilik Özelliği

Eşim ve ben, birbirimizden önemli ölçüde ayrı zaman geçirmek zorunda olmadığımız için çok şanslıyız. Üstelik istemiyoruz!

Ama ayrı uzun zaman geçirdiğimiz zaman, o etrafta yokken özlediğim her şeyi düşünmeme neden oluyor.

Aslında, aşağıdaki dokuz özelliği özlemediğimi, hayatımda onlar olmadan yapamayacağımı fark ettim.

İlk başta bize özel gibi görünseler de, mutlu ve sağlıklı ilişkiler içindeki çoğu insan bunları kendi yöntemleriyle masaya yatırır.

İşte erkeklerin sevdiği 9 sevimli kişilik özelliği:

1. Şefkat

Partnerim, diğer kişinin bakış açısını dikkate almayı kendine misyon edinmiş. Sadece tolerans göstermekle kalmıyor, gerçekten empati kurarak durumları veya problemleri başkalarının gözünden görebiliyor. Bu onun için zorlayıcı bir şey değil; adeta doğuştan gelen bir yetenek. Şefkatini ben de zamanla öğrendim, tam anlamıyla değil belki, ama çabalarımız sayesinde tartışmalarımız kısa ve yapıcı geçiyor. Kin tutmak yerine, birbirimizi anlamak adına çaba göstererek her zaman orta yolu buluyoruz.

2. Sabır

Ben mükemmel değilim ve bazen hatalar yapabiliyorum. Klozet kapağını açık bırakmak, karton kutudan süt içmek veya kışın ortasında kapıyı ardına kadar açık bırakarak dışarı çıkmak gibi. Partnerim her şeye adım adım yaklaşır. Yaptığım hatalarda beni nazikçe uyarır ama asla öfkelenmez. Onun sabrı, yanlışlarımı düzeltme arzumu güçlendiriyor.

3. Feminizm

İkimiz de feministiz. Ortaklar, suç ortakları gibi hareket ediyoruz ve bu durum, ilişkimizi mükemmel kılıyor. Geçmişte yaşadığım geleneksel ilişkiler yorucuydu. Partnerimle birlikteyken, sahte, hiper-eril bir rol oynamak zorunda değilim. Ona yardım isteyebilir, ev işlerini paylaşabilir ve gerçek benliğim olabilirim. Ataerkillik gerçekten de en kötüsü.

Erkeklerin Kadınlardan Duymaktan Hoşlandığı 15 Şey

4. Duygusal Destek

Yaygın anksiyete bozukluğum (GAD) var ve bu, ortalama bir bireyden daha fazla duygusal desteğe ihtiyacım olduğu anlamına geliyor. Partnerim bu konuda son derece anlayışlı ve destekleyici. İlişkimiz başlamadan önce GAD hakkında çok az bilgisi olmasına rağmen, zor zamanlarımda bana yardımcı olmayı öğrendi ve adeta bir panik atak uzmanı oldu. Korkusuzca destek olduğu için, ona mümkün olduğunca çok duygusal destek vermeye çalışıyorum.

5. Böğürtlenli Gevrek

Çoğu zaman yemek yapımını ben üstleniyorum fakat eşim de mutfakta yeteneksiz değil, özellikle fırın işlerinde başarılı. Onun yaptığı böğürtlenli gevreği yemek için can atıyorum; lezzeti inanılmaz. Bana, Charlie’nin Çikolata Fabrikası’ndaki Violet Beauregarde’ı hatırlatıyor;* bu lezzetli gevreği yedikten sonra kendimi onun gibi hissediyorum.

6. Pozitif Yaklaşım

Partnerimin motivasyonel konuşmacı olması gerektiği yönünde kaç kez öneri aldığını sayamam bile. Her durumda umudu korumak için çaba gösterir. Geçenlerde arkadaşlarla masa oyunu oynarken, arkadaşımız Zach zar atamayınca, partnerim samimiyetle, “Sorun değil Zach, gerçekten iyi bir iş çıkardın,” dedi. Onun pozitif enerjisi her durumu aydınlatıyor ve zor zamanlarda bize güç veriyor. Jem ve Hologramlar filmi kötü olduğunda bile o pozitifliğini korudu.

İstediğiniz Her Erkeği Nasıl Elde Edersiniz?

7. Pratik Zeka ve Mantık

Ben genellikle ani kararlar alır ve sonucunu düşünmeden harekete geçerim. Bu, bazen başımı belaya sokabilir. Partnerim ise planlı, düşünceli ve kurallara uyan biri. İkimiz de birbirimizi bu konuda dengeleyici etkiye sahibiz; o zamanla daha spontane hale gelirken, ben daha metodik ve planlı bir yaklaşımı benimsedim.

8. Korku Filmlerinde Uzmanlık

Herkesin bir süper gücü vardır; benimki paralel park iken, partnerimin süper gücü, Netflix’teki düşük puanlı filmler arasında gerçekten iyi olanları bulmak. Bu filmler sanat eseri olmayabilir ama kesinlikle düşük puanları hak etmiyorlar. Bu gizli mücevherler arasında When a Stranger Calls, Enough, Dreamcatcher ve The Tourist bulunuyor.

9. Teşvik Edici Tutum

Partnerim, başarılarımı kendi başarısı gibi kutlayarak bana motivasyon kaynağı oluyor. Her zaman bana gurur duyduğunu belirtir, ben de onun için aynı şeyi yapmaya gayret ederim. İlişkimizin bu kadar güçlü olmasının nedenlerinden biri, hem profesyonel hem de kişisel olarak birbirimizin başarılarına duyduğumuz derin bağdır. Eğer bu listeden en çok özleyeceğim özelliği seçmem gerekirse, bu kesinlikle partnerimin teşvik edici tutumu olurdu.

Yorum yapın