Erkeklerin Bir Kadında Çok Ateşli Buldukları 8 Şey (Ve Gerçek Nedenleri)

İki insanı neyin çektiğini tam olarak söylemek zor çünkü çok fazla faktör var. Ancak birçoğu bilim camiasının çekicilik denklemi hakkında ne söylediğini merak ediyor.

Güzellik gerçekten sadece bakanın gözünde mi?

Araştırmaya göre, erkekler belirli özellikleri diğerlerinden daha çekici buluyor ve bunun çoğu bilinçaltı, hayvani bir içgüdüden kaynaklanıyor. Üreme, şehvet ve sağlıkla ilgili özellikler, baştan çıkarma sanatında kilit oyunculardır.

Bunun bilimle – örneğin evrimsel psikolojinin tartışmalı yaklaşımıyla – ya da sadece kültürel standartlarımız ve güzellik beklentilerimizle ilgisi olup olmadığı, erkeklerin kadınlar hakkında neleri sıcak bulduğunu belirleyen genel olarak gözlemlenebilir bazı eğilimler vardır.

Peki erkeklerin kadınlarda çekici bulduğu bu ‘gizli’ özellikler neler?

1. Kum saati figürü

Kum saati, kalın kalçaların olduğu kalça-bel oranını ifade eder! Kadınlar genellikle erkeklerin sıska sevdiğini düşünür, ancak vücut şeklinin içgüdüsel düzeyde çekiciliği, üremeyle ilgili olarak nasıl algılandığıyla daha fazla ilgilidir.

Büyük kalçalar ve kavisli alt sırtların uzun zamandır bir kadının hamile kalma yeteneği ile ilgili olduğu düşünülmüştür, ancak bunu destekleyecek çok fazla bilimsel kanıt yoktur.

Nedeni ne olursa olsun, erkekler (bir grup olarak – unutmayın, bunlar genel eğilimlerdir!) çoğunlukla geniş, çocuk doğuran kalçaları içeren şehvetli bir figürden etkilenir. İnce bir bel ve kıvrımlı kalça bölgesi gençliği ve doğurganlığı işaret eder.

Bu yüzden şeklinizi gizlemeyin. Shakira gibi kalçaların varsa salla onları!

2. Fiziksel simetri

Eski Mısır’da fiziksel simetri, mükemmel güzelliğin nihai işaretiydi. Bu belki de güçlü ve sağlıklı bir soy ile olan ilişkilerinden kaynaklanmaktadır.

Bilseler de bilmeseler de, erkekler genellikle içgüdüsel bir üreme dürtüsüyle motive olurlar. Daha simetrik olacak şekilde değiştirilen bir yüz yan yana konulduğunda daha güzel algılanır.

Mükemmel simetrik bir yüzünüz yoksa endişelenmeyin; asimetrik özellikleri eşitlemek için çok sayıda makyaj eğitimi var. Ayrıca, kimsenin yüzü tam olarak simetrik değildir.

3. Muhteşem, uzun bukleler

Araştırmacılar, üst topuz, darmadağınık, dağınık, kısa, orta uzunlukta ve uzun olmak üzere altı farklı saç stilinin etkisini incelediler. Araştırma, uzun ila orta uzunlukta saçların yalnızca daha çekici olarak algılanmadığını, aynı zamanda sağlık ve uzun ömürlülüğün bir işareti olarak algılandığını buldu.

Kısa saç modelleri daha erkeksi görünmeye meyillidir ve kabarık saçlar daha gergin olma hissine sahiptir. Uzun, tatlı bir akış doğası gereği seksidir. Karmaşık kabarık saçların veya balık kuyruğu örgülerinin zahmetinden kurtulun ve dışarı çıkmadan önce saçınızı serbest bırakın.

4. Kırmızı renk

Küçük siyah elbiseyi unut! Erkek bakışlarını cezbetmek söz konusu olduğunda, her şey kırmızı renkle ilgilidir.

Konu erkeklerin kadınlara çekici gelmesi söz konusu olduğunda kırmızı renk oldukça baştan çıkarıcıdır. Araştırma, erkeklerin kırmızılı bir kadını herhangi bir renge tercih ettiğini gösterdi.

5. Feromonlar

İnsanlar biriyle iyi bir kimyaya sahip olmaktan bahsettiğinde, kokudan bahsediyorlar. Koku, ruh hali ve diğer biyolojik değişikliklerle değiştirilebilir. Örneğin, bir kadının gözyaşlarının kokusu, bir erkeğin uyarılma ve testosteron düzeylerini düşürebilir. Koku doğal bir çekicidir.

Koku şirketleri yıllardır sihirli bir aşk iksiri arıyorlar, ancak aşkı uyandırmak için kimyasal bileşim başarısız bir arayış olmaya devam ediyor. Hepsini baştan çıkaran tek bir koku yoktur. Aksine, belirli kokular belirli erkekleri cezbeder.

Daha da ilginç olanı, kişinin kokusu, bir kadın adet döngüsüne girdiğinde cinsel tercih mesajı veya sinyal
gönderebilir. Belki de eski “ilk görüşte aşk” deyişi, “ilk kokuda aşk” olarak değiştirilmelidir.

6. Büyüleyici gözler

Gözlerin ruhun penceresi olduğu bir sır değil. Ama erkeklerin çekici buldukları şeyler söz konusu olduğunda, erkekler güzel gözlerle büyülenmekten kendilerini alamazlar.

Badem şeklindeki gözler, bir erkeğin dikkatini çekmek için benzersiz bir şekilde etkilidir, ancak renk de büyük bir rol oynar. Herhangi bir rengin parlak, açık tonları, bir sinek kuşu gibi bir adamı şekere çekecektir.

Gözde sadece genel şekil ve renkten daha fazlası vardır. Çekicilik için incelendiğinde, kıvrımlı eğimli ve birbirinden ayrı koyu kirpiklere sahip gözler daha çekici olarak algılanırken, düşük göz kapaklarına sahip yakından odaklı gözler daha az çekici olarak görülecektir.

7. Ses tonu

Erkekler , daha tiz sesli kadınları daha çekici buluyor. Vokal çekiciliğin, kişinin genel fiziksel çekiciliğinin nasıl algılandığının doğrudan bir göstergesi olduğu da bulunmuştur. Kadınlar, erkeklerin yanında seksilik yaratmak için seslerini derinleştirme ve konuşmalarını yavaşlatma eğilimindedir, ancak erkekler aslında daha yüksek, daha açık tonları tercih eder.

Ses çekiciliği kişilik algısını da etkiler. Hoş bir ses, hoş bir kişilik ile ilişkilidir. Bu özellikle ilgili en güzel şey, sesinizi daha seksi olması için eğitebilmenizdir.

8. Dolgun, öpülesi dudaklar

Mükemmel bir surat, erkekler için karşı konulamaz.

Dudakların bir kadın vücudunun en çekici kısmı olduğu bulundu. Kırmızı rujla kaplı erkekler, bir kadının ağzına ortalama yedi saniye boyunca bakarken gözleri veya saçları bir saniyeden daha az bir süre dikkatini çekti.

İnce dudaklar, kırmızı ruj sürerken çekiciliğini yüzde kırk artırdı.

Bu araştırmaya göre dudaklar bir kadının vücudunun en şehvetli kısmı olarak görülüyor ve kırmızı renkle birleştiğinde erkeklerin kesinlikle kırmızı dudaklara hayran kalmasına şaşmamalı.

Mesele şu ki, bir etki yaratmak istiyorsanız, saçınızla uğraşmayı bırakın ve dudaklarınızı öne çıkaracak mükemmel rengi bulun.

Yorum yapın