Oğlak Burcu En İyi ve En Kötü Kişilik Özellikleri

Kararlılık ve olağanüstü odaklanma yeteneği, sizin tanımlayıcı özelliklerinizse büyük ihtimalle bir Oğlak burcusunuz. Zodyak’ın onuncu burcu olan Oğlak, bu tür nitelikleri ile bilinir. Ayrıca, Oğlaklar için iş ahlakı yüksektir ve dünyevi sorumluluklarını aksatmazlar. Bu burç, olgunluğu ve sağlam karakteriyle de tanınır.

Oğlak burcu, sadece kararlılık ve odaklanmayla değil, aynı zamanda güçlü bir iş ahlakı ve güvenilirlikle de tanınır. Bu burç, verdiği sözleri tutar ve yükümlülüklerini ciddiye alır. İş yaşamında ya da özel hayatında, Oğlak burcu olan kişiler, hedeflerine ulaşabilmek için gereken tüm çabayı gösterirler. Yüksek sorumluluk duygusu ve güçlü etik değerler, bu burcun en belirgin özelliklerindendir.

Eğer 22 Aralık ile 19 Ocak tarihleri arasında doğduysanız, Güneş burcunuz Oğlak’tır. Bu dönem, zodyak takım yıldızının onuncu burcunun hakimiyeti altındadır. Eğer bu tarihler arasında doğduysanız, yukarıda sıraladığımız özellikler sizin karakterinizi de büyük oranda tanımlıyor olabilir. Oğlak burcunun bu karakteristik özellikleri, onu diğer burçlardan ayıran ve öne çıkaran niteliklerdir.

Oğlak burcu nedir?

Oğlak bir Dünya burcudur. Bu uygundur, çünkü Oğlaklar mantıklı ve topraklıdır. Bu burç kesinlikle hayalleri olmasına rağmen, büyük resmi görmek yerine küçük, ulaşılabilir hedeflere sahip olmayı tercih ederler.

Oğlaklar macera ve spontan olma konusunda yetenekli değildir; daha ziyade, oldukları yerde kalmayı ve işlerini halletmeyi tercih ederler.

Oğlak burcunun sembolü Deniz Keçisi veya Keçidir. Keçi, havanın temiz olduğu dağın zirvesine çıkmak istediğinden ve Oğlak burcu gibi başarılarının faydalarından yararlanmak istediğinden, bu sembol onların
kişiliğiyle ilgilidir.

Oğlak burcunun kişiliğinin birçok olumlu ve olumsuz özelliği vardır, ancak kararlılıkları onları parlatan bir şeydir. Doğal olarak şüpheci, aşırı eleştirel, affetmez ve inatçıdırlar ve çatışmaları kişiliklerinin gerektirdiği şekilde ele alırlar. Haklı olduklarına inanmakta kararlıdırlar ve kendilerine meydan okuyan herkese karşı kin besleyebilirler. Söylemeye gerek yok, bu burç işlerin gitmesine izin verecek biri değil.

Oğlak, bir Kardinal işaretidir, yani değişimin başlatıcılarıdır ve her zaman hareket halindedirler ve bir sonraki projelerini ararlar. Ayrıca Oğlak, yapı, kısıtlama ve karamsarlık gezegeni Satürn tarafından yönetilir . Bu, Oğlak’ın neden inatçı, ciddi ve en kötüsünü bekleme eğiliminde olduğunu açıklar.

Oğlak Burcu Kadınını Etkileme Yolları

Oğlak Burcu 7 Olumlu Özelliği

1. Kararlı

Oğlaklar astrolojide en kararlı burçtur. Çalışkan bir çalışanın gerekli tüm özelliklerine sahiptirler. Bu işaret hırslı, yardımsever ve kararlıdır. Ve ısrarları meyvesini verecek çünkü asla pes etmeyecekler.

2. Geleneksel

Oğlak, hem işlerinde hem de kişisel yaşamlarında oldukça gelenekseldir. Güvenli oynamayı severler ve kendilerini en rahat bu şekilde hissederler. Sorumlu oldukları kadar sabırlı olduklarından, bu iki nitelik yaşamlarında onlara iyi hizmet eder.

Ama aynı zamanda bazı şeylerin biraz zaman aldığını ve en iyi şeylerin bekleyenlerin başına geldiğinin de farkındalar.

3. Çalışkan

Oğlaklar gerçek işkoliklerdir. Kendilerini, genellikle tükenme noktasına kadar aşırı zorlama eğilimindedirler. Ancak bazıları özenle çalışmaktan hoşlanmasa da Oğlaklar tam gün çalışmayı severler . Onları üretken hissettirir ve hedeflerine ulaşmaya daha da yakınlaştırır.

Yorgun hissettiklerinde, yavaşlama ve fiziksel ve duygusal sağlıklarına konsantre olma zamanının geldiğini hatırlamalıdırlar.

4. Hırslı

Oğlaklar kendilerine çok yüksek hedefler koyarlar. Daha iyisini yapma dürtüsüne sahipler ve kendilerini asla serbest bırakmadıkları için, daha fazlasını ve ötesine geçmek için çabalıyorlar. Diğer insanlara neler yapabileceklerini göstermek istiyorlar.

5. Organize

Oğlaklar sorumluluk sahibi, olgun ve olayları takip eden kişiler oldukları için zorlukların üstesinden gelmekte başarılıdırlar. Kurallara uyma konusundaki disiplinleri, hedeflerine ulaşmada onları düzenli tutar.

6. Hassas

Derinlerde, Oğlaklar gerçekten hassastır ve duygularıyla temas halindedir. Başkalarını küçük düşüren insanlara karşı sıfır toleransları vardır ve zorbalık yapan ve onlarla alay edenlerle yüzleşirler. Bu nedenle, kendilerini rahatsız edenlere karşı kin besleme eğilimindedirler.

7. Sadık

Oğlakların kocaman bir kalbi vardır ve umursadıkları kişilere karşı çok nazik ve sadıktırlar. Nezaket derinliklerinden dolayı her zaman başkalarına yardım etmeye isteklidirler. Bu güvenilir burç, ihtiyaç duydukları anda başkaları için oradadır ve onların savunmasına gelecektir.

Oğlak Burcu Erkeğini Etkileme Yolları

Oğlak Burcu 8 Olumsuz Özelliği

1. Materyalist

Oğlaklar başarılı olmayı severler ve bu da bazen paraya çok fazla önem verdikleri anlamına gelir. Materyalist olabilirler , ancak bunun tek nedeni sıkı çalışmaları için kendilerini ödüllendirmeyi hak ettiklerini düşünmeleridir. Buna rağmen, kendilerini kaptırmalarına asla izin vermezler – bunun için fazlasıyla mantıklıdırlar.

2. Kötümser

Oğlak at gözlüğü taktığında, bir şeyi fazla düşündükleri anlamına gelir. Bu duygular, her zaman bir durumla ilgili en kötüsünü varsayarak, olumsuz bir döngüye girmelerine neden olabilir.

3. İnatçı

Keçi oldukça inatçıdır ve diğerlerini çok yüksek standartlarda tutar. Oğlaklar için, ya onların yolu ya da otoyol, başkalarının onlarla geçinmesini zorlaştırabilir.

4. Aşırı ciddi

Oğlaklar sorumluluklarını çok ciddiye alma eğilimindedir. Başkalarını geçindirme konusunda güçlü bir sorumluluk duygusuna sahiptirler, ancak aşırı ciddi yapıları çekingen, soğuk, katı ve mesafeli görünebilir. Bu da onları insanların etrafta olmak istemeyeceği biri gibi gösteriyor.

5. Kritik

Bu işaret başkalarını eleştirebilir. İnsanların standartlarına uygun yaşamalarını ve kendileri gibi olmalarını beklerler. Oğlaklar görüşlerini dile getirecek ve başkalarına, o kişinin gerçekte olduğu kişi değil, Oğlak’ın olmasını istediği kişi olmaları için baskı yapacaktır.

6. Depresif

Oğlaklar, duygularını başkalarından gizleseler de çoğu zaman duygularına yenik düşerler. Üzgün veya depresif olma eğilimleri vardır ve bu nedenle onları mutlu edebilecek birini isterler. Her zaman kendi mutluluklarından sorumlu değildirler ve onu bulmak için başkalarına güvenirler.

7. Affetmez

Oğlaklar, birinin hırs ve çalışkanlıktan yoksun olduğuna karar verdiklerinde çok acımasızdır ve o kişiyi başka bir şey olarak göremezler. Bir kişi değişse ve duruma yükselse bile, Oğlak, yüzünü kurtarmak zorundaymış gibi görünse de, nadiren gitmesine izin verir.

8. Şüpheli

Oğlaklar doğal olarak böyledir, özellikle de işler çok kolay olduğunda. İşlerin çok iyi gitmesinden nefret ederler çünkü tabiri caizse diğer ayakkabının düşmesini beklerler. Güvenleri sadece aşırı düşünür oldukları için ileri gider ve siz onlara yapmamaları için bir sebep verene kadar güvenecektir.

Oğlak Burcunun Sağlık Durumu
İLGİLİ İÇERİK Oğlak Burcunun Sağlık Durumu

Oğlak Kişiliğine İlişkin İpuçları

1. Güvenlerini kazanmak için iyi bir dinleyici olun.

Oğlaklar yeni insanlara kapalıdırlar. Rahat hissedene kadar kendileriyle ilgili bilgileri kolayca paylaşmazlar. Bu nedenle, size kendileri hakkında bir şeyler söylemeye başladıklarında, size güvenmeye başladıkları anlamına gelir.

2. Düşüncelerinizi saygıyla dile getirin.

Oğlaklar, meydan okunmaktan veya yanlış yapılmaktan hoşlanmazlar. Bu, iyi niyetlerini kazanmaya çalışan herkesin görüşlerini dile getirirken daha nazik bir yaklaşım benimsemesi gerektiği anlamına gelir. Ancak fikirlerinizi paylaşmaktan korkmayın çünkü her zaman kabul edilebilir olmak istemezler.

3. Motive olun.

Oğlak burcunun tembel insanlardan daha fazla nefret ettiği bir şey yoktur. Onlar kendini çok adamış insanlardır, bu yüzden özellikle işyerinde tembel olduğunuzu görürlerse, umursamıyorsunuz demektir. Oğlaklar söz konusu olduğunda, elinizden gelenin en iyisini yaptığınızdan emin olun.

Oğlaklar İçin En İyi Oğlak Uyumluluğu ve İlişki Önerileri

Oğlaklar, kazanmaları en kolay burçlar değillerdir, ancak birisi esnek dış görünüşünü bir kez aşabildiğinde, kendilerini ömür boyu adamışlardır. Oğlak, en çok Dünya burçları Boğa ve Başak ve Su burçları Akrep ve Balık ile uyumludur.

Oğlak ve Boğa

Oğlaklar topraklanmış, sabırlı bir Dünya burcu olduğundan, bu nitelikleri tamamlayabilecek birine ihtiyaçları vardır. Boğa, birçok benzerliği paylaştığı için Oğlak için harika bir eştir – ve tam da ihtiyaç duydukları şey budur.

Oğlaklar, Boğa’nın evdeki yaşamlarına verdiği bağlılığı besler ve Boğa, Oğlak’ın güvende kalma çabasına hayran kalır. Her iki işaret de parayı ve güvenliği hazine eder, bu nedenle finansal konular bu çift için asla bir sorun olmayacaktır. Bu, tüm Zodyak’taki en istikrarlı ilişkilerden birini sağlayacaktır.

Oğlak ve Başak

Oğlaklar ve Başaklar, hayat söz konusu olduğunda istikrar, pratiklik ve mantık ararlar. Bu iki burç çok benzer ve zahmetsizce bir ilişki kurabilir. Birlikte olduklarında, neredeyse her düzeyde bağlanırlar.

Her ikisi de, önce bir şeyleri düşünmek için zaman harcamadan bir ilişkiye girmemeyi tercih ediyor. Ama bir kez birbirlerine bağlandıklarında, sadıktırlar ve yalnızca kendilerini adarlar.

Omuzlarında büyük kafaları olduğundan, küçük olma ve yüzeysel argümanlar yaratma olasılıkları daha düşüktür. Dengeli olmaları, zorlu durumlarda sakin kalmalarını sağlar. Oğlaklar ve Başaklar, ilişkileri ilerledikçe birbirlerine daha fazla güvenmek için büyüyecekler.

Oğlak ve Akrep

Bu eşleşmenin çok ortak noktası var. Hem Oğlaklar hem de Akrepler yaptıkları her şeyde özverili ve titizdir. Çoğu zaman kendi başlarına olmayı sevseler de, karşılıklı yarar sağlayan bir ilişkiye sahip olabilirler.

Bu işaretlerin her ikisi de sarsılmaz bir özveriye sahiptir ve yaptıkları her şeyde birbirlerini desteklemeye isteklidirler. Akrepler tutkulu ve kararsız oldukları için teselliyi barışçıl ve pratik Oğlak burcunda bulurlar.

Bu çift birlikte iyi çalışsalar da ikisi de çok ciddidir ve dalga geçmezler. Bu, bir tartışmayı çözmeyi zorlaştırır ve kavga ettiklerinde bu inatçılık bir sürtüşmeye neden olabilir.

Oğlak ve Balık

Oğlaklar ve Balıklar, bir ilişkinin başlangıcında hem çok sessiz hem de çekingendir. Birbirlerini tanımak için zaman ayırırlar ve işleri ağırdan almayı severler.

Balık, Oğlak burcunun gücüne büyük ölçüde çekilir. Ve ikisi de korkularını ve şüphelerini bıraktıklarında karşılıklı olarak birbirlerine güvenirler. Bu çift birbirini tamamlar, Balık Oğlak partnerinden güç alırken, Oğlak biraz yumuşamayı Balık partnerinden öğrenir.

Oğlak burcunun zayıf yönleri nelerdir?

Oğlak burcunun zayıf yönleri, sinirli ve telaşlı olabilmelerini içerir. Ayrıca kin beslerler, huysuzdurlar ve asabi davranabilirler. Özellikle alıştıkları bir şeyse, değişimden geçmekte zorlanırlar.

Bu işaret aynı zamanda belirli zamanlarda iletişim kurmakta pek iyi değildir ve birçok şeyi olumsuz olarak görürler, bu da neden kolayca kötü bir ruh haline girebileceklerini açıklar.

Oğlaklar hangi burçlarla anlaşamaz?

Oğlaklar Kova burcu, Yay burcu, İkizler burcu ve Koç burcu ile pek iyi anlaşamazlar.

Oğlak burcunun bir planı olmalı, Kova ise genellikle biraz daha deneyseldir. Bu, Oğlak için çok sinir bozucu olabilir ve hayata dair farklı görüşleri nedeniyle birbirlerinden kolayca bıkarlar.

Yay ve Oğlak oldukça farklıdır; Oğlak inatçı bir kararlılığa sahiptir ve Yay aşırı coşkuludur. Hayata çok farklı iki yaklaşımları olduğu için her zaman göz göze gelmezler.

İkizler ile Oğlak daha çok ebeveyn gibi hisseder, çünkü İkizler hayattaki çoğu şeye çocuksu bir yaklaşıma sahiptir. Bu dengesiz bir ilişkiye yol açar.

Ve Koç’a gelince, bir eşleştirme işe yaramaz çünkü her iki işaret de sorumlu olmak ve işleri kendi yöntemleriyle
yapmak ister. Bu, özellikle ortada nasıl buluşacaklarını bulmaları gerektiğinde, her ikisini de hüsrana uğratır.

Oğlak burcu kiminle evlenmeli?

Oğlak için en iyi eş başka bir Oğlak burcudur. Hayata sadece aynı şekilde yaklaşmakla kalmazlar, aynı zamanda belirli durumlarla nasıl başa çıkacakları konusunda da anlaşırlar. Oğlak burcunun, diğer Dünya burçları Boğa ve Başak ile evlenme şansı da yüksektir, çünkü üç Dünya burcu da topraklanmış ve güvenilirdir.

Yorum yapın