Can Yakan Sözler

Öfke, nefret, sevgi veya aşk gibi güçlü duyguları ifade etmek için, can yakan sözler söylemek veya yazmak bazen kaçınılmaz olabilir. Bu tür duygusal durumları ele almak ve anlamak için, sizin için can alıcı ve güçlü sözler derledik. Bu sözler, duygularınızı ifade etmenize yardımcı olabilir ve hatta belki de bir nebze rahatlama sağlar. Öfkenin, nefretin veya diğer yoğun duyguların yoğunluğunu hafifletebilir ve bu duygusal yükün bir kısmını serbest bırakabilir.

Öte yandan, öfke ve sinir gibi duygular genellikle içimizde tutulur ve bu duyguları ifade etmek için sözcükleri bulmak zor olabilir. Ancak, duygularınızı yazıya dökme yeteneği, bu yoğun duyguları anlamanıza ve ifade etmenize yardımcı olabilir. Yazmak, genellikle duygularınızı daha eksiksiz ve düşünceli bir şekilde ifade etmenize olanak sağlar. Yazarken, duygularınızı ve düşüncelerinizi daha derin bir şekilde keşfedebilir ve duygusal deneyimlerinizi tamamen anlatabilirsiniz. Bu süreç, terapi gibi bir rahatlama sağlayabilir ve bu duygusal yükten kurtulmanıza yardımcı olabilir. Sonuç olarak, can yakan anlamlı sözler, duygularınızı anlamanıza ve ifade etmenize yardımcı olabilir ve hatta belki de bir nebze rahatlama sağlar.

Güzel Can Yakan Sözler

Ah benim canımdan ötem, neyim eksikti de sevemedin beni?

Aşka suç bulmayın, canımızı yakan aşk değil onlar.

Uğrunda ölmedim! Uğrunda ölünecek sandığım biri için yaşadım hep.

Zorlama! Ya kalbin kırılır, ya hevesin.

Canı yanan sabretsin, can yakan da yanacağı günü beklesin.

Belki yağmura gerek kalmazdı insanlar bu kadar kirli olmasaydı.

Ben sensiz cennette yaşamaktansa seninle cehennemde yanmak isterim.

Herkes fazlasıyla sevmiş, ben eksikleriyle de sevdim oysa.

Kim demiş ki ben senden önce ve senden sonra yaşamışım.

Mendil satan çocuğun burnunu koluyla silmesi kadar acımasız bu hayat…

İnsanların umudunu kırma, belki de tek sahip olduğu şey odur.

Kolay anlatılıyor acılar, kolay yazılıyor. Kolay yaşanmıyor oysa.

Bir yanımda çaresizlik, diğer yanımda yorgunluğum var. Bir yanımda yalnızlığım, diğer yanımda geçmişe dargınlığım var.

Eski yaralarımızın acılarını dindirecek şefkatli bir el beklerken, yeni yaralar sahibi olduk.

Biliyorsun; noktayı koymak ne kadar zor olsa da; tamamlanmış cümleler, eksik kalmış cümlelere göre daha çok acı verir.

Ay değil mevsim değil, bir ömür geçti sensiz, keşke böyle sevmeseydim ağlıyorum çaresiz.

Dünde, bugünde, yarında? Yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy; ben hep oradayım!

Seni seviyorum diyebilmek değil ki marifet, önemli olan o kelimenin tüm sorumluluklarını alabilmek. Can Yücel

Aslında yalanların, az olanların da farkındaydım elbet, ama görmezden geldim, bilen bilir, acıtır insanı gerçek.

Hayat oyun sahnesi dediler, herkese bir rol verdiler. En zoru bana düştü önce sev sonra unut dediler.

İz Bırakan Sözler
İLGİLİ İÇERİK İz Bırakan Sözler

Anlamlı Can Yakan Sözler

Nereye kaçarsan kaç, üç şey seninle gelir. “Gölgem, acın ve geçmişin”. Kaderin ise zaten seni orada beklemektedir.

Ne zaman umutla hayata göz kırpsam, çiçekler açsam, kapıma dayanır sonbahar. Pare pare buruktur hep sevinçlerim!

Sevmek; güzel birinde aşkı aramak değil. O kişide, bilmediğin bir zamanın beklenmedik bir anında, kendini bulmaktır.

Okyanusla gökyüzü gibiydik biz seninle. İkimiz de maviydik, birlikte gibiydik. Ama asla hiç birleşmedik.

Öyle birini seveceksin ki, yüreğinden kimse ayıramayacak. Ve öyle birini seveceksin ki, seni gözleriyle bile aldatmayacak. Can Yücel

Seven, sevdiğinden ayrılık aldı, mazinin acısı gönlünde kaldı, alnıma yazılmış yazıya daldı, bahtına gücenmiş kul feryadı bu.

Benden su katılmamış şiirler istiyorsun. Kalem mi yazıyor sandın? Ben harfleri denizlerden söküp tek tek gözlerimden süzüyorum, göremiyorsun.

Bil ki; insanın değerini, varlığı değil yokluğu gösterir. Unutma; yokluğu bir şey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir.

Seni sonbahar rüzgarlarına bırakıyorum, yaktığım canımı yeniden hayata hazırlıyorum, sensiz yaşamak hayata yeniden başlamak istiyorum.

Bir gecenin kör kuyusunda kalbimi elime aldım, sadece sana feryadım, sadece sana beddualarım, canımı aldın, kalbimi parçaladın.

Yağmur dökülüyor şehrime. Bardaktan boşaIırcasına. Bu son diyorum, bu son! Her defasında bitirdiğim yerden başlıyorum yine sana aşka.

Sustu bu gece, karardı yine ay, kaldı geriye cevapsız sorular. Uyandığında onu ilk kim görecek? Bıraktığın düşü kim büyütecek?

Dünyanın azabı içinde kaldık, sevenler unutmuş sevmiyor artık, gönüller dolusu aşklara yazık, bahtına gücenmiş kul feryadı bu.

Küçükken annem, yerde ekmek görürsen yükseğe koy, kuşlar yesin derdi. Sevdiklerimizi hep yüksekte tuttuk, acaba kuşlar mı yedi?

Başkalarına söylemiş de olabilirsin güzel sözlerini. Benim duymak istediklerimi başkası duymuş olabilir, mahsuru yok! Ben hepsini üzerime aldım, çünkü yaram vardı, gocundum.

Anladım temelli gittiğini, haklıydın üstelik suç benimdi, sen üzülme güzelim, incinme, canımın içi, iki gözüm sakın küsme, bana hediye bırak bütün kedileri, ben ağlarım ikimizin yerine.

Özledim teninin kokusunu, özledim, özledim sıcacık nefesini, özledim, özledim sohbetini, o sesini özledim, gelmedin gözbebeğim, can yoldaşım gelmedin.

Ayrılıklar uyandırmalı kör yüreğimi, cehennem yangınlarından ölmeden çıktıysa bedenim; artık benim olmalıyım, benim yeter yüreğimi bir çift gözün ateşine rehin verdiğim.

Yıllarca aynı rol, aynı perde, yıllarca aynı ev, aynı yerde sevdim de katlandım bunca derde ama çok yanlıştı, adı yanlış aşktı ama suç hep bende.

Acıyan bir yerlerim olup olmadığını anlamak ister gibi yokluyorum içimi. Hiçbir sızı yok, geçmişin ağırlığı yok üstümde. Yolunca yordamınca unutmuşum unutulması gerekenleri!

Ne seni unutturacak kadar zaman geçecek, ne de geçen zaman seni unutturmaya yetecek, bırakıp gitsen de unuturum sanma, zaman alışmayı öğretir, unutmamayı asla.

Şimdi sensizliğin naklen mutsuzluğum yayınlanıyor. Ve herkes çektiğim sensizlik acısını canlı izliyor. İnanır mısın be sevgilim, yokluğun reyting rekorları kırıyor.

Bu dudaklar artık seni öpmeyecek, bu kalp senin için çarpmayacak, senin için yaşamayacak, ölmeyecek seninle aynı ağaca adını yazmayacak, sen de gittin ya.

Yorum yapın