Doğal Dalgalı Saç Yapmak için İpuçları

Doğal dalgalı saç nasıl yapılır? Doğal görünümlü bir saçım olsun diyen kadınlar genellikle sıcak maşa ya da şekillendirici spreyler ile saçlarını düzgün dalgalı ve hacimli göstermek  için uğraşırlar. Buda saçlarda kırılmalara, yanmalara ve yıpranmalara neden olur. Saç sürekli olarak bakım ister bu da bütçenize zarar verir. Sürekli yeni ürünler ve kimyasallar kullanarak saçınızı tamamen yıpratır geri dönüşü uzun zaman alan sorunlar ile boğuşursunuz. Bunun için sizlere doğal dalgalı saç yapımı konusunda bir kaç ipucu vereceğiz. Bu yöntemler ile saçlarınız yıpranmayacak, doğal ve hacimli görünecektir.

Doğal Dalgalı Saç Yapımı

Önce saçlarınızı parmak kalınlığında tutamlar halinde ayırarak elinize çok az şekillendirici alın. Şekillendiriciyi saçlarınıza iyice yedirdikten sonra tepe noktasına kadar saçınızı küçük küçük katlayın ve tel toka ile saçınızı tepeden tutturun. Bunu saçınızın tamamına uygulayarak 2 saat kadar bekletin. Saçınızı bıraktığınızda doğal ve hacimli bir görünüm elde edeceksiniz.

Doğal Dalgalı Saç Yapımı Yöntemi Nemli saçınızı saç yoğunluk oranına göre 4 – 5 parçaya ayırarak örgü yapın. Ardından saçınızı tülbent ile sararak saç kurutma makinası ile iyice kurutun. 1 saat kadar saçınızda tülbenti bekletin ve saçınızı açın her açılan örgüyü sıcak fönle yakmadan fönleyin. İşlem sonunda saçınız doğal dalgalı ve hacimli bir görüntüye kavuşacaktır.

Doğal Dalgalı Saç Yapımı

Doğal Dalgalı Saç Yapımı Yöntemi

Bir sprey şişesine su alarak içine bir miktar badem yağı ekleyin. Saçınızı spreydeki su ve badem yağı karışımı ile ıslatın ve tersten örerek tepenizde birleştirin ve tel toka ile tutturun. Bunu saçınızın tamamına uygulayın. 1 saat içinde her defasında 10 dakika ara vererek 5 dakika saçınızı fönleyin. Ardından saçınızı serbest bırakın. Saçınız kuaförden yeni çıkmış gibi dalgalı ve hacimli görünecek. Dilerseniz biraz şekillendirici sprey kullanarak kalıcılığı arttırabilirsiniz.

Bu yöntemleri uygulayarak Doğal Dalgalı Saçlar ile gün boyu ilgi odağı olabilirsiniz. Saçlarınıza kuaför eli değmişcesine gün boyu dalgalı ve hacimli görünecektir.

Doğal Dalgalı Saç Yapımı Yöntemi

 

Doğal Dalgalı Saçları Güzel Tutmanın Püf Noktaları

Yaz aylarında, doğal dalgalı saçlarınızın güzelliğini ve hareketliliğini sergileyin. Aşağıda saçlarınızı canlı, dolgun ve sağlıklı tutmanın ipuçlarını bulabilirsiniz.

Sülfat İçermeyen Şampuanlara Yönelin

Sülfat içermeyen şampuanlar, saç derinizi ve saçınızdaki doğal yağları korur. Saçınızın nemli kalmasını sağlar, bu da kıvırcık ve yıpranmış saçlar yerine sağlıklı ve serbest uçuşan saçlara sahip olmanız anlamına gelir.

Derin Kondisyonlama Yapın

Saçınızın nemli ve elastik kalmasını sağlamanın bir yolu da düzenli derin kondisyonlama tedavisidir. Haftada bir kez bu işlemi yapın ve saç tellerinizin çok hızlı kurumasına eğilimli olduğunu fark ederseniz, tedaviyi daha sık uygulayın.

Yaza Özel Ürünler Kullanın

Yaz aylarında saç bakım rutininizi değiştirmeniz gerekebilir. Kullandığınız ürünlerin saçınıza gereken korumayı sağladığından emin olun. Örneğin, Rossano Ferretti’nin Favoloso spreyini veya Intenso serumunu kullanarak yazın plaj dalgalarına sahip pürüzsüz ve elektriklenmeyen saçlar elde edebilirsiniz.

Saçınızı Güneşin Zararlarından Koruyun

Güneş kremleri, saçınızı güneşin zararlı UV ışınlarından korur. Birçok saç bakım ürünü UV filtresi içerir, ancak daha doğal seçeneklere yönelebilirsiniz. Brillante yağı gibi ürünler, doğal içeriklerle saçınızı korur ve besler.

Sağlıklı Beslenin ve Bol Su İçin

Bol su içeren sağlıklı bir diyet, saçınıza (ve genel vücut sağlığınıza) gereken nemi sağlar. Sıcak yaz aylarında, bu daha da önem kazanır. Günde en az 8 bardak su içmek genellikle önerilir.

Daha Az Sıklıkla Saçlarınızı Yıkayın

Sık sık saç yıkamak, saçınızdaki doğal yağların kaybolmasına neden olabilir. Eğer saçınızın bir gün daha yıkanmadan idare edebileceğini düşünüyorsanız, yıkamayı atlamayı deneyin. Saçınızın temiz görünmesi ve temiz hissetmesi için her zaman kuru şampuan kullanabilirsiniz.

Yorum yapın