Burçlara Göre Partnerlerin Sadakat Düzeyi: En Sadıktan En Az Sadığa Sıralama

Bir ilişkide sadık olmak, çeşitli boyutları olan karmaşık bir kavramdır. Bazı insanlar için bu kavram, önemsiz görülebilirken, diğerleri için bir ilişkinin temel taşlarından biridir. Sadık olmak, birine karşı dürüst, güvenilir ve destekleyici olmayı içerir. Bu, partnerinize saygı göstermek, onun duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını anlamak, ve hayatın iniş çıkışlarında birbirinize destek olmak anlamına gelir.

Astroloji açısından bakıldığında, burçlar kişilik özellikleri ve davranış eğilimleri ile ilişkilendirilir. Bu nedenle, astrolojiye inananlar için, burçlar bir kişinin ilişki dinamiklerine nasıl yaklaşabileceğini de yansıtabilir.

En Sadık Burç Hangisi?

Astrolojik inançlara göre, Yengeç burcu genellikle sadık ve koruyucu olarak kabul edilir. Yengeçler, duygusal bağları güçlü olan ve ilişkilerine değer veren kişiler olarak tanımlanır. Bununla birlikte, her burcun da ilişkilerde kendi güçlü ve zayıf yönleri vardır.

İşte en sadık olan burçlar ve sadık kalma olasılıkları en düşük olan burç sıralaması.

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

Akrepler, ilişkilerde her zaman mükemmel değillerdir. Kıskançlık özellikleri çoğu zaman bir ilişkiye gölge düşürebilir; ancak, sadakat söz konusu olduğunda, Akrepler sarsılmaz bir bağlılık gösterir.

Sevseler de, nefret etseler de, genellikle bu tavrı sürdürürler. Bir Akrep, sizi savunacak ve her durumda size karşı dürüst olacak; karşılığında aynı davranışı bekler.

Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeçler, ilişkilerde genellikle ‘şimdi ya da asla’ yaklaşımını benimserler. İlişki kurmak istedikleri kişiyi bulduktan sonra, kendilerini tamamen adarlar.

Akreplere kıyasla, Yengeçler bağlılık konusunda daha az sorun yaşarlar. Evet, tartışmalardan kaçınmak için arkanızdan konuşabilirler, ancak bu, sizi daha az sevdikleri veya ilişkiye daha az bağlı oldukları anlamına gelmez.

Burçlara Göre Ayrılık Tepkileri

Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslanlar, sevdiklerini ve dostlarını son derece tutkulu bir şekilde savunurlar. Sevdiklerini kendilerinin bir parçası olarak görürler ve onlara bir şey olduğunda, derinden üzülürler.

Aslanlar, ne pahasına olursa olsun yanınızda olacak ve sizi korumak için savaşacaklardır.

Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs)

Boğalar, inatçı kişilikleriyle bilinir ve bu özellik, sevdiklerine olan bağlılıklarında da belirgindir. En sadık burçlardan biri olarak kabul edilirler ve sevdikleri kişilerle kiminle vakit geçirecekleri konusunda seçicidirler.

Bazen huysuz ve sabırsız olabilirler, ancak bir Boğa sizi sevmeye başladığında, bu sevgi kalıcıdır.

Terazi (23 Eylül – 22 Ekim)

Teraziler, aşk ve romantizmle ilgili konularda genellikle eşlerine derinden bağlıdırlar. Ancak, kararsızlık, gurur ve aşırı duygusallık, ilişkilerine zarar verebilir. Bu özelliklerin yanlış bir kombinasyonu, ilişkileri için tehlikeli olabilir.

Teraziler dengeli bir tutuma sahiptir; hem sevgi dolu hem de kendilerini tamamen adayabilirler. Teraziler için önemli olan, doğru partneri bulmaktır.

İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran)

İkizler, aslında sadık partnerler olmasına rağmen, sembollerinin (ikizlerin) bu durumu yansıtmadığı düşünülebilir. İkizler’in genellikle yeterince takdir edilmediği bir nokta, ilişkilerde gerçekten harika olabilmeleridir.

Onlara ilham veren kişilere derinden bağlıdırlar ve bu bağlılık, iyi ya da kötü, devam eder.

Burçların En Çok Kıskançlık Yaptığı Şeyler

Koç (21 Mart – 19 Nisan)

Koç, sadakat konusunda dengeli bir pozisyonda bulunabilir. Elbette, sevdiklerine derinden bağlıdırlar ve prensipleri, iki yüzlü davranma fikrine izin vermez.

Ancak, bir Koç, ilgisini çeken veya kendisini heyecanlandıran başka bir şeye rastlarsa, kalplerini takip etme eğilimindedirler. Onların bakış açısına göre, bu en mantıklı yaklaşımdır.

Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başaklar, sadık kalmak için gereken güveni tam anlamıyla geliştiremeyecek kadar kaygılı olabilirler, ancak aynı zamanda aldatma veya birini belirsizlik içinde bırakma düşüncesi de onları rahatsız eder. Evet, sizi seviyorlarsa, size bağlı kalacaklardır, ancak ilgileri azalmaya başlarsa, başka bir yöne yönelmeye açık olabilirler.

Bir Başak’ın hızlıca ilgisini çevirebileceğini unutmayın. Bu değişiklik, Başak’ın size olan bağlılığını artırabilir.

Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak)

Oğlaklar, diğer burçlara kıyasla sadakatte biraz daha tutucudurlar, ancak bu onları tamamen güvenilmez kılmaz. İlişkilerde genellikle liderlik rolünü üstlenirler ve bu özveriye değer gördükleri insanlara sıkı sıkıya bağlanabilirler.

Eğer dikkatli olmazlarsa, kendilerini başkaları için çok fazla çaba harcarken bulabilir ve bu durum, hak etmeyen kişilere de fazla enerji harcamalarına yol açabilir.

Balık (19 Şubat – 20 Mart)

Balıklar, harika partnerler olabilirler, ancak sık sık hayal güçlerinin zengin dünyasına dalıp giderler ve bu, başka yerlerde daha iyi olanaklar arayışına itebilir.

Balıklar aşık olmayı severler, ancak monotonluktan kaçınır. Hayatlarının bir evrim süreci olmasını isterler ve bir ilişkinin onlara artık katkıda bulunmadığını hissederlerse, onu sürdürmeye pek hevesli olmazlar.

Kova (20 Ocak – 18 Şubat)

Kovalar, özellikle daha büyük bir amaç uğruna çalışırken son derece hırslıdır ve bu bazen ilişkilerine mal olabilir. O kadar fedakarlar ki, büyük bir amacın hizmetinde kendi ilişkilerini feda etmeye hazır olabilirler.

Kovalar, çoğunlukla kendi hedeflerine odaklanır ve bu, bazen sosyal yaşamı ve ilişkileri ihmal etmelerine neden olur.

Yay (22 Kasım – 21 Aralık)

Yaylar, harika ve enerjik insanlardır. Ancak, sadakat söz konusu olduğunda, özgürlüklerine olan düşkünlükleri nedeniyle tam anlamıyla taahhütte bulunmakta zorlanırlar.

Bu, tüm Yayların aldatıcı olduğu anlamına gelmez, ancak taahhüt konusunda tereddüt ederlerse, yolundan dönmeleri olasıdır. Yaylar, yeni deneyimlere açık olmak ve bilinmeyenin cazibesine kapılmak eğilimindedir. Maalesef, bu tutum bazen ilişkilerine de yansır.

Yorum yapın