İğnesiz Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Estetik dünyasında son zamanlarda oldukça popüler olan işlemlerden birisi de iğnesiz dudak dolgusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Dudak dolgusu, genel olarak normalden çok daha ince yapıda olan dudakların, birtakım müdahaleler yapılarak hacimli bir görüntüye kavuşturulma işlemlerine söylenmektedir. Son zamanlarda birçok farklı yöntemleri de ortaya çıkan dudak dolgusu işlemi; alanında uzman, tecrübeli ve yetenekli kimseler tarafından hastaya sunulmakta ve işlemleri gerçekleştirmektedir. Diğer estetik operasyonlarına göre çok daha kısa süreden bu estetik müdahale işleminde hastalar herhangi bir ağrı hissetmemekte ve uzun süre yatış işlemine gerek olmadan kısa sürede taburcu olabilmektedir.

Günümüzde geliştirilen birçok teknik ile birlikte iğneli ya da iğnesiz dudak dolgusu yapılması mümkün olmaktadır. Sizlerde kendi bünyenize göre ya da uzmanların vereceği diğer direktiflere göre hangi yöntem ile dudak dolgusu yaptıracağınıza karar verebilirsiniz. Herkes tarafından yapılması mümkün olmayan, alanında uzmanlık gerektiren ve belirli bir el yeteneğine sahip kimseler tarafından uygulanabilen iğnesiz dudak dolgusu klinik ortamda steril bir şekilde yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde bir takım enfeksiyon durumlarının baş göstermesi mümkün olabilmektedir. Sizler de bu tür estetik müdahale taleplerinizi, alanında uzman ve klinik ortamda işlemleri gerçekleştirmekte olan kişilerden talep edebilirsiniz.

İğnesiz Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle bilmenizi isteriz ki; bu estetik müdahale işlemleri iğnesiz dudak dolgusu eğitimi almış, alanında başarılı uzman estetikçiler tarafından uygulanmaktadır. Herhangi bir yetki belgesine sahip olmayan kişilerin yapamadığı bu işlemler için birçok farklı yöntem bulunuyor olsa da genel olarak danışanlar “iğnesiz dudak dolgusu nasıl yapılır?” şeklinde soruları uzman kliniklere yöneltmektedir. Uzman klinikler tarafından uygulanmakta olan bu estetik işlemler, alınan uzun süreli eğitimler sonucunda başarıya ulaşmakta ve başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Dudak dolgusu yapımı sırasında kullanılan Hyaluron Pen isimli cihaz, uyguladığı basınçla beraber maddeyi cildin alt kısmına hızlıca aktarmaktadır. Hyaluron Pen isimli cihaz sayesinde iğnesiz ve acısız bir şekilde dudak dolgusu yaptırmak mümkündür.

İğnesiz dudak dolgusu yaptıranlar tarafından işlemle ilgili olarak birçok farklı yorum bulunmaktadır. Genel olarak iğnesiz yapılmakta olan dudak dolgusu, öncelikli olarak dudağın temizlenmesi ile başlamaktadır. Herhangi bir iğne yapılmadan tamamlanacak olan bu işlemler, ilk olarak anestetik kremlerin dudak üzerine ve çevresine uygulanması ile gerçekleşmektedir. Ardından dudağa uygulanacak dolgu malzemeleri ise; dudağın gerekli olan bölgelerine orantılı olarak uygulanmaktadır. Dolgu malzemesi dudağa doğru orantılı bir şekilde yayılmadığı zamanlarda ilgili ekipler tarafından dolgu malzemesi dudağın tamamına orantılı bir şekilde dengeli olarak verilmektedir.

Dolgu işlemi anında etki göstermekte ve dudaklar hacimli bir görüntüye kavuşmaktadır. Dudakların dolgu maddesi ile hacim alması sonrasında işlemi yaptıran kişilere pıhtı oluşmaması adına kan sulandırıcı ilaçlar önerilmektedir. Yapılacak olan dudak dolgusu işlemleri sonrasında müdahale yaptıran kişiler, işlem sonunda büyük bir memnuniyet ile operasyon yapılan klinikten ayrılmaktadır. İğnesiz dudak dolgusu öncesi sonrası ile ilgili resimler incelendiğinde, dudağın tasarımının ne kadar önemli olduğu başta olmak üzere dudağın yüz tasarımında oldukça önemli bir etkiye sahip olduğu da öğrenilmektedir.

İğnesiz Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır

İğnesiz dudak dolgusu kalıcılığı yapılan işlemin türüne göre ve hastaların genetiğine göre 12 ay ile 15 arasında değişmektedir. Bu sürenin kısalması ve uzaması tamamen kişinin genetik yapısına ve kullanılmakta olan malzemeye göre değişebilmektedir. Malzemenin kalitesi başta olmak üzere kullanılan tekniklere göre işlem ücretleri değişebilmektedir. İğnesiz dudak dolgusu fiyat ortalamaları genel olarak diğer estetik işlemlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

İğnesiz Dudak Dolgusu Zararlı mı?

Günümüzde yapılmakta olan tüm estetik operasyonlarda risk oranı oldukça düşük olmaktadır. Estetik operasyonlar sırasında gereken tüm önlemlerin alındığı kliniklerde, estetik müdahale sonrasında herhangi bir komplikasyon gelişmemektedir. Bu nedenle iğnesiz dudak dolgusu zararları konusunda korkmanız gereken ya da çekinmeniz gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Sizler de istediğiniz görünüme kavuşmak istiyorsanız, dilediğiniz estetik müdahaleyi aklınızda soru işareti oluşmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Öncesi ve Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Dudak dolgusu yaptırmadan önce yapmanız gereken tüm işlemler, işlemi yapacak olan uzman estetikçiler tarafından sizlere söylenecek ve bilgi verilecektir. Bu nedenle işlem öncesi sizin almanız gereken herhangi bir önlem bulunmamaktadır. Kliniklerde iğnesiz dudak dolgusu yorum yapanlar incelendiğinde hem işlem öncesi hem de işlem sonrası oldukça memnun olan birçok insana rastlanmaktadır. Dudak dolgusu yaptıranlar birçok farklı yönden başarılı bir şekilde süreçlerini tamamlayabilmektedir. Bunun haricinde işlem sonrasında yapabileceğiniz birkaç durumu özetleyecek olursak;

  • İşlem sonrasında, işlem yapılan bölgeleri darbelerden korumak,
  • İşlem sonrasında, kullanmamanız gereken besin maddeleri ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmak,
  • İşlem öncesinde kullanılmaması gereken ilaçları doktor kontrolünde bırakmak,
  • İşlem sonrasında, işlem yapılan bölgeye gereken buz uygulamasını yapmak,

Fudak dolgusu sürecini oldukça başarılı etkileyecek ve görünümünüz tamamen istediğiniz gibi tamamlanmış olacaktır.

Dilerseniz daha fazla güzellik tüyoları için Microblading Kaş Nedir? yazımızı okuyabilirsiniz.

İğnesiz Dudak Dolgusu Nedir?

İğnesiz dudak dolgusu işlemi, günümüzde oldukça kolay bir şekilde yapılan estetik bir müdahale operasyonudur. Bu işlem sırasında hastaya gerekli tüm bilgiler, işlemi yapacak olan kişi tarafından verilmekte ve hasta işleme hazırlanmaktadır. Hastaya uygulanacak olan işlemler neticesinde hasta herhangi bir acı hissetmeden, dudaklarına hacim kazandırılabilmektedir.

İğneli Dudak Dolgusu mu İğnesiz mi?

Son zamanlarda çıkan teknoloji ile dudak dolgusu işleminin iğnesiz de yapılabiliyor olmasından dolayı, hastalar bu işlemleri genel olarak iğnesiz olacak şekilde yaptırmakta ve bu şekilde daha konforlu bir süreç yaşadıklarını ifade etmektedirler. Hem operasyon öncesi hem operasyon süreci hem de operasyon sonrasında iğnesiz dudak dolgusu yaptırmayı tercih edenler daha konforlu bir süreç geçirmektedirler.

Yorum yapın