Kıvırcık Dalgalı Saç Modelleri

Kıvırcık dalgalı saçlara sahip olan insanlar genellikle külfetle uğraştıkları gibi bir düşünceye kapılırlar. Aslında kıvırcık saçlı olan birçok yönden avantajlıdır. Saçınıza şekil vermek için ekstra bir caba harcamanıza gerek yok. Ayrıca çok sayıda saç modeline dalgalı kıvırcık saç modelleri arasından tercih ederek kolayca uygulama imkanına sahip olacaksınız. Son yıllarda özellikle kıvırcık olmak moda haline geldi. Çünkü insana farklı bir hava katması ve değişik modellerin rahatça uygulanabilmesi tercih nedenleri arasında ilk sırada bulunmasına neden olmaktadır. Sadece saca bir modelin uyarlanması değil aynı zamanda aksesuar kullanımında da büyük kolaylık sağlamaktadır. Şimdi sıra ile yapabileceğiniz modelleri anlatalım.

Kıvırcık Dalgalı Saç Modelleri

Gece Dalgaları

Kıvırcık dalgalı saçlara sahip olanların tercih edebileceği çok sayıda saç modeli vardır. Bunlardan birisi de gece dalgaları modelidir.   Bu modeli saçınıza uygulamak için her hangi bir alete ihtiyacınız olacak mı diye soracak olursanız maşa ve fön yeterli olacaktır. İlk olarak bu modeli uygulamak için saçımızı yıkamamız gerekiyor. Ardından kurutma işlemini tam olarak yapmadan havlu yardımı ile ıslaklığını alarak tarak yardımı ile hafifçe taramanız gerekiyor. En son olarak da ortadan başlayarak uç kısımlarına doğru maşa ile düzleştirmeniz gerekiyor. Belirli kısımları maşa ile yapmanız yeterli olacaktır. Gece dalgalı saç modelinizle dışarı çıktığınız da tüm gözler üzeriniz de olacağından emin olun.

Gece Dalgaları

 

Gece Dalgaları

 

Gece Dalgaları

Sahil Dalgaları

Bu model diğer saçlar içinde rahatça kullanabilen modeldir. Ancak dalgalı kıvırcık saçlar için sahil dalgaları daha bir uygun olacaktır.  Bu modeli saçımızı nasıl uygulayacağımıza geçelim. İlk adım saçınızı alttan ve üstten olmak üzere ikiye ayırmanız gerekiyor. Üst kısmı toka ile tutturun ve alt kısma yüksek ısıya dayanıklı sprey sıkın. Ardından maşaya sararak kıvırcıklık ekleyin ancak saçlarınız kıvırcıksa fazla kullanmanıza gerek olmayacaktır. Ve kıvırcık saçlara sahip olmanın size katacağını önemli bir avantajda saçlarınızı dalgalar olması için fazla uğraş vermeyecek oluşunuzdur. Plajda rahatça kullanabileceğiniz saça ulaştığınızı anlamak için saçınızı parmaklarınızı hafifçe aralarına sokarak gevşetin ve sallayın. Sizde sahil dalgalı saçlara sahip olmuş oldunuz.

Sahil Dalgaları
Sahil Dalgaları

 

Sahil Dalgaları

Retro Dalgalar

Adından da anlaşıldığı gibi eski zamanları özleyenler için yapabilecekleri bir saç modelidir. Bu saç modelinin kıvırcık saçlara uygulaması diğer saçlar gibi kolaydır. Retro Dalgalar nasıl yapılacağına geçelim. Saçınızı yıkayın ve bir tarak yardımı ile güzelce tarayın. Tam kurumasına izin vermeyin. Yüzde 90 kuruluk yeterli olacaktır. Ardından parlatıcı krem sürebilirsiniz. Kremi sürdükten sonra saçınızın tamamen kuruduğundan emin olarak parçalara ayırdığınız saçları maşaya ters tutarak dolamalısınız. Kıvırcık saçlara sahipseniz bu işlem için 5 saat harcamanıza gerek olmayacaktır. Size sağladığı en önemli avantajlardan birisidir. Saçlarınızı ortadan toka ile tutturarak daha farklı bir hava kazandırabilirsiniz. Tokaları sökmeden saçınıza sprey sıkmayı unutmayın.

Retro Dalgalar
Retro Dalgalar

 

Retro Dalgalar

Victoria secret dalgaları

Dünyanın moda konusunda en önemli markasının bir saç modeline ismini vermesi bizi çok da şaşırtmıyor. Kıvırcık ve dalgalı saçları olanlar ya da sevenler için kolayca uygulanan bir modeldir. Victoria secret dalgaları yapmak için ilk adım saçınıza biraz krem sürerek akışkan hale getirmeniz gerekiyor. Saçlarınızı ikiye ayırmalısınız. Üst ve alt bölüm olarak bölge çiziği olarak kulağınızı işaretleyebilirsiniz. Ardından üst kısmı toka ile tutturun ve küçük bir maşa yardımı ile küçük tutamları dalgalı hale getirin. Kıvırcıksanız fazla yapmamanızı tavsiye edebiliriz. Tüm saçın etrafını dolaşarak kıvırma işlemini yapın. Alt kısım bittikten sonra üst kısma geçebilirsiniz. Modelin bozulmaması için sprey sıkmayı unutmayın. Miktarın bol olması önemlidir.

Victoria secret dalgaları

 

Victoria secret dalgaları

 

Victoria secret dalgaları

Yorum yapın