Türkçe Çok Güzel Sözler / Anlamlı Yeni Sözler / Kelimeler

Bu sayfa, Türkçe’nin zenginliğini ve inceliğini yansıtan çeşitli Türkçe çok güzel sözler, deyimler ve alıntılarla doludur. Türk dilinin zarif ritmi ve kuvvetli ifade yeteneği, her bir sözün içinde hissedilir. İster günlük yaşamın basit gerçekliklerine, isterse evrenin karmaşıklığına dair olsun, bu güzel Türkçe sözler, hayatın çeşitli yönlerini ele alır. Özenle seçilmiş bu sözler, her biri kendi içinde derin anlamlar taşır ve okuyucuları düşünmeye teşvik eder.

Bu sayfada yer alan sözler, Türkçe’nin dil yapısı ve ifade gücünün mükemmel bir örneğidir. Sevgiden arkadaşlığa, yaşamın zorluklarından kişisel başarıya kadar geniş bir yelpazede konuları kapsar. Her bir söz, özlü ve etkileyici bir biçimde, okuyucuya anlamlı bir mesaj iletmeyi amaçlar. Bu güzel sözler, dilin ritmini ve melodisini korurken, aynı zamanda içerdikleri mesajları okuyucuya aktarmada büyük bir ustalık gösterir.

Bu anlamlı Türkçe sözler, birçok farklı durum ve duyguyu dile getirir. Sevgi, dostluk, hayal kırıklığı, umut, hayatın anlamı ve daha birçok konu hakkında düşünceleri ve duyguları ifade eder. İçlerinde yaşamın çeşitli evrelerine ve deneyimlerine dair derin bilgelikler bulunur. Yeni veya eski, her bir söz kendi içinde bir hikaye taşır ve okuyucuya genellikle hayatın çeşitli yönlerine dair yeni bir bakış açısı sunar. Bu güzel Türkçe sözler, dilin inceliğini ve derinliğini kutlar ve okuyucuya kendi hayatlarına ve düşüncelerine yeni bir perspektif kazandırır.

İçindekiler

Türkçe Güzel Sözler

Hayatta üç şeyi sevdim: Seni, kalbimi, umut etmeyi… Seni sevdim, sensin diye, Kalbimi sevdim, seni sevdi diye, Ümit etmeyi sevdim, belki seversin diye…

Sen gülerken yanındakiler de güler, Ama ağlarken yalnız ağlarsın.. Onun için öyle bir ağaca yaslan ki, Asla yıkılmasın. Öyle bir dost edin ki, Seni asla bırakmasın..

Aşk karşındakini bulunmaz Hint kumaşı sanmanla hıyarın teki olduğunu anlaman arasında geçen zamandır. Kalbim seni unutacak kadar adi ise ellerim onu parçalayacak kadar asildir.

Seni seviyorum derken hiç yalan söylemedim, yalan söylerken hiç seni seviyorum demedim!!! Sert rüzgarlar karanlık geceleri severmiş, aynen benim seni sevdiğim gibi.

Yanağına düşen kar tanesi eriyip, dudaklarına indiğinde ve o bir damla serinliği biriyle paylaşmak istediğinde, yüzünü rüzgara dön, ORADAYIM…”

“Yalanım varsa kalkmayayım şuradan ben seni, bir tek gün bile unutmadım.” – Yusuf Hayaloğlu

“Gidenin arkasından gelen gideni bulacak mı zannediyorsun? Artık şaşırtmıyor beni dostun kahpeliği, elimi sıkarken sapladığı bıçak. Nafile, artık kışkırtamıyor beni düşman.”

Bir gün bensizlik çalar kapını. Benli dünleri düşünür, avunursun… Sanma ki yalanlar içinde, ben gibi bir doğru bulursun…

Bazen önemli olmamalı gidecek olan yada gelmeyen. Çünkü bazen, başlaman gerekir her şeye yeniden. Kim bilir; masalınızın kahramanı, başka bir hikayenin figüranı olmaya gitmiştir belki de. Değer mi gitmesine, gitmezdi değmese.

Korkma bana âşık olmaktan ya da çekip gitmekten. Çünkü kalbimdeki hiçbir cesedi sahipsiz bırakmadım ben. Artık ne geri gelmeni beklerim ne de ben gelirim. Nasılsa ben bir şey kaybetmedim, sen bensizliği seçtin. Karar senin.

Her gelen sevmez ve hiçbir seven gitmez unutma. Bil ki; Giden dönüyorsa sevdiğinden değil, kaybettiğindendir aslında! Ne acıdır insanın bildiğini anlatamaması. ‘Ben’ deyip susması, ‘Sen’ deyip ağlamaklı kalması. Ne kadar seviyorsun dersen; o kadar işte.. Tavanı kadar sokağın ve dibi kadar cehennemin…

Döğüşebilirim, doğru bulduğum, haklı bulduğum, güzel bulduğum her şey için, herkes için, yaşım başım buna engel değil. Korkma giderken ‘b’yi alıyorum, Gerisini sana bırakıyorum. Nede olsa sen bitirdin b/izi. Öyleyse sende kalmalı ‘izi’..

Bir şey yapmadan önce eğer yaparsan sana ne yapacağımı bir düşün önce.

“Sevmek olağanüstü, aşk basittir. Sevmenin taklidi olmaz; aşkın sahtesi vardır…”

“Aşk gülü dikeniyle avuçlamaya benzer. Ellerin kan içinde kalır, ama dikenlerin hesabını gülden soramazsın…”

Güzel Sözler | Anlamlı, Kısa, Sevgiliye Mesajlar

“Yine sensiz bir gün başlıyor yüreğimde. Yine uykusuz girdim bugüne, isyan ederim sensiz geçen günlerime, ne olur mahkum etme beni sensizliğe…”

“Dünde, bugünde, yarında yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde dokun yüreğine ben hep ordayım…”

Yağmurla yarıştım dün gece ben ağladım o yağdı gök yüzü bulutlara güneşi anlattı ben ise senin gülüşünü anlattım O güneşi özlemiş ben is SENİN GÜLÜŞÜNÜ ÖZLEDİM

Seni unutmak için sevseydim, adını kalbime değil, güneş çıktığı zaman kaybolan buğulu camlara yazardım.

Rüzgara hakim olamıyorsan yelkenlerini ona göre ayarla ve unutma ki hayat karşılaştığın güçlüklerle değil gemiyi limana getirip getiremediğinle ilgilenir. Bir silahım olsaydı, bir silahım…

Yoksulluğu şakağından, Kaybetmeyi kalbinden, ve sensizliği alnının tam ortasından vururdum.

Dostlar ırmak gibidir, kiminin suyu az, kiminin çok… Kiminde ellerin ıslanır yalnızca kiminde ruhun yıkanır boydan boya.

Hayatta üç şeyi sevdim; Seni, kalbimi, ümit etmeyi…Seni sevdim, sensin diye, Kalbimi sevdim, seni sevdi diye, Ümit etmeyi sevdim, belki www.guzele.com seversin diye…

Aşk karşındakini bulunmaz Hint kumaşı sanmanla hıyarın teki olduğunu anlaman arasında geçen zamandır. Kalbim seni unutacak kadar adi ise ellerim onu parçalayacak kadar asildir.

Seni seviyorum derken hiç yalan söylemedim, yalan söylerken hiç seni seviyorum demedim!!! Sert rüzgarlar karanlık geceleri severmiş, aynen benim seni sevdiğim gibi.

Kaçmak istedikçe sana yakalanıyorum.
Söndürmek istedikçe sana yanıyorum.
Yenildim işte!
Yine de seviyorum.
Özdemir ASAF

Öyle Değil İşte KARDEŞ..!
Düşman Kör Nişancıdır da Dost Bilir Nerden Vuracağını..

Bir kez yalanını yakaladığın kişinin,
Bin kez doğrusunu sorgularsın .kardeş

Türk Şair ve Yazarlardan Türkçe  Güzel Sözler

Bir insanı sevmekle başlayacak her şey. – Cemal Süreya

Aşk insana ne yapılırsa güzel, kim yapılırsa güzel gelir. – Özdemir Asaf

Gerçekten sevdiysen bitmiyor; sonu gelmiyor. Alışkanlık oluyor, insanın bir parçası oluyor. – Can Yücel

Sanma ki yalnız sen üzgünsün bu kubbede, baharı herkes sevinçli sanır, belki de her şey biraz sen, biraz da ben yüzünden. – Necip Fazıl Kısakürek

Gönlünü yıldızlara aç ki güzelliklere gebe kalsın. – Cahit Zarifoğlu

Sonsuz kederler içindeyken bile insan için bir teselli, bir umut kaynağı vardır; uyumak ve unutmak. – Ahmet Haşim

Birini sevmenin en güzel yanı, o kişiyle konuşmanın, söyleyecek bir şeylerin tükenmemiş olmasıdır. – Attila İlhan

Güzel şeyler umutla başlar, umutsuzlukla güzel şeyler bitmez. – Orhan Veli Kanık

Bir insanı unutmak istiyorsanız, onunla yaşadığınız hiçbir şeyi unutmayın. – Ahmet Altan

Ne kadar seversen sev, sevdiğini söyleme; gözlerinden okuyan varsa vardır, gerisi misafir. – İlhan Berk

Yalnızlık paylaşılmaz ki sevgilim. Yalnızlık yalnız www.guzele.com başına yaşanır. – Ümit Yaşar Oğuzcan

Bir gün her şey güzel olacak biliyorum. Yollar güzergahını şaşıracak ve benim de bir adresim olacak. – Edip Cansever

Güneşin güzelleştirdiği bir dünyada, aydınlık bir insan olmak lazım. – Tevfik Fikret

Düşünüyorum da düşüncelerim bile seni anıyor. Hayatımın içinde bu kadar sen olunca seni sevmemek elde değil. – Ceyhun Yılmaz

Bir insanı sevmek, her şeyden önce o insana dönüşmek demektir. – Bedri Rahmi Eyüboğlu

Anlamı yoksa yaşamanın, yaşamak da neye yarar ki? – Namık Kemal

Ölümü düşünmek, zamanı düşünmekten daha korkutucu değildir. – Cemil Meriç

İnsan sevince, ötekine değil kendine benzer. – Mevlana

Sonsuz bir rastlantılar dizisiydi yaşamak; insan ne kadar az

Yorum yapın