Erkeklerin Aldatmasının 5 Ana Nedeni

Aldatmanın asla bir mazereti yoktur ama her zaman bir sebebi vardır.

Yakın zamanda erkeklerin neden aldattığını ve kaybetme korkusu, genetik, yetiştirilme tarzı, değerler ve dürtüsellik gibi rol oynayan faktörleri ele aldık. Yine de en büyük unsur, daha fazla araştırmayı garanti ediyor. Erkekler neden aldatır?

Karşılanmamış ihtiyaçlar.

Erkekler bazen aldatma eylemini gerçekleştirebilirler, ancak bunun temel nedeni sadece ulaşamadıkları şeyleri elde etme arzusudur. Genellikle, romantik ilişkide hissetmeleri gereken bazı temel ihtiyaçları karşılayamadıklarında aldatma eğilimi gösterebilirler. Bu ihtiyaçlar arasında güven eksikliği veya korku gibi faktörler yer alabilir. Ancak, bu ihtiyaçları tamamen çözmek sizin sorumluluğunuzda değildir. Partnerinizin bu sorunlarıyla ilgilenmek ve başa çıkmak için adımlar atması gerekmektedir.

Bununla birlikte, oynamanız gereken rolün farkında olduğunuzda, ilişkilerinizdeki sadakatsizliği en aza indirmek ve bazı durumlarda neredeyse tamamen ortadan kaldırmak mümkündür. Dalmaya hazır mısınız? İşte erkeklerin ilişki dışında en çok doldurmaya çalıştıkları ilk beş ihtiyaç. Onlarla tanışmaya yardımcı olmak, başka bir yere bakmak yerine sizi özlemeye devam etmesini sağlar.

İşte erkeklerin aldatmasının 5 ana nedeni:

1. Erkeksi hissetmek

Kulağa bayat gelebilir ama erkekler gerçekten kendilerinin süper kahramanları gibi hissetmek isterler. Kendinize bakma konusunda mükemmel bir yeteneğe sahip olduğunuz gerçeğini göz ardı etmeden, sevildiğinizi ve korunduğunuzu ve erkeğinizin her zaman sizin için elinden gelenin en iyisini yaptığını hissetmeyi de sevdiğinize şüphe yok.

Her iki cins için de bu, evrimden kaynaklanan içgüdüsel bir davranıştır. Erkeklere, koruyucu ve sağlayıcı değillerse, o zaman gerçekten “erkek” olmadıkları öğretildi. Modern dünyadaki sorun, erkeklere genellikle erkeksi çekirdekleriyle aynı çizgide yaşamıyormuş gibi hissettiren durumların sunulmasıdır.

Sorun ister toplum standartlarına göre yeterince para kazanamamak, ister bir nedenden dolayı geçimini sağlayamamak, ister yatakta sizi memnun etmediğini hissetmek olsun, erkeksi hissetmemek bir erkeğin ruh sağlığı üzerinde ciddi sonuçlar doğurabilir. Aslında, 2017’deki erkek intihar oranı kadınlardan daha yüksek ve birçok psikolog bunu modern dünyanın bir erkeğin temel, evrimsel içgüdüleriyle çelişmesine bağlıyor.

Geçmişin saçma sapan prangalarından kurtulmanın yolunu açan kadınların gerekli hareketi içinde, erkekler bazen kendilerini aciz bırakıyorlar. Bu utanç verici, çünkü çoğunlukla erkekler sizin için kapıları açmıyor, çantalarınızı taşımıyor, geçiminizi sağlamak istemiyor veya size dünyayı sarsan orgazmlar yaşatmıyor çünkü bunu kendi başınıza yapamayacağınızı düşünüyorlar. Bunu yapıyorlar çünkü erkeksi hissetmenin bir kısmı yetenekli, önemli, ihtiyaç duyulan ve evet, iş ona geldiğinde biraz seks tanrısı gibi hissetmek anlamına geliyor.

Bu, hile yapma riskini azaltmak için, en azından bazı zamanlarda kesinlikle liderlik edebileceğiniz bir alandır. Adamınıza inancınız olduğunu ve yaptıklarına güvendiğinizi gösterin. Sizi mutlu ettiğini, sorunlarınızı çözmeye yardımcı olduğunu ve yolculuğu boyunca başarı yarattığını hissetmeyi sevdiğini bilerek görevleri yerine getirmesine izin verin.

Yatak odasına gelince, evrim erkeklere bir kadını cezbetme ve memnun etme yetisine sahip değillerse, kelimenin tam anlamıyla aciz olduklarını öğretti. Herhangi bir erkeğin kadınlarla arasının iyi olmadığını kabul etmesi pek olası değildir, çünkü bu onu özünde bir başarısızlık gibi hissettirir – bu yüzden onun fasulyelerini dökmesini ve yardım istemesini bekleyerek zaman kaybetmeyin.

Eşi olarak, kadınlarla ilgili olduğu için, onun tek doğrulama kaynağı sizsiniz. Sizi memnun etme yeteneğini onaylamazsanız, iğdiş edilmeye doğru karanlık bir deliğe düşebilir ve bu da onu çıkarması için başka birini bulmaya itebilir. Seni ne kadar tahrik ettiğini ve sana ne kadar iyi hissettirdiğini bilmesini ömür boyu sürecek bir alışkanlık haline getir. Seni memnun etmiyorsa, ona nasıl yapacağını nazikçe göster. Sadece unutmayın, eğer durum buysa, muhtemelen şimdiye kadar gördüğünüz en hevesli öğrenci olacak!

2. Sevildiğini ve takdir edildiğini hissetmek

Sevildiğini hissetmenin bir parçası olduğu için herkes eylemleri için tanınmayı ve takdir edilmeyi sever. İhtiyaç duyulmayı da severiz. Eğer yapmasaydık, burada bulunma amacımızın ne olduğunu merak ederek, hayatın içinde sürekli bir fazlalık halinde yürüyor olurduk. ‘Muhtaç’ olmamanız harika olsa da, erkeğinizle yüzde 100 bağımsız olmak, ona tam anlamıyla ihtiyacınız olmadığını gösterir.

Yaşamınızın tamamen kontrolünde olmasanız bile, size sevgi, şefkat ve takdir sağlaması için ona ihtiyacınız olabilir. Bu yüzden, onun ihtiyaçlarını karşılamak için, önce ondan ne istediğinizi düşünün, sizinkini bu şekilde karşılamak için.

Size kendiliğinden bir hediye aldığında kendinizi özel hissediyor musunuz? Sarılmalarını ve öpücüklerini özlüyor musun? Derin sohbetlere daldığında takdir edildiğini hissediyor musun? Şimdi, erkeğinize en çok sevildiğini ve takdir edildiğini hissettiren şeyin ne olduğunu düşünmek için durumu tersine çevirin. Ardından, ona teklif etmeyi tutarlı bir alışkanlık haline getirin.

3. Değerli hissetmek

Yeterince değerli hissetmemek, her iki cinsi de etkileyen bir şeydir ve genellikle inanılmaz ilişkilerin zararınadır. Kenar mahalle çocuğunun prensese aşık olduğu ya da milyarderin fahişeyi kurtardığı ve hayatının aşkını bulduğunu anladığı filmleri kaç kez izlediniz?

Bu filmlerin tam ortasında ne oluyor? Gecekondu çocuğu ya da fahişe kaçınılmaz olarak bir şekilde kendini değersiz hisseder ve durumu sabote etmek için bilinçli ya da bilinçsiz her şeyi yapar. Zengin, ‘üst sınıftan’ birinin demiryolu raylarının diğer tarafından birine aşık olduğu bu basmakalıp senaryoda, gecekondu çocuğu ve fahişe, aşklarının kendilerinden daha iyi olduğuna ve onsuz daha iyi durumda olduğuna gerçekten inandıkları için kaçarlar. onlara.

Yeterince değerli hissetmemek, her iki cinsi de etkileyen bir şeydir ve genellikle inanılmaz ilişkilerin zararınadır.”

Bu, üzerinde fazla kontrole sahip olmayabileceğiniz bir şeye örnektir. Bir erkek özünde, sen çok değerli bir kadın olduğun için sana layık olmadığını hissediyorsa, reddedilmekten korkabilir ve o kadar çok incitebilir ki, onu sabote etmek için aldatabilir.

Bu durumda, gerçekten çekici olduğunuz erkeklerden ziyade güvenli görünen erkekleri seçebileceğinizin sinyalini verir. Öte yandan, durum böyle olmasa bile, bir erkeğin değerlilik duygusunu kırmamaya dikkat edin. Olduğu gibi sevildiğini ve takdir edildiğini hissetmeye ihtiyacı var.

4. Kendini güvende hissetmek

Gerçek şu ki, tüm yüksek değerli kadınlar bazen erkekleri biraz güvensiz hissettirir. Ne de olsa, kendi işini yapıyor, hayatını yaşıyor ve çekiciliğini sürdürmesine izin veren doğal bir alan sağlıyor. Bu iyi bir şey ve kıvılcımı canlı tutan bir şey, ancak kesinlikle sınırları var.

Kasten bir erkeği güvensiz hissettirmeye çalıştığınızda , çizgiyi aşıyorsunuz demektir . Bir erkek bir ilişkide kendini ne kadar az güvende hissederse, yoldan çıkma veya kendi kendini sabote etme olasılığının o kadar yüksek olduğu oldukça açık. Adamınızın sizi her kavga ettiğinizde sizi terk etmekle tehdit ettiğini, sürekli olarak kendinizi berbat bir kız arkadaş gibi hissettirdiğini veya her aynı fikirde olmadığınızda neden uyumlu olmadığınızı gösterdiğini hayal edin. Sonunda kendinizi oldukça güvensiz hissedersiniz, değil mi?

Bunu erkeğinizle sık sık yapıyorsanız, ilişkiye olan güveni o kadar azalacak ve aldatma şansı artacaktır. Kendini korumak için bariyerler oluşturmaya başlayacak, bu da duygusal blokajlara ve güvenlik ihtiyacının karşılanması için başka yerlere bakılmasına yol açacaktır. İstediğini elde etmek için tehdit etmek veya eleştirmek için hiçbir sebep yok. Bunu yapıyorsanız, kendi güvensizliklerinizi ve doğru kişiyle birlikte olup olmadığınızı sorgulamaya başlamanın zamanı geldi.

5. Heyecanlı ve tutkulu hissetmek

Neden hepimiz aşık olmayı seviyoruz? Çünkü çok heyecan verici ve tutkulu! İstikrarlı bir ilişkinin monotonluğuna sıkışıp kaldığımızda ve yeni bir şey için can atmaya başladığımızda sorunlar ortaya çıkar. Herkesin çeşitlilik arzusu olduğundan, bu hem erkekler hem de kadınlar için geçerlidir. Bazıları için bu, gişe rekorları kıran filmler izlemek anlamına gelebilir, diğerleri için hava dalışı ve sonra heyecanlarını etrafta yatarak veya kopya çekerek elde edenler var.

Öyle olduğu için, eşinizin bu nedenle asla hile yapmadığından tam olarak emin olamazsınız. Siz de yapmadığınızdan emin olamazsınız. Ancak, büyük bir etkiye sahip olabilirsiniz. İlişkinizde ne kadar çok çeşitlilik yaratırsanız, heyecanı başka yerde aramak için o kadar az nedeniniz olur.

Sürekli kalıpları kırdığınızda ve birlikte eğlenceli, ilginç, maceralı şeyler yaptığınızda ilişkiler çok daha iyi. Evet, seks hayatınızı renklendirmek ve birbirinizi şaşırtmak anlamına gelir, böylece farklı bir dükkandan yeni bir lezzet denemek istemezsiniz.

Ama aynı zamanda sıkıcı günlük rutinlerden kaçınmak, egzotik yerlere seyahat etmek, spor yapmak, yeni beceriler öğrenmek veya düzenli olarak birlikte eğlence aramakla uyumlu herhangi bir şey yapmak anlamına da gelir. Bunu yatak odasının içinde ve dışında yaptığınızda, ilişkiniz ikinizin de bekar bir hayatın hayal edebileceğinden daha tutkulu ve heyecanlı olacaktır.

Muhtemelen, erkeğiniz ucuz bir heyecan uğruna bundan asla vazgeçmek istemeyecektir. Yine de başıboş dolaşmayı seçerse, onu bir kez daha düşünmek için çok değerlisin.

Yorum yapın