Aslan Burcu En İyi ve En Kötü Kişilik Özellikleri

Astrolojiye göre 23 Temmuz – 22 Ağustos arasında doğanlar Aslan burcu altında kabul edilir. Güneş tarafından yönetilen bu ateş burcu, Zodyak’ın en göz alıcı ve etkileyici burçlarından biridir. Aslanlar, spot ışığında doğal bir yetenekle parlarlar ve enerjileri çevrelerine sıcaklık ve canlılık katar. Ancak bu parlak enerji, her zaman ekip çalışması konusunda en uyumlu olmamalarına da yol açabilir.

Aslan Burcu nedir?

Aslan burcu, ateş elementinin verdiği yaratıcı ve tutkulu enerji ile dikkat çeker. Her yere ışık saçan bu enerji, Aslanları toplum içinde ön plana çıkarır. Ancak ateşin tehlikeli yanları da vardır. Aslanlar, her şeyi kendi istedikleri gibi görmeye eğilimli olabilirler, bu da onların ekip içinde uyumlu olmadığı anlamına gelebilir. Ancak Aslan’ın enerjisi o kadar çekici ve etkileyicidir ki, bu olumsuzlukları genellikle göz ardı edilir. İnsanlar, bir Aslan’ın etrafında kendilerini canlandırılmış ve güçlendirilmiş hissederler.

Aslan burcu, adını aldığı büyük kediler gibi, güçlü ve onurlu bir varlıktır. Kendine olan bu derin güveni, Aslan’ı doğal bir lider yapar. Ancak bu liderlik arzusu, Aslan’ın diğer insanların da parlamasına fırsat vermesini engelleyebilir. Aslan burcu genellikle ‘Zodyak’ın Kralı’ olarak kabul edilir ve bu unvana layık bir şekilde, onlar da kendilerini göz önünde ve ilgi odağı olmaktan mutlu hissederler. Başkalarının onları cömert ve nezaketleri ile hatırlamasını isterler, çünkü sonuçta onlar için en önemli olan beğenilmek ve sevilmektir.

Aslan Burcunun 8 Olumlu Özelliği

1. Sadık

Aslanlar sadakate değer verir ve karşılığında çevrelerindeki insanlardan sadakat beklerler. Bu aynı zamanda onları güvenilir kılar, yani sırlarınızı saklayacak ve size karşı dürüst olacaklardır. Aslan her zaman arkanda olacak ve onların güveninden asla şüphe etmeyeceksin.

2. Bilge

Aslan’dan rehberlik istiyorsanız, tam olarak istediğinizi almaya hazır olun. Onlar en basit zodyak işaretlerinden biridir ve olduğu gibi anlatmaktan geri durmazlar. Bilgelik sözleri sert görünse de, sadece size karşı dürüst olmak istiyorlar.

3. Kendine güvenen

Aslan özellikleri kadınlarda erkeklerden biraz daha farklı şekilde kendini gösterir. Aslan kadını, kendisini dışa dönük ve korkusuz kılan bir özgüvene sahip olsa da, özellikle de yürekten inandığı şeyler söz konusu olduğunda, bazen hassas olabilir.

Aslan kadını gibi, Aslan erkeği de son derece kendine güvenen, tutkulu ve çapkındır. Bir Aslan olarak, kendilerine güvenleri nedeniyle güçlüdürler ve emrederler ve bunu göstermekten korkmazlar.

Aslan Burcu Kadınını Etkileme Yolları

4. Tutkulu

Aslanlar tutkulu ve dışavurumcudur, bu nedenle onların ilgi alanlarını anlamaya çalışırken sorun yaşamayacaksınız. Bu, özellikle bir ilişkide faydalıdır, çünkü Aslan burcu kendilerini beden dilleriyle, hatta sesli olarak ifade etme eğilimindedir.

5. Güçlü

Aslan erkeğinin en belirgin özelliklerinden biri, hem zihinsel hem de fiziksel güçleridir. En iyi olmaya çalıştıkları için, bu kadar güçlü olmalarına şaşmamalı.

6. Cömert

Aslanlar, ihtiyacınız olursa size gömleği sırtlarından verir ve her zaman en iyi hediyeleri bulur. Aslanların verecek çok sevgisi vardır, bu nedenle sevgi, dikkat, zaman ve para konusunda cömert olma eğilimindedirler.

7. Doğal Lider

Aslanlar doğuştan liderlerdir. Diğer özellikleri nedeniyle, insanlar onlara çekilir. Ruhları ve özgüvenleri, insanların Aslan’a güvenmelerini sağlar ve en önemlisi, cömertlikleri ve iyimserlikleri, başkalarına onlara güvenmeleri için bir neden verir.

8. Kararlı

Aslanlar kararlıdır ve yapmak istediklerini elde edene kadar durmayacaktır. Bir kez akıllarına bir şey geldi mi, onları durduracak hiçbir şey yok. Kararlılıklarına, engellerle karşılaştıklarında bile devam etmelerini sağlayan olumlu bakış açıları rehberlik eder.

Aslan Burcu Erkeğini Etkileme Yolları

Aslan Burcunun 5 Olumsuz Özelliği

1. Fikir sahibi

Aslan’ın en büyük olumsuz kişilik özelliklerinden biri, aşırı derecede inatçı olmalarıdır. Bir şey hakkında bir kez karar verdiklerinde, onları aksine ikna etmek zordur. Ayrıca muhtemelen söyleyecekleri bir şeyleri olduğunda bunun sonunu asla duymayacaksınız.

2. Dikkat arayan

Aslan ayrıca tüm gözlerin üzerlerinde olmasını istemesiyle tanınır. İlgi odağı olmayı umursamazlar; aslında bunu arzularlar. Bu, genellikle benmerkezci olarak hareket ettikleri anlamına gelir.

3. Naif

Aslanlar büyük bir kalbe sahip oldukları ve her zaman başkalarına yardım etmeye açık oldukları için sık sık hayal kırıklığına uğrarlar. Aslanlar, cömertlikleri ve güvenen doğaları nedeniyle kolayca yararlanılır.

4. Kibirli

Aslanlar özgüvenlerinden dolayı kibirlidir. Kendileri hakkında bir şeyler yaparlar ve bazen kendileriyle aynı hedeflere sahip olmayan diğerlerini reddederler.

5. İnatçı

Bir Aslan’ın kararlılığı bazen inatçı olarak görülebilir. Yardım istemekten hoşlanmazlar çünkü işleri kendi başlarına yapmak için çok güçlü bir dürtüleri vardır. Ancak yardım isteyememeleri inatçı olarak görülebilir.

Aslan Burcu Kişiliğine İlişkin İpuçları

1. Aslan’ın sizi sevmesine izin verin.

Aslanlar, hediye verebildikleri veya birine sevgi gösterebildikleri zaman başarılı olurlar. Bu onların umursadıklarını göstermenin yolu. Aslan ile ilişki kurmanın en iyi yolu, sizin için güzel şeyler yapmalarına izin vermektir. Eğlenmenizi istiyorlar, bu yüzden yapabileceğiniz en iyi şey sizi şımartmalarından zevk almak.

2. Bir dereceye kadar… önderlik etmelerine izin verin.

En iyi liderler, arada bir başkalarının liderliği almasına izin verir. Bu nedenle, Aslan kontrolü biraz da olsa bıraktığında, bundan saygı ve zarafetle yararlanın. Bu, Aslan’ın diğerlerine her zaman ilgi odağı olmak zorunda olmadıklarını gösterme şeklidir.

3. Doğrudan olun.

Aslanlar doğrudan insanlardır, bu yüzden inceliği yakalamak onların güçlü yönü değildir. Hırıltılı solumak, pasif-agresif olmak veya sizi rahatsız eden şeyi ima etmek, üzgün olduğunuzu ifade etmenin yolu değildir. Doğrudan olun ve Aslan ile basit bir şekilde konuşun.

Aslan Burcunun Sağlık Durumu
İLGİLİ İÇERİK Aslan Burcunun Sağlık Durumu

Aslan İçin En İyi Burç Uyumluluğu ve İlişki Önerileri

Aslan bir Ateş burcu olduğu için, bir ilişkide yaptıkları aynı ateşli tutkuyu arzulayan birini arayacaklar. Sevilmek, takdir edilmek ve oldukları gibi kraliyet ailesi muamelesi görmek istiyorlar ve asla daha azına razı olmayacaklar.

Aslan uyumluluğu söz konusu olduğunda, en iyi eşleşmeleri Hava burçları, Terazi, İkizler ve Kova; ek olarak, diğer Ateş burçları, Koç ve Yay ile iyi anlaşırlar.

Aslan ve Terazi

Bu burçların ikisi de eğlenmeyi ve başkalarının onlara gösterdiği ilgiden zevk almayı sever. Ama aynı zamanda başkalarını mutlu etmeye ve dünyayı daha iyi hale getirmeye odaklanıyorlar.

Terazi daha “bize odaklı” olma eğiliminde olduğundan, Aslanı aynı şeyi yapmaya teşvik ettiğinden, birlikte dengeli bir ilişki şansları yüksektir.

Aslan ve İkizler

Aslan ve İkizler’in arkadaş olarak başlama şansları yüksektir ve çoğu kişinin bildiği gibi, romantik bir ilişki için harika bir temeldir. Her iki işaret de sosyaldir ve gülmeyi sever.

Ayrıca Aslanlar da tıpkı İkizler gibi bilgilerini paylaşmayı severler.

Aslan ve Kova

Bu ikisi arasındaki tutku eşsiz! Dinamik ve enerjikler ve o kadar çok ortak noktaları var ki, birbirlerinin ilgisini çekmekten asla vazgeçmeyecekler.

Bu ikisi arasındaki ilişki, yeni şeyler öğrenmek ve macera duygusu veren yeni deneyimler denemekle dolu olacaktır.

Aslan ve Koç

Aslan ve Koç, her ikisi de Ateş burcudur, yani bir ilişkiyi yürütmek için aynı tutkuyu ve kendiliğindenliği paylaşırlar. Heyecandan gelişirler, ancak baskın kişilikleri zaman zaman çatışabilir.

Yine de öğrenmeye ve yaşama olan hevesleri onları bir arada tutacak kadar güçlüdür.

Aslan ve Yay

Yay burcu, birçok nedenden dolayı bir arada olan Aslan için en iyi eşleşmelerden biridir. Her ikisi de sadece eğlenmek isteyen sosyal yaratıklardır. Aralarındaki ilişki tutkulu ve maceracıdır.

Aslan’ın büyük kalbi ve Yay’ın açık fikirli kişiliği, kıvılcımlarını güçlü tutmak için fazlasıyla yeterli.

Aslan Burcu kimle evlenmeli?

Aslan ve Yay, evlilik için ideal bir eştir. Her ikisi de, iyi vakit geçirmeye ve her şeyi taze tutmaya dayanan ilişkilerine tutku ve yoğunluk katma yeteneğine sahiptir.

Statükoyu değiştirmek istedikleri için güçlü bir çift olurlar. Ve sonsuza kadar yerleşmekte tereddüt etmelerine rağmen, birbirlerinin en iyisini ortaya çıkarırlar.

Aslan’ın ruh eşi kim?

Aslanlar Koç’u severler çünkü hayatın her alanında yüksek düzeyde tutku paylaşırlar. Birbirlerine ayak uydurabilirler ve hem maceracı hem de yeni şeyler denemeye isteklidirler.

Koç, Aslan’ın ruh eşidir çünkü bağlantıları sadece elektriktir. Aralarında asla sıkıcı bir an yoktur ve iyi bir yaşam tamamen mümkündür. Ayrıca, rekabetçi doğaları sadece birbirlerine olan aşklarını daha da güçlendirir.

Yorum yapın