Erkekleri Kaçıran 7 Davranış

Son zamanlarda sevgiliniz sizden uzaklaşıyor gibi mi hissediyorsunuz? Belki de durup kendinize “Acaba bu durumda benim bir payım var mı?” diye sormanız gerekiyor. Kimi erkekler, partnerlerinin bazı tutum ve davranışlarından rahatsız olabilirler. Bu tür tavırlar, sevgilinizin sizi anlamakta zorlanmasına veya sizden uzaklaşmasına yol açabilir. Elbette, hiç kimse böyle bir durumla karşılaşmak istemez. Peki, partnerinizin sizden uzaklaşmasına neden olan, onu rahatsız eden bu davranışlar neler olabilir? Bu yazıda, bu konuda sizi bilgilendireceğiz.

Erkekleri Kaçıran Davranışlar

Sinirli Davranışlar:

Kadınlar, zaman zaman özel günleri veya stresli anları nedeniyle daha sinirli hissedebilirler. Bazı kadınlar ise, günlük stresle başa çıkmak için, farkında olmadan partnerleriyle tartışmayı bir çıkış yolu olarak görebilirler. Sürekli sinirli ve gergin tavırlar, erkek partnerin moralini bozabilir ve zamanla sizden duygusal olarak uzaklaşmasına neden olabilir. Unutmayın, sinirliyken sağlıklı iletişim kurmak ve sorunları çözmek genellikle zordur. Bu nedenle, sakin kalmaya ve objektif bir perspektiften durumu değerlendirmeye özen gösterin. Eğer bir problem yaşıyorsanız, bunu partnerinizle paylaşmaktan çekinmeyin. Açık iletişim, karşılıklı güvenin korunmasına yardımcı olur.

Aktif Olmayan Kadın:

Erkekler, evde sevgilileri veya eşleriyle vakit geçirmekten keyif alabilirler; rahat bir kanepe üzerinde geçirilen huzurlu anlar çekici olabilir. Fakat birçok erkek, inisiyatif alan, plan yapabilen ve aktif bir yaşam tarzına sahip kadınları da takdir eder. Sevgilinizle veya eşinizle geçireceğiniz zamanı daha verimli ve eğlenceli kılmak adına, “Bugün şu aktiviteyi yapalım” demekten çekinmeyin. Bu tutum, dinamik ve enerjik bir ilişki atmosferi yaratmaya yardımcı olabilir.

Yalan Söyleyen Kadın:

Hem erkekler hem de kadınlar zaman zaman yalan söyleyebilirler. Ancak, ilişkilerde dürüstlük ve şeffaflık esastır. Bir erkek, partnerinin yalan söylediğini fark ettiğinde, bu durum onun için büyük bir hayal kırıklığı ve güven kaybına neden olabilir. Eğer bir kadın yalan söylüyorsa ve bu yalan ortaya çıkarsa, partnerinin duyduğu hayal kırıklığı ve aldatılmışlık hissi, ilişkinin dinamiklerini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle, ilişkinizde dürüstlüğü her zaman ön planda tutmalı ve eşinize veya sevgilinize karşı açık olmalısınız. Yalanlar, ilişkilerde derin yaralar açabilir ve bu yaraların iyileşmesi zor olabilir. Dürüstlük, güçlü ve sağlıklı bir ilişkinin temel taşlarındandır.

Erkek gibi davranan kadın:

Kadın ve erkek rolleri toplumdan topluma değişir ve bireyden bireye değişen birçok farklı tercihi içerir. Bazı erkekler, kadınların geleneksel kadın davranışlarını takip etmesini tercih edebilirken, diğerleri ise bu konuda daha esnek olabilir. Kadınlar, toplumun ya da partnerinin beklediği “kadınca” davranışlarla sınırlı değildir. Erkek partnerinizi kadın olarak hissettirecek şekilde davranmanız beklenirken, bu, sizin doğal kimliğinize ve konfor alanınıza uygun olmalıdır. Kendinizi rahat ve otantik hissettiğiniz davranışları sergileyerek, partnerinizin size saygı duymasını ve sizin kim olduğunuzu anlamasını sağlayabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki saygı, her iki tarafın da birbirinin kimliğine, sınırlarına ve tercihlerine saygı göstermesi gerektiği anlamına gelir.

Bakımsız Kadın:

Erkekler, partnerlerinin özenli ve bakımlı görünmelerinden hoşlanabilirler. Ancak “bakım” kavramı subjektiftir ve bu, günlük makyaj yapmak veya sürekli şık giyinmek anlamına gelmez. Özen göstermek, temiz ve düzenli olmak, saçlarınızı taramak, rahat ama düzgün kıyafetler giymek gibi basit eylemlerle de sağlanabilir. Partnerinizin sizin doğal güzelliğinizi görmesine izin verin ve kendinizi iyi hissettiğinizde bu enerjiyi çevrenize de yansıtacaksınız. Önemli olan, kendinize nasıl bakmak istediğinizle ilgili kararları kendinizin vermesi ve partnerinizin beklentilerine göre şekillenmemektir. Kendinize olan saygınızı yitirmeden, sizi siz yapan özelliklerin farkında olun ve bu doğrultuda bakımınızı yapın.

Yaşamdan Memnuniyetsizlik Gösteren Kadın:

Erkekler, enerjilerini olumlu bir atmosferde paylaşmayı tercih edebilirler. Eğer partneriniz eve geldiğinde siz ona neşeli bir “hoş geldin” demeden veya “günün nasıldı?” diye sormadan yalnızca somurtuyor ve bu şekilde ilgi bekliyorsanız, karşılığını almanız zor olabilir. İnsanlar genelde pozitif enerji ile karşılandıklarında daha mutlu ve rahat hissederler. Bu, erkeklerin de enerji alışverişinde bulunduğu ve karşılıklı olarak ne kadar pozitif enerji alırsa o kadar verdiği anlamına gelir. Yaşamın zorlayıcı yanları elbette olacaktır, ancak sürekli somurtmak ve memnuniyetsizlik göstermek yerine, küçük mutluluklara odaklanmak ve olumlu bakış açısını korumak ilişkinizi daha sağlıklı kılabilir.

Yorum yapın