Erkeklerin Bir Kelime Söylemeden ‘Seni Seviyorum’ Demesinin 15 Yolu

Erkeklerin farklı yollardan  ”Seni seviyorum” demesini nasıl anlarsınız? Herkes duygularını sözlerle ifade etmek istemeyebilir ve çoğumuz daha derin duyguları ifade etmeyi zor buluruz.

Ancak, eğer söylemiyorsa, erkeğinizin sizi tamamen sevdiğini nasıl bilebilirsiniz?

Erkekler, Piri Reis’in haritası gibi karmaşık, ama bir o kadar da anlaşılır varlıklardır ve bazen bize sözleriyle değil, eylemleriyle bir şeyler anlatmaya çalışırlar.

Onun sinyallerini, beden dilini ve sözsüz iletişimini okumayı öğrenmek, birlikte olmanın önemli bir parçasıdır. Kadınları anlamak için beden dilini öğrenmek sadece erkeklere özgü bir şey değildir.

Belki de doğru zamanın gelmesi konusunda emin değillerdir veya daha önce duygusal bir yaralanma yaşamış olabilirler ve daha temkinli davranmayı tercih ediyor olabilirler. Bazen erkekler, reddedilme korkusu, bağlanma korkusu veya daha önce “Seni seviyorum” dememiş olmanın getirdiği endişelerle söylemekten çekinebilirler ve bu bazen korkutucu olabilir.

Bu tür nedenler her zaman geçerli olabilir ve erkeklerin sevgilerini göstermeye çalışma eğilimi vardır ve bunu her zaman yüksek sesle söylemeyi veya düşünmeyi önemsemezler.

Son derece sabırlı olmanıza rağmen, erkeğinizin size aşık olup olmadığını anlamaya çalıştığınız bir noktaya gelebilirsiniz ve eğer söyleyemiyorsa (veya belki hiç söylemeyecekse), o zaman başka yollarla “Seni seviyorum” dediğini gözlemleyebilirsiniz.

Erkekler karmaşık olabilir, ancak gerçekten sizi sevip sevmediğini anlamak karmaşık olmak zorunda değildir!

İşte sizi sevdiğini gösteren 15 ince işaret

 • Öpücükleri uzun ve tutkulu.

Kim uzun ve tutkulu bir öpücüğü sevmez ki? Eğer partneriniz sürekli olarak uzun ve tutkulu öpücükler başlatıyor ve her öpücükte tutkuyu hissediyorsanız, onun sizinle olmaktan heyecan duyduğu açıktır.

 • Arkadaşları sizi seviyor.

Eğer partnerinizin arkadaşları size ısınmaya başlıyorsa ve sizinle arkadaşlık etmekten gerçekten hoşlanıyor gibi görünüyorlarsa, bu onların partnerlerinin ne kadar mutlu olduğunu bildikleri için size de değer vermeye başladıklarını gösterebilir.

 • Yakınlaşmaktan hoşlanır.

İlgilenmediği biri size yakınlaşmaktan hoşlanmaz, hatta sinir bozucu bile olabilir. Ancak, sevdiğiniz biri diğer insanlardan daha fazla yakınlık gösterme eğiliminde olacaktır.

 • Öpüştükten sonra gülümser.

Elbette, bir arkadaşınızı öptükten sonra tatlı bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz, ancak sevdiğiniz biriyle öpüştükten sonra mutlu bir şekilde gülümsüyorsanız, bu onun sizden gerçekten hoşlandığının harika bir işaretidir.

 • Dikkatle dinler.

İlişkiniz ve duygularınız hakkında çok fazla şey söylemese de, size yakınken sizi dikkatle dinlemesi son derece önemlidir. Önemli konuları tartışırken size yaklaşabilir veya dokunaklı bir şey söylediğinizde sözlerinizin onun için ne kadar önemli olduğunu göstermek amacıyla başını sallayabilir.

Bir Erkeğin Seninle Bir Gelecek Düşüncesi Yoksa Asla Yapmayacağı 20 Şey
 • Dik durur.

Çoğumuz doğal olarak eğilme eğilimindeyiz ve düzgün bir duruşa sahip olmak için çaba sarfetmemiz gerekebilir. Ancak, sizin için önemli olan biri sizi etkilemek istiyorsa ve size çekici gelmesini istiyorsa, dik durmayı tercih edecektir.

 • Elinizi sıkar.

Küçük bir jest gibi görünebilir, ancak içinde tüm samimiyeti barındırır.

 • Sebepsiz yere arar veya mesaj atar.

Herkes aşıkken bunu yapmaz, bu yüzden partneriniz sizinle ilgileniyorsa ve sizi düşündüğünü göstermek istiyorsa sebepsiz yere arayabilir veya mesaj atabilir.

 • Sizi etrafında dolanır.

Birlikte sıradan aktiviteler yapmaktan hoşlanır mı? Örneğin, sadece bir akşam yemeği randevusu için bir araya gelmek yerine, önceden birlikte markete gitmeyi tercih eder mi?

Basit ev işleri yapmak, sıradan flörtlerden veya sadece cinsel partnerlerden daha fazla yakınlaşma isteği gösterebilir.

 • Sık sık göz teması kurar.

Birlikte bir mekanda olsanız bile, diğer insanlara bakmadan birbirinize odaklanıp gülümsemek için göz teması kurar mı?

Bu, sizin farkında olmanızı ve onun ne kadar ilgilendiğini gösterir, siz farklı şeyler yaparken bile.

 • Parmaklarını saçlarının arasından geçirir.

İnsanlar gergin olduklarında, sık sık parmaklarını saçlarında dolaştırma eğilimindedir. Partneriniz sizinle yakın olduğunda ve romantik bir an paylaştığınızda bunu yapıyor mu? Eğer öyleyse, size bir şeyler anlatmak istediğini, ancak sözcüklerle ifade edemediğini gösterebilir.

 • Davranışlarınızı yansıtır.

Birlikte olduğunuzda veya birbirinize yaklaştıkça, bazen birbirinizi taklit etmeye veya benzer davranışlar sergilemeye başlarsınız. Bu izopraksis olarak bilinen bir durumdur ve size yaklaşırken daha fazla bağlantı kurma eğiliminde olduğunu gösterebilir.

 • Anlamlı hediyeler alır.

Anlamlı hediyeler demek pahalı hediyeler demek değildir; burada kişiliğinize gerçekten uygun bir şey bulmak ve düşünerek hediye seçmek önemlidir.

Eğer partneriniz sizinle ilgili anlamlı hediyeler seçiyor ve bunu gerçekten düşünerek yapıyorsa, bu sizin için ne kadar özel olduğunuzu gösterir.

 • Sık sık gülümsüyor – çok.

Sizi komik buluyor ve aptalca bir şey yaptığınızda gülmemesi mümkün değil mi? Kulağa tuhaf gelebilir, ancak ne kadar sık gülümsediği ve sizi ne kadar komik bulduğu, ilişkinizin sevgi ve heyecan dolu olduğunun bir göstergesi olabilir.

 • Size kendiliğinden dokunur.

Halka açık bir yerdeyken, sizi yakınında tutmak için elini belinize koyar mı? Bir restoranda otururken elini sizinkinin üzerinde tutar mı?

Rastgele dokunmalar, cinsel olmasa bile fiziksel teması sürdürmek istediğini gösterir.

Yorum yapın