Aşıklar İçin Anlamlı Romantik Sözler

Romantik Sözler

En güzel romantik sözler, sevdiğimiz kişiye olan hislerimizi büyülü bir şekilde ifade etmemize yardımcı olan sözlerdir.

Gerçek aşkın başlangıcı, aşık olma deneyimidir, bu bize kalp çarpıntıları ve kelebeklerin uçuştuğu hissi verir. Bu durum, en iyi arkadaşımızı bulma, dans etme ve maceralara atılma fırsatını bizlere sunar.

İşte aşkın büyüsü…

Ve zamanla, aşk bize bir sırdaş kazandırır. En derin sırlarımızı, en büyük umutlarımızı ve en çılgın hayallerimizi paylaşabileceğimiz o özel kişi.

Aşk, her zaman etrafımızda olan ve bizi anlayan birine sahip olmak demektir, kalbimizde ve aklımızda neler olduğunu açıklamak zorunda kalmadan. Aşk, her zaman seni önceliğine alan ve senin her zaman onun önceliği olacağın bir kişiyi hayatına dahil etmek demektir. Ve aşk, yalnız olmayacağımızın garantisini verir.

İşte bu sebeplerle şiirler yazar, okuruz ve aşk şarkıları söyleriz. İşte bu yüzden, dünyanın dört bir yanındaki şairlerden, yazarlardan, ünlü kişilerden ve aşıklardan oluşan en romantik aşk sözlerinden bir koleksiyonu topladık.

Bu romantik sözler, sevdiğimiz kişiye olan duygularımızı ifade etmenin en etkileyici yollarından biridir. Şimdi onları kullanma ve sevdiklerinize duygularınızı ifade etme sırası sizde.

Tüm Zamanların En İyi Romantik Sözleri

1. “Hayatın en büyük mutluluğu sevildiğimize inanmaktır; kendimiz için sevdik, daha doğrusu kendimize rağmen sevdik.” – Victor Hugo

Sevilmekten daha büyük bir şey yoktur.

2. “Gerçek aşk için asla bir zaman ya da yer yoktur. Kazayla, bir kalp atışında, tek bir yanıp sönen, zonklayan anda olur.” – Sarah Dessen, “Sonsuza Kadar Gerçek”

Aşk anlıktır ve en beklemediğiniz anda gerçekleşir.

3. “Uyuyamadığınızda aşık olduğunuzu bilirsiniz çünkü gerçekler sonunda rüyalarınızdan daha iyidir.” – Doktor Seuss

Hiçbir rüya daha iyi olamazdı.

4. “‘Rol yapmak yok’ dedi Jace mutlak bir netlikle. ‘Seni seviyorum ve seni ölene kadar seveceğim ve ondan sonra bir hayat varsa, seni o zaman seveceğim.’ ― Cassandra Clare , “Camdan şehir”

Aşk sahte olamaz.

5. “Senden nefret ettiğimde, bunun nedeni, seni ruhumu sarsan bir tutku noktasına kadar sevdiğimi biliyorsun.” – Julie de Lespinasse

Aşk hayatımızın en büyük tutkusunu tutuşturur.

6. “Seni nasıl, ne zaman ve nereden bilmeden seviyorum. Seni basitçe, sorunsuz ve gurursuz seviyorum: Seni bu şekilde seviyorum çünkü sevmenin başka bir yolunu bilmiyorum, bunun içinde var olan hayır ben ya da sen.” – Pablo Neruda, “100 Aşk Sonesi”

Sevmenin başka yolu yok.

7. “Elin benimkine dokunuyor. Galaksiler böyle çarpışır.” – Sanober Han

Aşk astronomiktir.

Romantik Sözler

8. “Beni asla unutmayacağına söz ver, çünkü unutacağını düşünseydim, asla ayrılmazdım.” – AA Milne, “Winnie-The-Pooh’un Tam Öyküleri”

Aşk her zaman hatırlar.

9. “Aşık iki insan, yalnız, dünyadan soyutlanmış, bu ne güzel.” -Milan Kundera

Aşık olduğunda, hiçbir şeye ve başkasına ihtiyacın olmaz.

10. “Sana gelmek için bin fersah geçtim ve bu yolda en iyi yanımı kaybettim. Bana gitme deme.” – George RR Martin, “Kılıçların Fırtınası”

Aşk için hiçbir yolculuk çok uzak değildir.

11. “Aşkı zorlayamazsın, anladım. Oradadır veya yoktur. Eğer orada değilse, kabul edebilmelisiniz. Eğer oradaysa, sevdiklerinizi korumak için ne gerekiyorsa yapmalısınız.” – Richelle Mead, “Donma”

Zorlayıcı bir aşk olamaz.

12. “İkimiz için ev bir yer değil. O bir insan. Ve sonunda eve geldik.” – Stephanie Perkins, “Anna ve Fransız Öpücüğü”

Aşkın senin evin.

13. “Ama aşk, anladım ki, yatmadan önce mırıldanan üç kelimeden fazlasıdır. Aşk, her gün birbirimiz için yaptığımız şeylerde bir bağlılık modeli olan eylemle sürdürülür.” – Nicholas Sparks, “Düğün”

Aşk, bu üç küçük kelimeden çok daha fazlasıdır.

14. “Aşık olan, kendi eksik parçalarını arar. Yani aşık olan, sevgilisini düşündüğünde üzülür. Bu, güzel anılarınız olan, görmediğiniz bir odaya geri adım atmak gibidir. uzun zaman sonra.” – Haruki Murakami

Aşk eksik parçalarınızı sağlar.

Romantik Sözler

15. “Kayıp aşk yine aşktır. Farklı bir biçim alır, hepsi bu. Gülümsemelerini göremez, onlara yiyecek getiremez, saçlarını karıştıramaz veya dans pistinde oynatamazsınız. Ama bu duyular zayıfladığında bir başkası yükselir. Hafıza . Hafıza senin ortağın olur. Onu beslersin. Onu tutarsın. Onunla dans edersin.” – Mitch Albümü

Gerçek aşk asla bitmez.

16. “Romantizmin özü belirsizliktir.” – Oscar Wilde

Aşk büyük bilinmezdir.

17. “Cazibe bir seçenek değildir.” – Neil Strauss

Birini sevdiğinizde, cazibe verilir.

18. “Bir kelime bizi hayatın tüm ağırlığından ve acısından kurtarır: O kelime aşktır.” – Sofokles

Özgürlüğün gerçek anlamı sevgidir.

19. “Aşk, müziğe ayarlanmış bir dostluktur.” — Joseph Campbell

Hadi dans edelim.

20. “Seni seviyorum çünkü tüm evren seni bulmama yardım etmek için komplo kurdu.” – Paulo Coehlo

Kader aşkı yaşatıyor.

21. “Birini özlediğin zaman muhtemelen onların da aynı şeyi hissettiğini söylüyorlar ama benim şu anda seni özlediğim kadar senin beni özlemenin mümkün olduğunu düşünmüyorum.” – Edna Aziz Vincent Millay

Kimse kimseyi bu kadar özleyemezdi ama yine de aşıklar özler.

22. “En başından beri sana aşığım. Hayatımda neden başka kimse yok diye sordun ve sebebi… sensin.” -Julie James

Aşk zamanın en başında gelir.

23. “Aşk, kimsenin evcilleştiremeyeceği asi bir kuştur.” – Veronica Rossi, “Her Gecenin İçinden”

Aşk olabildiğince vahşidir.

Romantik Sözler

24. “Sevmek. Sevilmek. Kendi önemsizliğini asla unutmamak. Etrafındaki hayatın tarif edilemez şiddetine ve kaba eşitsizliğine asla alışmamak. En hüzünlü yerlerde neşe aramak. İnine güzelliğin peşinden gitmek. asla karmaşık olanı basitleştirme, basit olanı karmaşıklaştırma.Güce saygı duymak, asla güce. Her şeyden önce izlemek. Denemek ve anlamak. Asla başka tarafa bakmamak. Ve asla, asla unutmamak.” – Arundhati Roy, “Yaşamanın Maliyeti”

Aşkın gerektirdiği,

25. “Romantizm, günlük hayatın tozunu altın bir pus haline getiren cazibedir.” – Elinor Glyn

Aşk saf bükülmüş altındır.

26. “Aşk delilik değilse, aşk değildir.” – Pedro Calderon de la Barca

Aşk sizi en iyi şekilde aklınızdan çıkarır.

27. “Sevmek, savunmasız olmaktır. Herhangi bir şeyi sevin, kalbiniz burkulur ve muhtemelen kırılır. Onu sağlam tutmak istiyorsanız, onu hiç kimseye, hatta bir hayvana bile vermemelisiniz. Dikkatlice sarın. hobilerle ve küçük lükslerle dolaşın, her türlü karışıklıktan kaçının. onu bencilliğinizin tabutuna veya tabutuna güvenli bir şekilde kilitleyin. ama o tabutta, güvenli, karanlık, hareketsiz, havasız, değişecek. kırılmayacak; olacak; kırılmaz, aşılmaz, telafi edilemez. Sevmek savunmasız olmaktır.” – CS Lewis, “Dört Aşk”

Aşk her zaman bir risktir.

28. “Ruhum seninkini bulacak.” – Jude Deveraux

Sevdiğin zaman kaybolamazsın.

29. “Birini görünüşü, kıyafetleri ya da lüks arabası için değil, sadece sizin duyabileceğiniz bir şarkı söylediği için seversiniz.” – Oscar Wilde

Aşk malzemeye bakmaz.

30. “Her kalp yarım kalmış bir şarkı söyler, ta ki başka bir kalp fısıldayana kadar. Şarkı söylemek isteyen her zaman bir şarkı bulur. Bir âşığın dokunuşunda herkes şair olur.” – Platon

Aşıkların müziği en güzelidir.

31. “Kalbini açtığın kişilere asla dudaklarını kapatma.” – Charles Dickens

Aşk iletişimle gelişir.

32. “Gerçek aşk nadirdir ve hayata gerçek anlam veren tek şeydir.” ― Nicholas Sparks, “Şişedeki Mesaj”

Aşk nadir ve değerli bir mücevherdir.

Romantik Sözler

33. “Aşktan öte bir aşkla sevdik.” – Edgar Allan Poe

Sev ve sonra daha çok sev.

34. “Ruhlarımızın nerede dinlendiğinden emin değilim, ama benimkinin havayı çekebildiğim zamandan beri sizinkine seslendiğini biliyorum.” — Gareth Egan

Aşıkların ruhları birbirine muhtaçtır ve her zaman da öyle olmuştur.

35. “Seni gördüğümde aşık oldum ve sen gülümsedin çünkü biliyordun.” – Arrigo Boito

Aşk geldiğinde, sadece biliyorsun.

36. “Aşk gözlerle değil zihinle bakar ve bu nedenle kanatlı Aşk Tanrısı kördür.” – William Shakespeare, “Bir Yaz Gecesi Rüyası”

Aşk tahmin edilemez.

37. “Ve sanki hayatlarımız inanılmaz nefis bir karmaşa içinde çarpıştı.” – Gareth Egan, “Aradaki Kaos”

Aşk mükemmel bir karmaşadır.

38. “Eğer birini seviyorsan bırak gitsin, çünkü geri dönerlerse her zaman senindir. Olmazlarsa, asla olmadılar.” – Halil Cibran

Sadece özgürce verilen aşk gerçek olabilir.

39. “Burası güvenli, burası sıcak. İşte papatyalar seni her türlü kötülükten koruyor. İşte hayallerin tatlı ve yarın onları gerçeğe dönüştürüyor. İşte seni sevdiğim yer.” – Suzanne Collins, “Açlık Oyunları”

Aşk en güvenli yer.

40. “Aşk rüzgar gibidir, göremezsin ama hissedebilirsin.” – Nicholas Sparks, “Hatırlanacak Bir Yürüyüş”

Aşk gizemlidir.

41. “Sonsuza kadar yanında olmamam, tam olarak olmak istediğim yerin orası olmadığı anlamına gelmez.” – Stephanie Laurens

Aşk, olmak istediğimiz tek yerdir.

42. “İki temel motive edici güç vardır: korku ve sevgi. Korktuğumuz zaman hayattan geri çekiliriz. Aşık olduğumuzda, hayatın sunduğu her şeye tutku, heyecan ve kabulle açılırız.” -John Lennon

Aşk en iyi motivasyondur.

43. “Uyuyakaldığın gibi aşık oldum: yavaş yavaş, sonra birden.” – John Green, “Yıldızlarımızdaki Hata”

Aşk kendi zaman aleminde gerçekleşir.

44. “Kalbi vahşiydi, ama onu yakalamak istemedim, onunla koşmak, benimkini serbest bırakmak istedim.” – Atticus

Aşk vahşi ve özgürdür.

45. “Ruh eşinin amacı sizi sarsmak, egonuzu biraz parçalamak, engellerinizi ve bağımlılıklarınızı göstermek, yeni ışığın içeri girmesi için kalbinizi kırmak, sizi çaresiz ve kontrolden çıkaracak kadar çaresiz kılmaktır. hayatınızı dönüştürün, sonra sizi ruhani ustanızla tanıştırın…” – Elizabeth Gilbert, “Ye, Dua Et, Sev”

Ruh eşlerinin sevgisinin gerçek bir amacı vardır.

Romantik Sözler

46. “Hiç kimse, şairler bile, kalbin ne kadar tutabileceğini ölçmedi.” — Zelda Fitzgerald

Aşk ölçülemez.

47. “Biri seni sevdiğinde, adını söyleme şekli farklıdır. Adının onların ağzında güvende olduğunu biliyorsun.” – Jess C. Scott, “Stajyer”

Aşk her şeyi daha iyiye doğru değiştirir.

Hafif rüzgar, hatta ufukta bir fırtına bulutu. Bir gün kırılma ihtimalinin olduğunu bilerek kalbini açarsın ve kalbini açarken asla hayal etmediğin bir aşk ve neşe yaşarsın.” – Bob Marley

Aşk her şeyi aydınlatır.

49. “Sana bir kalbin atmaya ihtiyacı olduğu gibi ihtiyacım var.” – Tek Cumhuriyet, “Özür Dile”

Aşk hava kadar gereklidir.

50. “Gel kalbimde yaşa ve kira ödeme.” — Samuel Aşık

Sevgi sığınağınız olsun.

Sevgili İçin Romantik Aşk Sözleri

51. “Yani kolay olmayacak. Gerçekten zor olacak, bunun için her gün çalışmamız gerekecek, ama bunu yapmak istiyorum çünkü seni istiyorum. Hepinizi sonsuza kadar, her gün istiyorum. . Sen ve ben … her gün.” – Nicholas Sparks, “Defter”

Aşk her zaman buna değer.

52. “Ve onun gülümsemesinde yıldızlardan daha güzel bir şey görüyorum.” – Beth Revis, “Evrende”

Sevdiğin insandan daha güzel bir şey yoktur.

53. “Ve onu kollarına aldı ve güneşli göğün altında öptü ve birçoklarının gözü önünde duvarların üzerinde yüksekte durmalarına aldırmadı.” ―JRR Tolkien

Ve bu buydu.

54. “Seni her düşündüğümde bir çiçeğim olsaydı… Bahçemde sonsuza kadar yürüyebilirdim.” – Alfred, Lord Tennyson

Aşk sonsuz çiçek açan bir bahçedir.

55. “Güzel bir kızı öperken güvenli bir şekilde araba kullanabilen bir erkek, öpücüğe hak ettiği ilgiyi göstermiyor demektir.” – Albert Einstein

Dikkat edilmelidir.

Romantik Sözler

56. “Binlerce gece seninle sevişmeyi hayal ettim. Yeryüzündeki hiçbir erkek gün doğumundan benim kadar nefret etmemiştir.” – Lisa Kleypas, “Yine Büyü”

Aşk hayallerinizi doldurur.

57. “Boşuna mücadele ettim. Olmayacak. Duygularım bastırılmayacak. Sana ne kadar hararetle hayran olduğumu ve seni sevdiğimi söylememe izin vermelisin.” – Jane Austen, “Gurur ve Önyargı”

Aşk konuşulmalı.

58. “Bir zamanlar bir kızı seven bir çocuk vardı ve onun kahkahası, tüm hayatını cevaplamakla geçirmek istediği bir soruydu.” – Nicole Krauss, “Aşkın Tarihi”

Aşk seni sonsuza kadar meraklandırıyor.

59. “Ah, sessiz bir aşk nasıl her korkuyu bastırabilir.” — Jessica Katoff

Aşk, sonsuz cesaretin tedarikçisidir.

60. “Sahip olmaya değer bir gelecek için her şeyi riske atmama neden olan tek kişisin.” – Simone Elkeles, “Mükemmel Kimya”

Aşk her riske değer.

61. “‘Tehlikelisin’ diyor. ‘Neden?’ “Çünkü beni imkansıza inandırıyorsun.” – Simone Elkeles, “Çekim Kuralları”

Aşk en heyecan verici tehlike türüdür.

62. “Hayatta tutunacak en iyi şey birbirimizdir.” – Audrey Hepburn

Aşkına sımsıkı sarıl.

63. “El ele tutuşmayı ve o anın kıymetini bilmeyi unutma, çünkü bir gün o kişi bir daha orada olmayabilir. Sevmeye zaman ver, konuşmaya zaman ver! Ve zihnindeki değerli düşünceleri paylaşmak için zaman ver.” – Bob Moorehead

Aşkına sımsıkı sarıl.

64. “Aşkın ne olduğunu biliyorsam, senin sayendedir.” — Hermann Hesse

Gerçek aşkın anlamını sen tanımlarsın

65. “Hayatta tek bir mutluluk vardır, sevmek ve sevilmek.” — George Kum

Aşk saf mutluluktur.

66. “Senden önce, Bella, hayatım aysız bir gece gibiydi. Çok karanlıktı, ama yıldızlar, ışık noktaları ve mantık vardı. Ve sonra bir meteor gibi gökyüzümü vurdun. Aniden her şey yandı; parlaklık vardı. bir güzellik vardı.Sen gittiğinde, meteor ufka düştüğünde her şey karardı.Hiçbir şey değişmedi ama gözlerim ışıktan kör oldu.Artık yıldızları göremiyordum.Ve artık yoktu. sebep, her şey için.” – Stephenie Meyer, “Yeni Ay”

Aşk her şeyi ateşe verir.

67. “Seni sevmek asla bir seçenek değildi. Bu bir zorunluluktu.” – Gerçek Yutmak

Bu konuda seçim yok.

Romantik Sözler

68. “Gözlerine baktığımda ruhumun aynasını bulduğumu biliyorum.” — Joey W. Tepesi

Sen ve aşkın aynı ruhsunuz.

69. “Onun cesaretine, samimiyetine ve alev alev yanan öz saygısına aşık oldum. Ve bütün dünya onun olması gerektiği gibi olmadığına dair vahşi şüphelere kapılmış olsa bile, inanacağım şeyler bunlardı. Onu seviyorum ve bu her şeyin başlangıcı.” ― F. Scott Fitzgerald (karısı Zelda hakkında)

Aşk inandırır.

70. “Seni her zaman seveceğim. Bu kızıl saçlar ağarsa da seni yine seveceğim. Gençliğin yumuşak yumuşaklığı yerini yaşın narin yumuşaklığına bıraktığında yine tenine dokunmak isteyeceğim. Yüzün ağardığında. gülümsediğin her gülümsemenin çizgileriyle dolu, gördüğüm her sürprizin gözlerinden parıldadığını, ağladığın her gözyaşı yüzünde iz bıraktığında, sana daha çok değer vereceğim çünkü oradaydım Seninle hayatını paylaşacağım Meredith ve son nefesin senin ya da benimkinden ayrılana kadar seni seveceğim.” – Laurell K. Hamilton, “A Lick Of Frost”

Aşk zamanın tüm testlerine dayanır.

71. “Oldukça güzeldi: Onun güvensizliklerini uyutması. Gözlerine dalması ve tüm korkuları aç bırakması ve kemiklerinin altında sarmaladığı tüm rüyaları tatması.” – Christopher Poindexter

Aşk, güzelliğin gerçek anlamını tanımlar.

72. “Birine kalbini verdiysen ve öldülerse, onu da yanlarına aldılar mı? Geri kalanını sonsuza kadar içinde doldurulamayacak bir boşlukla mı geçirdin?” – Jodi Picoult, “Ondokuz Dakika”

Aşk gerçekten sonsuza kadar

73. “Aşkta her zaman biraz delilik vardır. Ama delilikte de her zaman bir sebep vardır.” – Friedrich Nietzsche

Aşk, delilik için makul bir nedendir.

74. “İlk görüşte, son görüşte, her zaman ve her görüşte aşktı.” – Vladimir Nabokov, “Lolita”

İlk görüş sadece başlangıçtır.

75. “Seni bir erkeğin hiç dokunmadığı, sadece yazdığı, küçük fotoğraflarını sakladığı bir kadını sevdiği gibi sevdim.” – Charles Bukowski, “Aşk Cehennemden Gelen Bir Köpektir”

Aşk kendini birçok şekilde gösterir.

Romantik Aşk Sözleri

76. “Bir gün, onsuz nefes alamayacağın bir adamı öpeceksin ve nefesin pek önemsiz olduğunu göreceksin.” – Karen Marie Moning, “Kan Ateşi”

Aşk seni şaşırtıyor

77. “Onu ilk gördüğüm anda kalbim geri dönülmez bir şekilde gitmişti.” – Jane Austen

Aşk senin için bitiyor.

Romantik Sözler

78. “Diğer her şey yok olsaydı ve o kalsaydı, ben olmaya devam ederdim; ve diğer her şey kalsa ve o yok olsaydı, evren büyük bir yabancıya dönüşürdü.” – Emily Brontë, “Uğultulu Tepeler”

Aşk önemli olan tek şeydir.

79. “Bebeğim, sen benim yılbaşımsın, her şeyin başı ve sonu.” — Jessica Katoff

Aşk her şeyi kapsar.

80. “Konuşurken ağzına bakmadan duramadım. Eminim öpüşmeyi biliyordur. Mükemmel öpücükler de, ıslak ve iğrenç olmayan, ancak parmakları kıvrık olan türden.” – Jennifer Armentrout, “Obsidian”

Aşkın mükemmel öpücüğü gibisi yoktur.

81. “Gerçek aşık, alnını öperek, gözlerinin içine gülümseyerek ya da sadece boşluğa bakarak seni heyecanlandırabilen adamdır.” – Marilyn Monroe

En çok anlam ifade eden en küçük jestlerdir.

82. “Aşkın sonsuz olmayabileceğini kabul etmektense uzay ve zamanın varlığını inkar etmeye hazırdı.” – Simone de Beauvoir, “Mandarinler”

Bir sonsuzluk çok kısa olurdu.

83. “Aşk, iki bedende yaşayan tek bir ruhtan oluşur.” – Aristoteles

İkiz alevler kendi özel ısı türlerini sunar.

84. “Biriyle yıllarca, her gün konuşabilirsiniz ve yine de, birinin karşısında tek kelime etmeden oturup, o kişiyi kalbinizle hissettiğinizde sahip olabileceğiniz kadar önemli olmayacaktır. , insanı sonsuza dek tanıyormuş gibi hissediyorsun … bağlantılar dille değil kalple kurulur.” – C. JoyBell C.

Kelimeler sevginin derinliklerini ifade edemez.

85. “Gerçek seni görüyorum ve bu, kendimi soymak ve beni parçalamana izin vermek istememe neden oluyor.” — Kirli Tatlı Şiir

Aşk sizi açık ve açık bırakır.

86. “Dünyadaki en önemli şey aile ve aşktır.” — John Ahşap

Aşk sadece en önemli şeydir.

87. “Sevdiğin ve seni seven birini bulmak harika, harika bir duygu. Ama gerçek bir ruh eşi bulmak daha da iyi bir duygu. sonsuza kadar yanında ol, ne olursa olsun hiçbir şey sonsuza kadar sürmez derler ama ben bazılarının biz gittikten sonra bile aşkın yaşadığına yürekten inananlardanım.” – Cecelia Ahern, “Not Seni Seviyorum”

Ruh eşinizi bulmaktan daha iyi bir şey yoktur.

88. “Birlikte yaşayabileceğiniz biriyle evlenmiyorsunuz – onsuz yaşayamayacağınız biriyle evleniyorsunuz.” – James Dobson

Küçük ayrımlar büyüktür.

89. “Bütün dünyada sana benimki kadar sevgi yok.” — Maya Angelou

Her aşk tektir.

90. “Aşk bir karardır, bir yargıdır, bir vaattir. Aşk sadece bir duygu olsaydı, sonsuza kadar birbirinizi sevme vaadinin bir temeli olmazdı. Bir duygu gelir www.guzele.com ve gider. Nasıl olabilirim ki? Benim eylemim yargı ve karar içermediğinde sonsuza dek kalacağına hükmet.” – Erich Fromm, “Sevme Sanatı”

Aşk bir duygudan çok daha fazlasıdır.

91. “Yaş sizi aşktan korumaz ama aşk bir dereceye kadar aşk sizi yaştan korur.” — Jeanne Moreau

Aşk zamansızdır.

92. “Aşk sanatı büyük ölçüde ısrar sanatıdır.” — Albert Ellis

Aşk dayanma gücü alır.

93. “Sevmek ve ayrılmak mümkün değil. Öyle olmasını dileyeceksin. Aşkı dönüştürebilirsin, görmezden gelebilirsin, karıştırabilirsin ama asla içinden çekip çıkaramazsın. Şairlerin haklı olduğunu yaşayarak biliyorum. : Aşk sonsuzdur.” ― EM Forster, “Manzaralı Bir Oda”

Sevenler asla ayrılamaz.

95. “Sevginin olduğu yerde hayat vardır’ denildi. Bebeğim, sonsuza kadar yaşayacağız.” — Kirli Tatlı Şiir

Aşk sonsuzdur.

96. “Sonra ne olduğunu anlıyorum. Bu o. Onunla ilgili bir şey bana düşecekmişim gibi hissettiriyor. Ya da sıvıya dönüşüyor. Ya da alevler içinde.” – Veronica Roth, “Ayrık”

Aşk sihirdir.

97. “En çok aşık olduğumuzda yaşıyoruz.” — John Updike

Aşk burada olmamızın sebebi.

98. “Aşk geçici bir çılgınlıktır, yanardağlar gibi patlar ve sonra azalır. Ve azaldığında, bir karar vermelisin. Köklerin birbirine o kadar dolanmış mı, hiç ayrılman düşünülemez mi, bunu çözmelisin. Çünkü aşk budur.Aşk nefes darlığı değildir, heyecan değildir, sonsuz tutku vaatlerinin duyurulması değildir, günün her saniyesinde çiftleşme arzusu değildir, geceleri uyanık yatmamaktır. vücudunun her yerini öptüğünü hayal etmek. Hayır, utanma, sana bazı gerçekleri söylüyorum. Bu sadece ‘aşık olmak’, her aptalın yapabileceği bir şeydir.” – Louis de Bernières, “Kaptan Corelli’nin Mandolini”

Aşk, hepimizin paylaştığı bir deneyimdir.

99. “Aşkın kendisi yandığında geriye kalan şeydir ve bu hem bir sanat hem de talihli bir tesadüftür.” – Louis de Bernières, “Kaptan Corelli’nin Mandolini”

Aşk bir sanattır.

100. “Aşk açısından o kadar zengin bir hayat yaşayacağıma söz veriyorum ki, sonunda ölümden bu kadar utanmayacağım.” – Atticus

Aşk bir vaattir.

101. “Aşkın, almayı umduğunuz şeyle hiçbir ilgisi yoktur – yalnızca vermeyi umduğunuz şeyle – ki bu her şeydir.” – Katharine Hepburn, “Ben: Hayatımın Öyküleri”

Aşk tamamen vermekle ilgilidir.

Yorum yapın