Gurbet İle İlgili Sözler, Gurbet Sözleri, Mesajları

Gurbetçi kardeşlerimizi düşünerek bugün gurbet ile ilgili sözler hazırladık. En güzel gurbet sözleri ve anlamlı gurbet sözleri sayfamıza hoş geldiniz.

Gurbetteki sevdikleriniz için onlara yazabileceğiniz en güzel mesajları bir araya getirdik. Hasretinizi ve özleminizi biraz olsun bu sözlerle giderebilirsiniz. Bende 4 yıl kadar gurbette kaldım, gerçekten gurbette memleket hasreti ve sevdiklerinizin özlemi gözünüzde tüter. Etkileyici gurbet sözleri ile sizleri baş başa bırakıyorum.

Gurbet İle İlgili Sözler

Gurbet, dilime acı bir lezzet bırakırken, içimdeki özlem ağırlaşıyor, dayanılmaz bir hasretin pençesindeyim.

Seni, yanı başımda olmana rağmen özlemek ne tuhaf bir duygu. Ve şimdi, sensizliğin zorluğunu her an hissederken, gurbetin de eklenmesiyle kalbimdeki yük katlanıyor. Bu hasrete, bu yalnızlığa dayanabilmek için ne kadar güçlü olmalı yürek, sevgilim?

Hasret, yüreğime sert bir darbe indirdi, sensizlik sanki sonsuz bir işkenceye dönüştü. Bu karanlık gecelerde, gurbet şarkıları benimle yankılanıyor, yanımda senin yokluğunu her nota ile hissediyorum.

Yüreğim aşkla, özlemle dolup taşarken, damarlarımda aşkın çılgınca dolaşıyor. Sensiz, gurbetin soğuk ellerinde, dilimde tek bir hece var: ‘Seni deli gibi seviyorum.’

İnsanın yaşayabileceği en büyük yabancılık, yaratıcısına olan uzaklıktır. Bu manevi gurbet, diğer tüm yabancılıklardan daha derindir.

Seninle geçen günler bayram tadında, sensiz her an hasret dolu. Gurbet diyarında sensizliğe dayanmak öylesine güç ki, eğer bu ayrılık aşkımızın sonu olacaksa, tüm kuralları yıkar, engelleri aşarım.

Gecenin ışıklarını söküp attım bir kenara! Anlayabiliyor musun? Gökyüzü ne kadar aydınlık olursa olsun, sensiz her yer karanlık benim için.

Dudaklarımda senin adınla başlayan ve seninle son bulan bir hasret türküsü var. İçimde, her nefeste adını haykıran yalnızca sen varsın!

Gerçekten hissedilen gurbet, dualarda yer almamaktır belki de. Dualarında olmamak, kalpten uzak kalmak, işte asıl yabancılık bu olsa gerek.

Gurbetteyken geçmişteki anılarımızı düşünürüm, her biri gözümde taze, dün gibi. Boş odamda senin gülüşünü hayal eder, seni düşünerek günlerimi geçiririm.

Birine sarılıp kokusunu içine çektiğinde, onu özlediğin her an, sanki burnunun direği sızlar, içinde derin bir özlem uyandırır.

Özlem Sözleri, Özlemi Anlatan Mesajlar

Hasretin başımda duman, bir gerçek var ki o da sensin, gerisi yalan, hasretin kucağında adını sayıklarım, ben sadece seninle yaşarım sevgilim.

Hiç sevdiğinizin saçının telinden, kendinize gurbet yaptınız mı?

Sensizliğimde öğrendim hasret türkülerini, sensizliğimde öğrendim hasretin anlamını, nasıl aşkı seninle öğrendiysem, hasreti de seninle öğrendim sevgilim!

Gurbetlik ne uçsuz bucaksız mavi denizde olmak ne de bir çöl ortasında tek başına olmaktır. Gurbetlik, sevdiklerinden uzak ve yalnız kalmaktır.

Gurbet eller ferman dinlemez, bendeki bu aşk bitmez inan, hasret rüzgarları ebedi, bu sevda başkasına haram!”

“Yoruldum artık gurbet ellerde, memleket hasreti yüreğimin en derinlerinde.

Gurbet Sözleri

Ne kadar uzaklarda olursan ol, kollarım sana ulaşamasa bile, sesim kulağına erişemese de, yüreklerimizin bir olduğunu ve senin de beni özlediğini içtenlikle hissediyorum.

Sen, bir kitap gibi, sayfalarını çevirip sonuna varamadığım, bir özlem gibi, yalvarmalarıma rağmen hükmedemediğim, bir selam gibi, başlayıp sonlandıramadığım. Tek gerçeğim, sensizliğin beni hiçe indirgediği.

Geleceğim seninle örülü, her gününü seni düşünerek geçirdiğim gibi, bugün de adını fısıldayarak tamamlayacağım, yine hasretinle dolup taşacağım.

Gurbet diyarlarında garip kaldım, içim ağlar, yüreğim ateşlere teslim, dağlar gibi yalnızım. Yabancı ellere vatanım olurken, senin yokluğun dert oldu kalbime.

Yüreğim beklenmedik yaralarla boğuşurken, gözlerim tatlı bir aşk gülüşünü özlüyor. Hangi alemlerde, hangi düşlerde olursan ol, gel; çünkü gülüşünün hasretiyle yanıyorum.

Yarından ayrı kalmak ne kadar zormuş, gurbette yarından ayrı olmak daha da zor.

Artık anlıyorum, yaşamak sadece nefes almak değilmiş. Aşkla yanmak, seni sevmek, seninle ve sensiz olmanın verdiği acılarla dolu.

Hava ne kadar serin olursa olsun üşütmesin tenini, bedenim yanında olmasa da bil ki ruhum daima seninle.

Gerçek yalnızlık, mavi derinliklerde ya da sıcak çöllerde değil, bu şehirde seni arayıp bulamamaktır.

Zaman artık sensizliğin ardından sabaha erdi, yıldızlar gökyüzünü aydınlatıyor, çocuklar uyutulmuş. Ancak ben, gecenin tenhasında avutulmamış bir halde kaldım.

Seni lanetliyorum gurbet, sılayı hasret kıldın bana.

Hasretle dolu geceleri yok edeceğim! Bir gün bu ayrılık ezgisini sonsuza dek susturacağım ve şu an bizi ayıran kaderi yargı önüne çıkaracağım!

Sevginin kıymetini anlamıyoruz sevgili yanımızdayken, ancak gitmesiyle değerini anlıyoruz. Hasretin kollarında sevgiyi öğrendim, gurbet diyarlarında değerini kavradım!

Turnalara seslenin, haberci olsunlar, çünkü yüreğim derinden bir özlemle dolu.

Seni, sen olmadan, senin varlığının uzağında yaşamak ne kadar zormuş meğer.

Gurbet bile seni benden koparamazken, ölümün bize etkisi hafif kalır sevgilim!

Sevdiğin kişinin nefes aldığı yer dışındaki her alan, senin için yabancı ve gurbet dolu bir yerdir.

Nereye gitmişsek kendimizi bulma umuduyla, orada yabancı kalmışızdır.

Kaybetme korkusu içimde yankılanırken, sen “bekle” diyorsun, “bir gün döneceğim.” Bedenim bekleyebilir ama yüreğim senin yokluğunda kan ağlıyor, her gün sensizliğin ağırlığını hissediyor.

Hiçbir dil, gurbeti, hasreti tam anlamıyla ifade edecek kadar güçlü değil. İşte bu yüzden insan, özledikçe daha çok sessizleşir.

Gurbet ellerde, senin gülen gözlerine, sıcacık nefesine hasret kaldım. Keşke bilseydin nasıl özlediğimi, hasretim sana dair her şeye.

Sevgiline uzak kaldığın her yer, sana gurbet olarak yansır.

Hasretin şehrinde seni düşünüyorum; bir sigara yaktım, gözlerini hayal ediyorum. Bu ayrılık sona erecek, bir gün ellerimiz birbirine kavuşacak ve biz, hasretle dolu günleri geride bırakmanın inadına güleceğiz.

Ah sevgili, gurbet zaten içimi üşütüyor. Sen de üstüne soğuk esmeyi bırak yüreğime.

Seni özlüyorum, çok özlüyorum. Dönüşünü sabırsızlıkla bekliyorum, sevgilim. İçimdeki hasret türküsü ve sen, gözlerimin içinde seni bekleyen biricik sevgilim.

Yorum yapın